Avasküler nekroz

Merhabalar… 3 ay önce koşarken bileğimi burktum. Dış yan bağlarım koptu ve talusta çatlak oldu.5 gün önce mr dan sonra sol ayak bileğimde talus kemiğinde dr avasküler nekroz olduğunu söyledi. Sanırım hiçbirşey eskisi gibi olmayacak. :frowning: bunu yaşayan var mı?

Çok geçmiş olsun. Benzer bir şey yaşamadım (gerçi kasık ağrısından çekiyorum uzun süredir) ama bence moralinizi yüksek tutun.

Biraz araştırdım, ameliyat çözüm değil ve ilaçsız/ameliyatsız tedavi mümkün görünüyor. Doktorunuz nasıl bir tedavi önerdi?

Doktorum durumu kesinleştirmek için bir süre daha beklememiz gerektiğini söyledi. (ancak beklerken Tamamen geç kalmış olmaktan korkuyorum) Bu zaman zarfında tam yük vermememi ve kontras banyo önerdi.2 ay hiç basmadım. İyileştiğini umuyordum. Tam hayal kırıklığı yaşıyorum 3 ay oldu. Sonuç bu olmamalıydı :frowning: yarın başka bir hekimle görüşeceğim bir yolu olmalı

Avasküler nekroz dediğiniz rahatsızlığın ağrısı ciddi olur ve farkına varırdınız, bu rahatsızlık damar hastalığı nedeni ile görünür genelde, toplardamar rahatsızlığınız var mı bilmiyorum ancak bacakta kılcal damar çatlaması veya varis benzeri bir durum var mı ? Her şey eskisinden güzel olur umudunuz olduğu sürece, sağlıcakla kalın.

1 Beğeni

Merhaba ve geçmiş olsun…Avasküler nekroz kemiklerde görülen ve beslenme bozukluğu ile seyreden bir hastalıktır. Primer olarak bir damar patolojisi ile ilişkili değildir. Konu ile ilgili ortopedi hekiminizin tavsiyelerini dinlemeniz en doğrusu…Tekrar geçmiş olsun…Saygılarımla

1 Beğeni

Dolaşım problemi yok. Dün gittiğim dr da nekroz olarak görmediğini söyledi biraz rahatladım. 15 gün daha koltuk değneği sonrası tekrar mr. Teşekkür ederim :slight_smile:

Bana geçen yıl, yaz başında Avaskuler nekroz teşhisi konuldu. Sağ tarafta 2. evrede idi ve solda da başlangıç vardı. Geçen yaz ağrılı bir şekilde sağ tarafa basamıyordum. B12 çift karışım iğne 10 günde bir, magnezyum hap kullandım hergün ve kan sulandırıcı tabii ki … Deniz çok iyi geldi, 3 ay girdim, ağrılarım ciddi oranda hafifledi, ama biraz yürüyünce yine ağrı oluyordu. Sonra tibbi malzeme ihracatı yapan bir arkadaşıma durumu anlattığımda, bana Fas’ ta bir Fransız ortopedi doktoru ile bu konuda daha önce konuştuklarını anlattı ve onun OSTOKİN PLUS kullanarak iyi sonuçlar aldıklarını bana söyledi. Ben de aldım Ostokin plus’ ı Amazon’ dan aldım, 6 ay her gün aralıksız kullandım, kullandıkça ayaklarımın daha az yorulduğunu, güçlendiğini hissettim. 6 ay sonra tekrar MR çekildi ve doktor Avaskuler Nekroz görünmüyor dedi, tabii ki bu benim için büyük bir müjdeydi. Onun için bu tecrübemi hasta olan arkadaşlarla paylaşmak istedim,Bilginiz olsun. Allah herkese şifalar versin inşallah… Sorunuz olursa cevaplamaya çalışırım …

6 Beğeni