Atletizm/Yol Yarışı/Ultramaraton Yayın Akışı ve Hatırlatıcı [Sürekli güncellenir]

O gün sadece Kadınlar start aldı ama.

1 Beğeni

Kona demir sonuçları, ilgilendiğimiz kısım:

Koşuda daha önde arkadaşlar,fark yaratan koşu sanırım.(Mert yüzmede fark yaratmış)

Kona triatlon forumdan daha fazla aktif burada.Koşu, yüzme, bisiklet büyüyecek ki triatlon daha da çok sporcuya, katılımcıya, ilgilenene ulaşacak.

3 Beğeni
3 Beğeni

Anlayan anlatabilir mi yada meraklılar takip edebilir.
Ülkeler olarak yarış varmış:

https://backyardultra.com/news/

Zaten teamrunbo( :heart: ) sayfasından şuraya yönlendirme var:

https://backyardultra.com/road-to-bigs/

2 Beğeni

15 gönderi yeni açılan şu konuya taşındı: Backyard Ultra Dünya Şampiyonası 2022

2 gönderi yeni açılan şu konuya taşındı: Kipchoge’nin Sucusu Claus-Henning Schulke

6 Kasım 2022 Pazar sabahı 08:55
TRT Spor Yıldız
N KOLAY 44. İSTANBUL MARATONU 2022
(Canlı yayın).

4 Beğeni

6 Kasım 2022 Pazar 14:30
EuroSport
Newyork Maratonu 2022
(Canlı yayın).

2 Beğeni

Ayarı Kaçanlar 51. bölümde ne kadar çok rekor kırıldığına yine değinilmişti.
Rekor veya yarışta farklı birşey olmayınca kim birinci, üçüncü vs ilgi çekmiyor.
Dünkü Newyork maratonunda Sharon Lokedi ilk maratonunda 2:23:23 ile galip geldi.
30-35km arası yarışda en hızlı 5km’lik bölüm olması, 40km-bitiş arası ulaştığı hızdan bahsedilmiş:

2 Beğeni

New York’ta yarışı baştan 34. Km’ye kadar önde götüren Brezilyalı koşucu Daniel Do Nascimento, dehidrasyon ve kramplar sonucunda duvara çarpmış ve baygınlık geçirmiş. Boston Maratonu’nu beklenmedik şekilde kazanan Yuki Kawauchi’nin taktiğiyle çok hızlı başlamış yarışa. İlk 5 km’yi sub-2 temposunda, yarıyı da parkur rekoru temposunda koşmuş. Fakat sonu Yuki’ninki gibi mutlu olmamış. 24 yaşındaymış henüz, ilerde sürprizler gelir mi kendisinden göreceğiz.

4 Beğeni

Bu konuda bir şeyler yazdım ben de…

9 Beğeni

@spinodal
tv’de görünme, sponsor görünürlüğü dışında; ben olsam o yarımaraton mesafesinde 2 dakika dinlenip grupla devam etmeyi test ederdim.

1500m- 5km-10km gibi yarışlarda geride kalan grubu yakalanmayacağı hissini vermek, tempo düzenini bozmak için yapılabilir/yapılmıştır belki.

Yarış öncesi 4 ay Kenya’da koşmuş.Maraton gün sıcaklık 22°C. Profosyonel tempoda koşulan maraton için sıcak, Spartatlon için serin (38°C saatten ölçülen değerin ne kadar korkunç olduğunu net görmekteyiz).

1 Beğeni

2022’de kırılan rekorların ve önemli maraton anlarının güzel bir özeti olmuş. Yorumlara göz attım da Nascimento ve Kipchoge’nin popülerlikleri eşitlenmiş şu an için​:upside_down_face:

3 Beğeni

Letesenbet Gidey bu hafta sonu Valencia’da ilk maratonunu kosacak. Su anda asagidaki mesafelerin tumunde dunya rekorunun sahibi. Bakalim maraton mesafesine tasiyabilecek mi?

5000 m 14:06
10000 m 29:01
15 km 44:20
Yari maraton 1:02:52

15 Beğeni

4 Aralık pazar 10.00-12.45 arası Eurosport 1’den canlı yayınlanacak. Sabahında YouTube yayını var mı, kontrol edilebilir.
Yarışta ne çok Etiyopyalı koşucı var,özellikle kadınlarda.

6 Beğeni

5000 rekorunu da Valencia’da kırmış

2 Beğeni

Kipchoge, nisan ayında Boston Maratonu’nu koşacağını duyurdu.

9 Beğeni

https://utrail.live/results/g-live/g-live.html?f=../idaultra/2022/ida2022.clax
ida ultra 2022 canlı sonuçları.

2 Beğeni

2 yıl öncenin videosu canlı yayınmış gibi yapan YouTube sayfaları var.

İngilizce yayın ve canlı sonuçlarla burada yayın var.
Maratón Valencia Trinidad Alfonso EDP | 4 - diciembre 2022 (valenciaciudaddelrunning.com)

2 Beğeni