Atletizm/Yol Yarışı/Ultramaraton Yayın Akışı ve Hatırlatıcı [Sürekli güncellenir]

Salon yarışları arttı,rekorlar geliyor.Maraton özleyenler Sevilya’ya davetli, 5.000m yol yarışı rekoru gelişecek mi diyenler Monaco’ya davetli.İkisi de 14 Şubat 2021, sevgililer günü.
TV, YouTube yayını var mı, Sevilya’yı bulamadım ama şu haber dikkati Monaco’ya çeker. Rekor gelirse haberi de düşer.
Joshua Cheptege 13’ünde kır koşusu, 14’ünde 5k yol,15’inde de maaşı alır (15’i espri)

(Monaco’yu Fas olarak algıladı kafam)
2 Beğeni

YouTube UfEwYGVNbw
(R’den sonra boşluk olmayacak, tv’ye aktarım veya YouTube’da açmak için bağlantı görünmesi amacıyla)

5km yol yarışı, pazar.Canlı YouTube yayını.
11.45’de YouTube yayını başlıyor, yarışta yakin bir saattedir.

4 Beğeni

Kadınlar 5km yol koşu rekoru mu geldi, 14:44 Beatrice Chepkoech.

1 Beğeni

14:44 diye yazdılar ama, 14:43’tür, herhalde düzeltilecek. 14:44 zaten dünya rekoruydu.! Başka yerlerde 14:43 yazdılar.
image

1 Beğeni

Buralar cok karisti. Bildigim kadariyla Sifan Hassan da Monaco’da kosmutu ama 2019’daki kadinlarin ayri kostugu bir yaristi. Bu sefer karisik kosuldu. 1 sn fark ve erkek pacer (dikkat ettiyseniz beyazli adam -Luuk Maas- takin altindan gecmedi). Kadinlar rekorlari iyice corba oldu. Mesela maraton rekoru ayri ayri takip ediliyor artik. Bunun bir standardi olsa iyi olur; mesela dersin ki “artik karisik kosulmayacak”, olur biter.

Edit: Gerci karisik icin olan rekoru da kirmis, o daha yavasmis. Iste dedim ya karisik isler.

2 Beğeni

Evet, bir tuhaflık var. Mesela worldathletics.org’ta kadınlar yol koşusu dünya rekorunu bulamadım. Oysa anasayfada rekorun haberi var. Anasayfada haber var, ama rekor neydi diye aramaya kalksanız filtreleme seçeneklerinde 5K Road seçeneği bile yok. Letesenbey Gidey’in pistteki rekoru da yok, acaba niye yok. Bir tuhaf.

1 Beğeni

Women’s-only ve Mixed gender diye iki tür olmuş.Joshua Cheptegei de belki mixed gender rekorunu kırmıştır :slightly_smiling_face:Sonuçta erkek ve kadınlar aynı başladı.
(Mx: mixed gender race.
Wo: women only race.
demişler)

@adilB şurada gözükmekte:
World Athletics

1 Beğeni

Rekorlar hemen resmilesmiyor. Uzunca bir sure aliyor tum detaylari incelemek (doping kontrolleri, pist kayitlari vs). O nedenle uzun sure “under review” statusunde kalir.

3 Beğeni

Try Spor Yıldız elmas lig canli yayini, şimdi.
(Florence 2021)

1500m kadınlar harika koşu ve rekabet.

5000m’deJakob Ingebrigtsen kazandı.5000m Avrupa rekorunu kırdı 12:48.45.

6 Beğeni
6 Beğeni

Sifan Hassan’ın kazandığı ve Kipyegon ile rekabet içinde koşulan yarış ( rekor ve çizgi teknolojisinden yorulup rekabet görmek isteyenlere)

5 Beğeni

Taggart VanEtten pistte 100 mil rekor denemesi icin live feed olacak

https://www.youtube.com/c/SteepLifeMedia

9 Beğeni

Google’ı doğru kullanıyorsam bugün Türkiye saati ile 16.30’da rekor denemesi yayını başlayacak. Taggart 100 mil dünya rekoruna ulaşabilirse 12 saat dünya rekorunu da deneyecek.

2 Beğeni

Yayın başladı.Pist 3-4 kulvarlı kapalı alan.Nem belli seviyeye ayarlanabiliyor anladığım, yüzde 35 ve kuru.Öncesinde koşanlar vardı.

1 Beğeni

6 gün ve 48 saat yarışları da var.

2 Beğeni

Taggart VanEtten yaklaşık 61. milde kramp ve dehidrasyon nedeniyle bırakmış. Kısa süre izledim ekranda ne kadar koştu, pace ne vs bilgi göremedim-belki kısa süre izlediğimden göremedim.

2 Beğeni

Gördüğüm kadarıyla duvara çarptı. Elit bir atlet olduğu için duvara çarptı demediler sanıyorum. Bildiğin bilincini kaybederek düştü. Çok uğraştı ama dönemedi.

2 Beğeni

Taggart Van Etten, 11 Aralık’ta 24 saat dünya rekorunu kıracağını ilan etti.
https://www.instagram.com/p/CQeO7VgJOV3/?utm_source=ig_web_copy_link

2 Beğeni

ABD’nin en önemli patika ultralarından biri olan Western States 100 mil yarışı hafta sonu koşulacak. Son iki yılın kazananı ve parkur rekorunun sahibi Jim Walmsley ve gelmiş geçmiş en hızlı ikinci isim olan Jared Hazen da koşacaklar arasında.

Canlı takip https://www.ultralive.net/ws100#tracking/overview

4 Beğeni

Yarış saatini bilmemekle beraber bugün, cumartesi 14-15 gibi youtube canlı yayını.

Not: Görünen o ki, yayın 15.00da başlayacak gibi.

3 Beğeni