Ayak bileği burkulması

Merhaba, düzenli düz koşu yapan bir insanım. İki günde bir 6 km koşuyordum. 31 Mart’ta basketbol oynarken sol ayak bileğimi burktum, çatırt çoturt ses geldi burkulmanın hemen akabinde. Ertesi gün buz ve ibuprofen krem uyguladım ayağı yukarı kaldırarak dinlendirdim.

2 Nisan’da akşama kadar ayaktaydım, gün sonunda acile gittim. Doktor kısa bir muayene ve röntgen sonucunda kırık çıkık olmadığını yumuşak dokuda zedelenme olduğunu söyledi, 1 hafta 10 gün içinde geçmezse eğer ortopediye gelmemi söyledi.

2 nisandan 6 nisana kadar sınavlarım nedeniyle gün boyu ayakta kaldım, dün ve bugünde iyice dinlendiriyorum.

Ayağımda bağ kopması var mıdır acaba? Bazı konularda benle aynı durumu yaşayanlarda bu durum gözükmüş siz ne dersiniz? Morluk, üzerine basamama gibi durumlar bende yok ama.

Selam dostum öncelikle geçmiş olsun, bende ayak bileklerimden ve yan bağlarımdan çok çekmiş bir insanım.Düzenli koşuyorum fakat artık basketbol,futbol hele kumda voleybol gördümmü kendimi tutuyorum.Koşuda trail dışında yol koşularında hiçbir sıkıntı yaşamıyorum.İşin tedavi kısmına gelince benim bileğime iyi gelen yöntem, naçizane yükseğe koyup dinlendirmek ve buz koymak en iyi gelen tedavi oluyor.Fakat burdan alacağın yorumlar sağlıklı olmayabilir, içine sinmiyorsa başka bir ortopediste göster derim.

1 Beğeni

Teşekkür ederim cevap için, 16 gün oldu daha tam iyileşmedi, yarından sonra randevum var inşallah bir çözüm bulurlar artık.

merhabalar geçmiş olsun, benzer bir süreci ben de yaşadım. ilk gittiğim doktor bileğimde oluşan ödemle uğraştı ona çözüm aradı, 30 gün dinlendim basit bir bileklikle işe gittim geldim. sonrasında bir yarışa katıldım. ama bi türlü ağrılarım geçmedi. sonradan başka bir doktora daha gittim hemen MR istedi, ayak bileğimdeki bir bağda bölgesel yırtık varmış. yani o günden beri ben yırtık bağ ile zorluyormuşum. neyse ona göre tedavi verdiler 60 günlük bir süreç sonunda düzenli koşulara başladım ve hiçbir sıkıntım kalmadı

hiç zaman kaybetmeyin ve MR çektirin. MR raporuna göre zaten doktorunuz sizi yönlendirecektir.

3 Beğeni

Teşekkürler, geçmiş olsun size de. Yarın spor hekimiyle randevum var bu konuyu ona açayım, kafama yatmazsa ortopediye gidip kesin çözümü arayacağım artık.

1 Beğeni