Ayakkabı Rotasyonu

Merhaba arkadaşlar 1 sene önce koşmayı diz sakatlığım yüzünden bıraktım (menisküs zedelenmesi). Sakatlık uzun süre ağırlık antrenmanlarında dizlerin zorlanması sonucu oluştu. Dizimin ağrısından 5km bile koşamıyordum. Şu an dizlerim daha iyi ve tekrar başlamak istiyorum. Nike Pegasus 39 aldım. 1 tane daha ayakkabı almak istiyorum rotasyon yapmak için. 1 tane daha alma şansım yok o yüzden birbirini tamamlamasını istiyorum. Antrenmanlarımda kısa orta ve uzun mesafeleri eşit olarak koşuyorum. Seçeneklerim;
Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2
Nike Air Zoom Tempo NEXT%
Nike Vaporfly NEXT% 2
Nike Zoom Fly 5
Sizce özellikle sakatlığım için hangisi daha iyi bir seçenek olur ?

2 Beğeni

Öncelikle geçmiş olsun,umarım tekrar böyle bir sakatlık yaşamazsınız.Yavaş ve uzun koşular yapmak istiyorsanız kesinlikle "Nike ZoomX Invincible Run Flyknit 2"olurdu.Kendimde kullanıyorum.Çok araştırarak aldığım ayakkabıdan asla pişman değilim.Koşarken sanki ayağınızın altında yastık varmış hissiyatı veriyor.
İkinci olarak bacak kaslarınız kuvvetli değilse,koşu postürünüz düzgün değilse,ağırlıklı olarak tempo ve interval antremanları yapmayacaksanız.Sert ve karbon plakalı bir ayakkabıya ihtiyacınız yok demektir.Kendimden örnek vermek istiyorumi; 6 ay önce büyük umutlar ile Nike Alphafly Next aldım sonuç hüsran.Tabanı parçalandı,Air’leri delindi.Neden mi ? Çünkü bacak kaslarım yeterince güçlü değildi,koşu postürüm düzgün değildi.Ve böyle pahalı oyuncaklar her intervalde ve tempo günlerinde giymeye uygun değildi.Şimdi Vaporfly Next %2 alsanız benim yaşadığım sorunları yaşamanız çok yüksek.Nike Air Zoom Tempo Next %2 alsanız yine aynı şekilde.Zaten Pegasus 39 ile hem günlük koşu yapıp,hemde interval antrmanı yapabilirsiniz.

3 Beğeni

Sakatlıktan çıkmış birisi için en iyi seçenek her zaman Nike React Miler modeli olur. bu modele yönelin

Ben dizimi zorlandığım zamanlarda minimalist ayakkabılarla yavaş antrenmanı tercih ediyorum. Ayaklarınızı alıştırabilirseniz rotasyon için harika bence. Geçmiş olsun

Elinizdeki line up da en uygunu Invincible tabi…

1 Beğeni