Asics Gel Fuji Sensor 2 Yırtılma Problemi

Outrunner’dan aldığım asics gt 2000-2 ayakkabılarım neredeyse 2 aylık (haftada birkaç gün ve asfalt zemin 8 km) kullanımın ardından sol tekinin içinde yırtılma oldu. Outrunner’a götürdüm, birkaç haftaya değişim veya para iade hakkı verdiler. Asics’ler hakkında daha önce de böyle şikayetler okuduğum ve biraz ağır oldukları için para iadesini değerlendirdim. Bir daha da alacağımı sanmam.

Benim şu an asfalt koşuları için kullandığım ayakkabı gt 2000-2. 200K civarı oldu toplamda. Hiç bir problem olmadı. Daha önce iki tane kayano 18 eskittim. Birini 1200K diğerini ise 900K civarı kullandım. Dolayısıyla onlarda yırtılmalar, aşınmalar oldu, doğal olarak. Salomon XT 6 almıştım geçen sene. Toplam 300K felan kullandım ve yukardaki resimlerdeki gibi aynı yerden yırtıldı. Yani Asics, Salomon fark etmiyor

Ben 3 farkli Asics ayakkabi kullaniyorum(Kinsei, Nimbus 13 ve NoosaTri 7), ve hepsinden de oldukca memnunum. Nimbus’lar 1400K oldu ve Geyik Kosulari dahil her yerde giydim, defalarca suya camura girdim, yikadim vs bana misin demedi. En son olarak son 100K’sinda kucuk yirtilmalar oldu.

Bunun disinda Salomon Speedcross 3 var 600K’da onun yan tarafi yirtilmaya basladi.

Dokayisi ile burada konusulan Asics Gel Fuji Sensor’u ayri tutarak(yeni alinan baska bir tanesinin yine ayni yerden yirtildigini gordum), ayakkabilarin nasil giyildigi, ayak yapisi basis sekli vb gibi seylerin de etkisi buyuk diye dusunuyorum.

1 Beğeni

Asics’in tüm modelleri böyledir diyerek yargılamak bence de kesinlikle doğru değil. Asics Nimbus 16 ve Kayano 20’de kullanıyorum. İkisinden de çok memnunum. Kayano 1.000K yı geride bıraktı. Hala taş gibi. Nimbus 400K’ya geldi. Güzel temizledikten sonra yeni aldım desem gören inanır. :smile: Ayaklar bir ayakkabıya alışınca vazgeçmek sanırım pek kolay olmuyor. Benim için Asics Gel Fuji Sensor 2 böyle oldu. Bu değişim sürecinden sonra Optimum mağazasında indirimi görünce dayanamayıp bir şans daha vermeliyim diyerek tekrar aldım. Alış tarihim 03/02/2015. Bu hafta başında 10/03 tarihinde her iki tekinde aynı yırtılmadan dolayı yeniden mağazaya iade ettim. Asics Gel Fuji Sensor 2’de kronik bir problem olduğu kesin. Bunu söyleme sebebim sadece benim başıma gelmiş olması değil. Çevremdeki birçok kişi de aynı sorunun tıpatıp ortaya çıkmasıdır. Değişim kararı çıkarsa Goro-tex olanına şans versem mi diye ciddi ciddi düşünüyorum. Yalan yok seviyorum bu ayakkabıyı :smile:

