Ayakkabı İncelemesi : Nike Zoomfly Flyknit

Selamlar bu seferde Nike Zoom Flyknit modelini inceliyorum ve test ediyorum.

Nike Zoomfly Flyknit modelinde bir önceki modelden farklı olarak tam boy karbon plaka bulunuyor.Abisi olan Vaporfly gibi. Önceki model de karbon karışımı plastik plaka bulunuyordu.

Flyknit meş yapısı nefes alması ve ayağı sarması için bu modelde de bizi karşılıyor.
Önceki model de lunarlon yastıklama vardı.

Bu model de ise React yastıklama kullanılmış.Daha yumuşak ve daha hızlı tepki veriyor.

Ağırlık olarak ise Zoomfly SP modeli 219 gramdı.Ancak Flyknit modeli 246 gram.
Ağırlık biraz artmış.Hissediliyor gibi açıkcası bu ağırlık.

İnterval, tempo ve yarışlarda deneme fırsatım oldu. Ayağı kavrama konusunda Zoomfly SP modeli daha iyiydi. Zoomfly Flyknit modeli topuk bölgesinde tam oturmuyor gibi bir his verdi bana.Bu flyknit diğer modellerdeki gibi tam oturmuyor açıkcası.

Ancak react köpük çok daha konforlu olmuş ve tepkimesi daha iyi asfalt zeminlerde özellikle.Başka kullanan arkadaşlarım çok yaylanıyor çok sekiyor gibi yorumlarda yaptı.Bence kişiden kişiye değişir ben yumuşak ayakkabı seven biriyim tabi yarış ayakkabısın da tepkime önemli.Bu ayakkabının tepkimesi de gayet iyi duruyor.Tempo antrenmanlarında verimli.
Zoomfly SP modeli yağmur da geç ıslanıp çabuk kuruyordu.Bu modelde bu özellikte yok maalesef.Yağmur için tasarlanmamış ama koşucu her hava koşuluna denk geliyor ister istemez.

6 Beğeni

İnceleme için teşekkürler.

Temponuz da bir değişme oldu mu ? veya nabzınızda düşüşlere. Yabancı inceleme videolarında nabız daha geç yükseliyordu.

Kosmak aklimda bile yokken outletten denk gelip almistim. Kosmayi bununla deneyince sanki daha rahat kosuyormus daha kolay hizlaniyormus hissi olustu. Belki pisikojik ama bana gore hizlandiriyor. Yastiklamasi da belki de amator oldugumdan bana cok hos geldi :slight_smile: