Atina Maratonu tavsiyeler / yarış raporu arıyorum

Herkese merhaba,

Bu yıl Atina maratonu için çok heveslendim. Bulduğum herseye okumaya izlemeye çalışıyorum ancak Türkiye’den katılan, yarış raporu yazana pek rastlamadım. Forumda da aratmama rağmen bir sonuca ulaşamadım. Belki forumda katılan, araştırmış tecrübelerini paylaşmak isteyen vardır diye bir sorayım dedim.

2 Beğeni

Resmi sayfaya bakmışsınızdır.Ben de Atina maratonu ile ilgili Türkçe bir rapor bulamadım.

Genelde mediumda raporlar olabiliyor, bir örneği aşağıda:
Google Araması: medium athens marathon

Koşan arkadaşlarım deneyimlerini merakla bekliyoruz, belki de ilk rapor @nex55 'den gelecek.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim, medium hiç aklıma gelmemişti rapor aramak için :smile:

Bu gidişle ilk rapor benden gelecek sanırım :sweat_smile:

2 Beğeni

en iyi maraton sürenizi yapmak gibi beklentiniz olmasın. Parkur buna etmiyor.
ama ortamı güzel oluyor.
o ortamda olmak için ve parkuru görmek için gidip koşmaya değer.
İstanbul’dan Atina’ya kadar otobüs ile gidebiliyorsunuz. o yüzden ulaşım sıkıntı değil.
ama toplu taşımada yan kesicilik olabiliyor. o yüzden tavsiyem aracınıza yeşilkart sigortası yaparak aracınız ile oraya gitmeniz.

3 Beğeni

Haruki Murakami’ nin Koşmasaydım Yazamazdım adlı kitabında bahsediyor, resmi bir yarış için yazılmış bir yazı değildi hatırladığım ama aynı parkuru koşmuş ve güzelde yazmıştı.

2 Beğeni

Biraz kişisel olacak, kusura bakmayın ama 2017’de koşmuştum, kalfım çektiği için kötü anılarım olsa da kişiselleştirmeden uzak kalmaya çalışarak ama büyük ihtimalle başaramayarak kötü bir parkur olduğunu düşünüyorum.

Yanlış hatırlamıyorsam ilk 20-30 k hiçbir izleyici olmadan kendi kendinize koşuyorsunuz, (ara ara köyler olsa da) ama elbette Atina candır.

3 Beğeni