Atletizm/Yol Yarışı/Ultramaraton Yayın Akışı ve Hatırlatıcı [Sürekli güncellenir]

Şu parkura bakıyorum bir de İzmir maraton parkurunu gözümün önüne getiriyorum, bir yanı deniz olan parkurda 42 km, bunun hiç insan görmeyeceğiniz bir 15 km si, şehrin olabildiğince dışı, düm düz hatta git gel. Yine 19 mayıs 10k gelecek, nisan da 42k gelecek 9 eylül de 21k gelecek, aynı rotada , susuzluğa karşı koş, hiç turistik merkez yok, stad geçişi yok, tarihi eser, resmi kurum vb… geçişi yok. Koşturduk mu koşturduk.

4 Beğeni

Mestan Turhan a yazık oldu. 2.12 yaptı, olimpiyat barajının altında kaldı sanki? 2.11 veya 2.08 diye hatirliyorum

2 Beğeni

Olimpiyat barajı 2:11:30, Mestan çok yaklaştı ama olmadı. Mayıs’a kadar şansı devam ediyor. Hemen toparlanıp yeni bir kampa girmesi gerekiyor. Bugün 2:12:59 koştu, aradaki fark az değil ama kapanmayacak kadar çok da değil.

6 Beğeni

Link için tşkler @fatihboyaci Güzeldi izlemek. :+1:

3 Beğeni

@H.B ben teşekkür ederim, kim önce haberi olur, link görürse yazar ve keyifle izleriz🙂 teşekkürler @ceylanlardanaykut ve @muyu yayın bilgileri için de teşekkürler :pray:.

2 Beğeni

Yavuz Ağralı Şubat ayında Sevilla Maratonu’nda 2:10:41 koşarak en hızlı 3. türk oldu. Dolayısıyla diğer atletlerimizden birinin (Ercan, Üzeyir, Mestan) olimpiyatlara gidebilmek için barajı aşmaları yetmiyor artık, Yavuz’dan daha iyisini yapmalılar.

3 Beğeni

Olimpiyatlarda maraton koşmak için çabalayan Türk atletlerden bahsetmişken Valensiya Maratonu’nda start alan atletlerin listesindeki ilginçliğe de dikkat çekeyim. Aşağıda paylaştım; onca Kenya’lı Etiyopya’lı arasında 2 devşirme Türk atlet var ve maraton süreleri 2:04-2:08 seviyesinde. Doğuştan Türk olan sporcular için çıtanın ne kadar yüksek olduğunun güzel bir göstergesi. Bunu görmeden önce devşirme sporcu tercihinin yaygın olduğunu zannediyordum ama anlaşılan biz buna tenezzül eden ender ülkelerden biriyiz.

2 Beğeni

15km Dünya rekoru ile devam edilse 57dk 47sn ile bitmesi beklenirdi. Bir üst mesafenin rekoru alttakinden pace olarak daha hızlı.

02.44 pace yuvarlak hesap, o pace ile yarımaraton koşup 8 saniye daha hızlı bitirmek gerekiyor.@Serdar’ın dedigi gibi müthiş bir pace ama düşünsene o pace ile yarışta 3. olmak :pensive: (1. ile 3. Atlet arasında km’de 1 sn fark bile yok,
bunlar napmiş :clap: :running_man: :clap:)
İlk iki atlet 02.44den ufacık daha hızlı

58dk’nın altında tamamlayan tek atlet unvanı 5sn sürdü, ilk atlet unvanı ebedi.
Bu ekip 15km koşsa, rekor yine kırılır.

5 Beğeni
3 Beğeni

Desert Solstice 2020 24 saat yarışı
@aykutc bahsettiği:

Katılımcılar ve ana sayfa şurada:

12 Aralık 2020 cumartesi Türkiye saati 18.00
canlı yayın web bağlantısı (meraklısına):

YouTube’da izlemek için CJ1OhavJpR4 şeklinde arama yapılabilir.(tv’ye aktarmak,altyazı, canlı sohbet vs için)

Canlı Sonuç:

6 Beğeni

5:40 süre geçti, sabah 9 gibi 15.saate girilecek.Oranın saatle 13.40’da 18°C…Şimdilik önde olan çocuğun yaklaşık 21 saat 130mil hayır koşusu olmuş. (Ryan Clifford)

1 Beğeni

Yürüyen bir koşucusu görünce, “24 saat pist yürüyüş rekoru kaç km?” dedim.
1986 yılı Claudio Sterpin (ITA) 216.621km 1986.
24 saat koşusunda üzerinde gömlekle koşan biri var. Anıttepede gördüğümde artık yadırgamam🙂

2 Beğeni

Bitime 6 saat kaldı.Ryan Montgomery yaklaşık 6 saatte 60km koşarsa yeni Amerika rekorunun sahibi olacak.

