Atletizm/Yol Yarışı/Ultramaraton Yayın Akışı ve Hatırlatıcı [Sürekli güncellenir]

Teşekkürler.

1 Beğeni

Bu yıl 36. Marathon Des Sables bitti.Link burada dursun, canlı kamera görüntüleri de varmış ama yarış bitmiş.

http://live.marathondessables.com/en/

YouTube belgeselleri:

Vs
Bir İngiliz atlet Faslı atletle belgeseli vardı, Faslılar bambaşka.

Marathon Des Sables’i Faslı Lahcen Ahansal 9’u üstüste 10 kez, 2022 birincisi Rachid El Morabity 8’i üstüste 9 kez birincilikle kazanmış.Ayarı kaçanlar, tv programı film belgesel ve yarış hatırlatıcı iç içe oldu

4 Beğeni

Marathon de Sables deyince yarış sırasında çölde kaybolup 9 gün sonra bulunan İtalyan koşucu Mauro Prosperi’yi de hatırlamak lazım. Netflix’te yer alan Losers belgeselinin Lost in Desert isimli 5. Bölümünde hikayesi anlatılıyor.

BBC’de çıkan haberini okumak için: How I drank urine and bat blood to survive - BBC News

5 Beğeni

18 Nisan 2022 pazartesi Boston maratonu
Eurosport 2 de canlı yayın.16.00 dan sonra, iftarlık yarış,iftihar ediyoruz Bekele’nin azmine.
(Tam başlama saati belirsiz ama yayın akışı şu: )

3 Beğeni

Bekele yok Fatih. Yine sakatlık maalesef, katılamayacağını duyurdu bir kaç gün önce.

1 Beğeni

23 Nisan 2022 Cumartesi
Centurion Track 100

Beklemedeyiz :fire: :rocket:

4 Beğeni

Bir surpriz yapabilirim :smiley:

6 Beğeni

Bedford’dan canlı yayın bekliyoruz :relaxed:

1 Beğeni

MIUT 115k, pek çok pro yarışıyor
websitesinde canlı yayın ve gps takipte mevcut Home

2 Beğeni

Tabii beklediğimiz @spinodal canlı yayını, yoksa koşu şu an canlı yayında.

Pişti oldu koşucular, aynı gün isim yapmış koşucular farklı 2 yarışta.

Sorokin: 2saat59dk 123 tur…3 saat sonra 14.00’da kontrol ettiğimizde 246 tur olması beklenen,sonuçta makine yani.

1 Beğeni

5 Beğeni

Abi bu adam yakında Eliud Kipchoge 1:59 rekoruna gözünü dikerse hiç şaşırmam

1 Beğeni

Bu soru abiye çok soruluyor. Maratonda hızlı olmadığını belirtiyor hep. Sorokin, 3.30-4 pace aralığı çalışıyor genelde. Kipchoge antrenmanlarını 2.30 -3.30 aralığında tutuyor. Genelde de 2.50 pace adamın kafasını taktığı pace. İkisi de çok başarılı, fakat birbirlerinin alanlarının dışında sporcular.

2 Beğeni

Bence o Yiannis Kourosun’un rekorlarına gözünü dikti

3 Beğeni

Ben 100k icin bile sasirdim aslinda. Hatta podcastte boyle demistim. 100k icin yeterince hizli olmayabilir demistim, yanilmisim. Ama daha asagisi zor sanki. Maratonda 2:50 paceler zorlaniyor artik. Oralar cok zor. Ayni sekilde onlarin da 60+ km yapmalari cok zor sanki.

Zaten 48 saate kadar olanlarin hepsi gitti. Ustunu dusunur mu bilmem. Bir ara 48 saat kosarak vucudumu yipratmak istemiyorum gibi bir sey soylemisti. Degil ki 6 gun veya 1000 km.

4 Beğeni

Wing for Life World Run İzmir 8 Mayıs Pazar 13.20’den itibaren SSport’da canlı yayında.

5 Beğeni

Elmas lig yeni sezonu Doha ile başlıyor.
13 Mayıs 2022 Cuma 19.00 TRT Spor Yıldız canlı yayını.

https://doha.diamondleague.com/programme-results-doha/

6 Beğeni

Sorokin 5km pist koşusunun videosu olacakmış, streaming (sanırım canlı yayın) için soracakmış.

1 Beğeni

Uluslararası Konya yarı maratonu 15 Mayıs 2022 pazar 09.00’da TRT Spor Yıldız canlı yayınında.

2 Beğeni

Muhteşem bir kadroyu barındıran yarış olacak.
Canlı yayın olacak mı bilmiyorum ama takip etmeye çalışacağım.
2019 Zegama yarışından bir kesit bırakayım. Özellikle 5. dakikasında başlayan atmosfer :innocent:

7 Beğeni