Asics Modelleri

Kanyon’daki mağaza ile 20-25 gün önce telefon ile irtibat kurdum. Yukarıda bahsettiğim Trabuco’yu sormak için aramıştım. Ellerinde pek çeşit olmadığını, yeni modellerin Ekim ayında geleceği için şuan çok seçenekleri olmadığını söylediler. Asics, Koray Spor, Sportsoul ve Koşukolik’te bulamadığım Trabuco ayakkabıyı Hepsiburada’dan bulup aldım.
Bu arada Trabuco’yu tavsiyelere uyarak 1 numara büyük aldım ve patikalarda 60 km’den fazla test ettim. Şuan için çok memnunum. İlk izlenimlerim gayet güzel. İleri derecede içe basmama rağmen ve sağ ayağımda topuk dikeni olmasına rağmen patikalarda 20K üzeri 3 koşuda gayet sorunsuz kullandım.

1 Beğeni

Asics Kanyon mağazası kapanmış, geçen hafta ayakkabı almak için gideceğim sırada öğrendim. Rastgele yürürken İstiklal Caddesi’nde Nike mağazasının yanındaki ayakkabıcıdan bulup aldım.(Kayano 22)

SPX mağazalarında da yeni sezon ürünlerinin satışa çıktığını buradan öğrendim. Arayan arkadaşlara duyrulur.

1 Beğeni

Asics kayano 19-20-21 kullandım. Bunlar normal yol koşusu ayakkabısı, jel destekli olduğundan özellikle kilo ve diz sorunu olanlara öneriliyor. En son olarak Gel kullanılmayan fakat yerine yeni teknoloji carbon rubber DynaFlyte çıktı. Ben halen dynaflyte 1 kullanıyorum, 300 K 'dan fazla koştum, koşu bandı ve asfaltta, hafif ve gel gibi destekli, çok iyi kavrıyor ayağı, dar biraz.
Nimbus da yol ayakkabısı benim bildiğim. Kayanodan farkı ayak basış şekli ile ilgili, tip olarak ben çok benzetiyorum.
Ultra Trail koşular için Asics SONOMA 2 aldım 7-8 ay önce. Ancak iki ultra sonrası yanlardan yırtıldı, gerçi bunların haricinde de egzersiz ve başka maksatlı da giydim. 2010 yılında bilmeden aldığım Kahana 2 ise hala eskimedi, dağda, bayırda o kadar kullandığım halde.
Son olarak gıcır gıcır bir salomon sense pro max aldım, ancak egzersiz harici henüz bir koşuda giymedim. Görünüşü, duruşu, ele gelişi pek sağlam gibi geldi bana.
Sağlıcakla,
Cengiz Yardibi

2 Beğeni

Runpeat a göre sanırım Türkiye’de mağazası bulunan ve içe basmaya en çok ürün çıkaran marka kendileri galiba ama orada yazan çoğu model ülkemiz sahası içinde satılmıyor nedendir?

GT-1000 ve GT-2000 bulunabiliyor. (1 çift GT-1000 var evde)
Gel Noosa Tri bulunabiliyor (bu da 1 çift var) (fakat bunu size tavsiye etmem. neutral’e daha uygun bir ayakkabı ve bir triatlon ayakkabısı. yastıklaması daha minimal ve içine su alması ve kolay tahliye etmesi için tasarlanmış bir ayakkabı).
Fuzex kadın modeli burada var ama erkeğine bakmadım: https://www.hepsiburada.com/asics-t689n-2001-kadin-ayakkabi-p-HBV00000EK4H6?magaza=Big%20Apple
Gel Kayano modelleri de bolca bulunuyor.

Fuzex erkek de bulunuyormuş şimdi bakınca gördüm: https://www.korayspor.com/asics-kosu-ayakkabi-fuzex-t6k3n-9630/

Onun dışında amazon.de sitesi de Türkiye’ye Asics modellerini gönderim yapıyor.

Bende goretex bir model arıyorum. Özellikle ilk bahar sonbahar ve kış giyeceğim. Bu dönemler hep ayaklarım ıslak eve dönüyorum. Araştırmalarım asic gel cumulus goretx gördüm birde gt1000 serisinde var sanırım ama herkes nimbustan bahsediyor çaylak bir koşucuyum Öner’iniz ne olur şimdiden teşekkürler

Ayakkabı kişiye özel seçim yapılması gereken bir mesele. Goretex (veya muadili) ya da su iten membranlarla üretilmiş ayakkabıları tercih etmiyorum. Bu membran türüyle hoş olmayan bir yağmurlu maraton tecrübem var. Bu sebeple size bunlardan birini öneremem. Markanın birden fazla Kayano ve GT2000 modelini kullandım, ama hiç goretex olanını almadım. Kendiniz deneyerek zamanla size en uygun olanı bulacaksınız diye düşünüyorum.