2 Beğeni

Nick Coury labları 560-600 tura kadar makine düzeninde.2 dakika altında belki lab’ı yok, 2dk15sn saniye üzerinde turu da az.Meraklısı yukarıdaki bağlantıdan bakabilir, isme tıklayıp tekrar dokununca lab dereceleri görülmekte.

1 Beğeni

1 ve 2 …3 ve 4 …5 ve 6…6 ve 7…Çok yakın.
1.5km

Sonuç:

2 Beğeni

Süper bir Pist,
24 saat yarışı düzenlenmesi için bütün şartlar müsaitti bana göre…
Amerikalılar Ultramaraton, 24 saat düzenlenmesinde ve koşulmasında daha doğru hareketleri yapıyorlar bence…

1 Beğeni

Kilian denemesini izlemek ne kadar sıkıcıysa bu da aksine bir o kadar keyifliydi. Amerikalılar ya da bu yarışı organize eden ve sunucu Jamil ve yarışı kazanan kardeşi Nick Coury’nin kurucusu oldukları Aravaipan Running bu işi gerçekten biliyor. Anlatıcının iyi bir koşucu olması da ayrı bir zevk katıyor; geçen seneki yarıştaki koşucuların zaman/mil grafiği üzerinden resmen yarışı okudu, koşucu nerede yürümüş, nerede dinlenmiş vs. Sunucular eğlenceli adamlar, konuklar keyifli tipler (Camille Herron mesela, ne rahat insan, bayıldım), crewdan hakemlerine kadar herkes tadını çıkarıyor, işlerini dans ederek yapıyorlar, koşucular da farklı değil tabi. Kouros’u hayal ediyorum bu ortamda; Onun gibi koşuyu ve kazanmayı ölüm kalım meselesi olarak gören birini bu dünyada hayal etmek zor. Onun da mutsuzluğunun/huysuzluğunun temelinde bu yeni dünyada işlerin eskisi kadar ciddiye alınmıyor olması olabilir.

Bir de tuhaf bir his; yarışın sonlarında çoğu zaten erkenden bırakmış çadırlarında dinlenirken, kimisi iki büklüm giderken, kimisi resmen uyur gezer modunda, bazısı adım bile atmakta zorlanırken orada olmak konusunda müthiş bir istek doğdu bende. 24 saat yarışlarını hayal ederken “aralarda dinlenerek, gerektiğinde yürüyerek, sık sık beslenerek ve kaybolma/başıma bir şey gelme riski olmayan, destek ekiplerinin hemen yanıbaşımda olduğu 400 metrelik bir alanda 24 saat boyunca 6-7 pacele koşmak çok zor olmasa gerek” gibi bir düşünce oluşuyor kafamda ve sırf bunun ne kadar yanlış olduğunu ve 24 saat koşmanın gerçekte ne anlama geldiğini anlayabilmek için böyle bir yarışı denemeyi çok isterdim.
Koşmakla ilgili en güzel şeyler böyle zaten; yaşamayan anlamıyor, yaşamayana da anlatamıyorsun. Anlayabilmek için de yaşamak istiyor ve bedelini aylarca fedakarlıklarla ve bazen acı çekerek yaptığın antrenmanlarla ödüyorsun.

4 Beğeni

6 Aralık 2020 Valencia maraton 5.si Reuben Kiprop KIPYEGO tam 1 yıl önce Abu Dhabi’de pacer olduğu yarışı birinci bitirmiş.
Geçen sene 2saat 4dk40sn,
Geçen hafta 2 saat 4dk12sn.

2 Beğeni

Akla hemen su geliyor :wink:

1 Beğeni

Sayfasında belirtildiği gibi, 100km rekor denemesi “Hoka project carbon 2” bugün Türkiye saati 16.50’de (16.50’de canlı yayın başlıyormuş, koşu değil).2 saatten az kaldı.

1 Beğeni