Ayağım koşu yaparken içe doğru kıvrılıyor

arkadaşlar merhaba koşuya başladığımdan beri kurtulamadım bu sıkıntıdan. Ayağım koşarken içer doğru kıvrılıyor ve en kötüsü kaval kemiğimi dayanılmaz bir şekilde acıtıyor. acaba içe basan mıyım ilk başlarda sadece dokunduğumda ağrıyı hissediyordum şimdi ise yürürken bile hissediyorum. ne yapmalıyım yardımcı olabilir misiniz ayakkabım kalenjinin giriş seviye ayakkabısı

Sorununuz çok yaygın ve çözümü, eğer başka faktörler yoksa, gayet basittir.
https://runrepeat.com/catalog/stability-running-shoes linkindeki stability özellikli koşu ayakkabıları için soldaki filtreleri kendinize göre ayarlayıp rahatça seçebilirsiniz.

Bende de aynı sorun var ve şu 3 ayakkabıdan çok memnun kaldım.

1. Asics Gel-Kayano Serisi
  2. Asics GT-1000 Serisi
  3. Nike Zoom Structure Serisi

Ancak dilerseniz aynı özelliği sunan farklı markalar da var. Bütçe sizin için önemli bir kısıtsa hem bu forumdan hem diğer sitelerden az kullanılmış bir Asics Gel-Kayano edinmeyi tavsiye ederim. Hem dayanıklı hem de bu amaç için üretilmiş profesyonel bir ayakkabı modelidir.

yorumunuz için teşekkür ederim. internetten biraz araştırma yaptım.

ayak tabanım underpronation gibi fakat underpronation olan kişiler dışa basıyor ben ise içe basıyorum. bunu açıklayabilir misiniz acaba ikilemde kaldım. daha önce winflo 6 aldım fakat yine içe doğru kaydı ben de iade ettim.

Sizin ki büyük ihtimalle overpronation. Tarifiniz de onu gösteriyor. Yine de ayak analizi yapan mağazalarda hızlıca bir analiz yaptırıp ücretsiz öğrenebilirsiniz.

Bu kaval kemiğindeki agrının devam etmesi ve artması bizi stresi kırıgı konusunda şüphelendirir.
Doğru ayakkabı, doğru tabanlık(arkınız yetersiz ise) ve doğru egzersizlerle kısa sürede desteklemek lazım.
Koşudan uzak bırakabilir sizi.
Bir ortopediste ya da spor hekimine danışmanızı tavsiye ederim.

ayakkabı olarak asics excite 8 sipariş verdim sizce doğru mu yaptım? öneriniz var mıdır?

image image

Abi ayakkabını masaya koy, zemin hizasına gel ve arkasından bak. over-pronation bir ayakkabı ise içeriye dönmeyi tetikleyecektir.
Marka marka bilgim yok.

1 Beğeni