2 Beğeni

Bir süreden beri Fuji Sensor 3 kullanıyorum. 2 serisine göre yenilikler var, bir kere yapı olarak daha sertleşmiş gibi geldi bana. Gore-tex versiyonunu aldım, acaba kumaş yapısından mı bilmiyorum ama 2 serisi daha yumuşak sarıyordu ayağı. Özellikle ön yanlarda bulunan sert plastik koruyucu parçalarda ve yan destek gergilerinde (yanlardaki sert bağlantı parçalarında) yapısal değişiklikler var. Kumaş dokusunda da değişiklikler var. Ama kumaşta aşınmalar boy göstermedi değil. Gerçekten iyi bakıyorum, elde soğuk su ile yıkama, her koşu sonrası komple temizlik, oda sıcaklığında kurutma gibi şeylere dikkat ediyorum ama 2 serisinde yaşadığım yırtılmaların boy gösterdiği yerlerde bu sefer de aşınma belirtileri var. Yer hep aynı; kumaşın kat yaptığı ve sert plastik ile kumaşın üst üste bindiği bölgeler. Şu anki yıpranma belirtileri bu ayakkabıda da benzer yırtılmalar olacağının göstergesi bence. Gene de sevdiğim ve alıştığım bir ayakkabı. Ama fırsatım olsa 3 serisi yerine 2 serisini giymek isterim.

2 Beğeni

Evettt. İkinci değişime de bugün onay geldi. Optimum mağazasına gittim ve İznik’e sayılı günler kala riske girmeye gerek yok diyerek yine Fuji Sensor 2 aldım. Bakalım bu renk nasıl çıkacak :smile:

2 Beğeni

Ilgaz’ın Fuji Sensör yaklaşımını görünce insanın Fuji sensör olası geliyor vallahi.Her koşudan sonra soğuk suyla durulama , ılık suyla duş , özel kurutma ve masaj , pudralama , öpüp okşayıp yerine kaldırma… Koşulardan sonra ben kendime bile bu kadar bakım yapmıyorum doğrusu. :slight_smile: İşin şakası bir yana forumda en popüler konulardan biri bu Fuji Sensör olmuş.Koşucuların hayatında ne kadar önemli bir yer teşkil ediyormuş diye gittim bugün bi çift sensör II aldım bakalım.Üstelik bütün prensiplerimi çiğneyip 160 tl verdim.

2 Beğeni

o zaman bize de ayağınızda paralansın demek düşüyor :joy: :joy:

1 Beğeni

Ve beklenen oldu. Sadece İznik 136K’da kullandığım fuji sensor 2’de beklendiğim şekilde her iki tekinde yırtılma oluştu. Tekrar geri göndermeye artık utanıyorum.

Benim salomon xt6’da bu sensor2’dekine benzer noktalarda hafif açılmalar vardı. Daha 300K olmamıştı oysa. Narlıca’ya kadar onları giydim ve ayakkabının üst file katmanı bir uçtan bir uca yırtıldı :slight_smile: Narlıca’da NB Leaville’lerime geçtim. Onlar daha taze henüz bir problemi yok. Bu arazi ayakkabısı işi problemli biraz anlaşılan. Çok sert malzemelerden yapsalar ayaklar haşat olacak. Salomon xd pro’lar var mesela tank gibi ayakkabı bence ama ben onlarla koşamam valla. Böyle yumuşak, hafif malzemeden yapınca da arazide çok çabuk haşat oluyorlar. Her türlü sinir bozucu ama. Geçmiş olsun

1 Beğeni

Abi adamlar fuarda ne Fuji Sensor II sattılar ama hem de hemen yırtılan cinsinden:) Mehmet Ali , ben Örnekköy’e kadar Leadville’lerle koştum , yastıklamasından ,hafifliğinden ve malzeme kalitesinden çok memnundum.Ama dere geçişi olacağından Northface Ultra MT 'lerle değiştirdim.Çünkü iki ayakkabıyı aynı anda ıslatırsan Leadviller Northface’lerden 24 saat sonra kuruyor.Ancak speedcross ve ultra MT gibi ayakkabıların taban yapıları çamurda yana doğru kaymaları arttırıyor diş yapısı nedeniyle.

yedin bitirdin stokları :slight_smile:

1 Beğeni

3 yıldır Asicsleri her koşulda kullandım. Kayano 16 -18-19-20 kullandım kullanıyorum. Taban olarak daha sağlam ve daha rahatına şu ana kadar rastlamadım. Genellemek yanlış bir durum

1 Beğeni