Asics fuzex kullanan var mı?

Runners world sitesinin bu linkteki (http://www.runnersworld.com/shoeadvisor)) testini kullanarak bir ayakkabı önerisi aldım. Aldığım öneri asics fuzex. İncelediğim kadarıyla iyi gibi. Kendi yaşadığım şehirde koşu hakkında bilinçli bir mağaza olmadığı için bu teste güvendim ama yinede kullanan birisi varsa görüşlerini dinlemek isterim.

Bu ayakkabiyi ben demersk ediyorum. Kayano mu fuzex mi? Bir de patriot 8 var. Kullananlar var mi?

bugun asics mağazasından nimbus 18 alarak ayrıldım. burda kimse burfaya cevap yazmamış ama mağazada bayaa inceledim ve ordaki görevlilerle konuştum üstelik fuzexi ve cumulusu ve patriotu denedim. şöyle söyliyim fuzex aralarında gundelik yaşama en çok uyanı. hani hem koşayım hem arada da günlük giyerim derseniz evet güzel zarif ama bana göre aralarında en zayıf olanı. tama tarif edemişyorum ama ben işin ustası değilim tabş ama bana çok da kaliteli, görğnmedi. internet sitlerindeki yorumları da okuyunca yalnız olmadığımı anladım. patriota gelince ben jogging yapıyorum 6 7 aydır yeni yeni koşuya geçiyorum alsam mı diye düşündüm ama bana bile çok hafifi geldi. koşu gibi sporların çok başındaki insanlara öneriyorum. birtek cumulusle nimbus arasında çok kalmıştım ondan da magaza görevlisinin söznü dinledim. çünkü bayaa byaa dışa basıyorum. umarım yardımcı olmuştur bu bilgiler.

Ben kisa suredir kosuyorum bu yuzden yazacaklarima bu gozle bakin.
Daha once ice basan kosucular icin uretilmis olan kayano aldim ve cok rahatdizlik cektim. Disa basan bir kosucu oldugumdan en yanlis modeli secmisim.
Fuzex bana cok rahat geldi. Yagmurlu havalarda su gecirmiyor. Topuk burun farki cok az. Ve asiri yumusak yaylanan bir tabani var. Yagmurda kesinlikle kaymiyor.
Fakat sicak havalarda, yaz aylari icin uygun olur mu bilmiyorum. Ben nike pegasus modelini daha cok sevdim. Daha sert bir taban, nefes alan bir ayakkabi. Biraz daha ucuz.
Iki ayakkabiyida 70k 80k anca kullanmisimdir.

3-4 aydir fuzex kullaniyorum, alışamadım. 10k kadar sehir içi antrenmanlar icin öneriliyor. Bileğin kemer kismini cok sıkı sarıyor, ön kismi rahat. Materyal saglam gibi duruyor. Topukta tamponlama iyi, yaylanma hissi garip. Kosarken benim hızımı kesiyor. Antrenman ayakkabısı icin bir tık ağır. (Dışa basan biriyim, cogunlukla uc ve orta kisimda kosuyorum) Icine tabanlık yaptırıp tekrar denedim, olmayinca pes ettim. Koşu veya antrenman için pek önermem. Günlük kıllanıyorum, tasarımı şık.