Artık koşu bandı almalıyım...açık hava da koşamadığımda kullanmak için

Merhabalar, bütçeler kısıtlandı çok kaliteli bir şey almak istemem.
Ancak Dynamic A200 Plus Masajlı Koşu Bandı gibi bir şey de pek yeterli değil gibi…
Minimum ne gibi özellikleri olmalı dersiniz… çok uzun koşmam (7-10 km)
Sağlıklı günler dilerim. Daha nice koşularda buluşmak dileğiyle

1 Beğeni

Minimum 3-4 ay beklemek gerekir.
1.si spor salonlarının kapalı ortam olması, kalabalık olması, sokak kısıtlamaları nedeniyle koşu bandına talep arttı.
2.si talep arttığı için yada artma ihtimali nedeniyle koşu bandı fiyatları abartılı şekilde arttı.
Örnek (https://www.epey.com/kosu-bandi/altis-hyper-plus-m.html)
İşin özü; bandın zemin türü, motorun dayanıklılığı (bazıları soğutmalı), motordaki garanti süresi, maksimum koşucu kilosunun uygunluğu göz önünde bulundurulabilir.
(Yıllarca band almaya niyet edip alamayan biri olarak kolaylıklar diliyorum)

1 Beğeni

Ben aldım, 10 gündür kullanıyorum ve memnunum.Koşamamanın verdiği mutsuzluk yerini heyecana bıraktı.Kilo almaya da başlamıştım, şimdi gerilemeye başladı.Pandemi sonuçlansa bile, çalıştığım için özellikle kış aylarında, uygun olmayan hava şartlarında kullanabileceğim.Öneririm.

1 Beğeni

Teknik olarak hangi özellikleri gözönünde bulundurdunuz? Bir de gürültü konusunda izlenimleriniz nasıl? Bendeki tek tereddüt komşulara vereceğim olası bir rahatsızlık…

Ortalığın biraz durulmaya başladığı şu günlerde çok erken saatlerde ve kalabalıklardan uzaklarda koşmaya başlamak ve yaz boyunca bu iyimser havanın sürmesi mümkün ama önümüzdeki sonbahar ve kış mevsimlerinde vakaların yeniden artış göstermesiyle gerek yasaklar, gerekse sorumluluk duygususuyla mahrumiyetlerin devam etmesi kuvvetle muhtemel. Bu durumda düzenli koşan birinin formunu kaybetmemesi için koşu bandı kaçınılmaz hal gelecek diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Gürültü konusunda sorun yok.Aşağıdan henüz bir şikayet de gelmedi. Parkelam üzerinde çok ince bir halının üzerine yerleştirdim. Ama yine de minder siparişi verdim.Otomatik eğimli, hız, zaman, mesafe, nabız ve kalori göstergeli, LCD ekran.Motor gücü 5 hp.

1 Beğeni

Merhabalar, bant konusunda bilgim yok ne yazık ki. Ancak komşular konusunda hassas olmanızı rica etmeye geldim.
Üst katta oturanların koşması, makinenin sesi, koşarken zıplarken açtığı müziklerden çok rahatsızım. Ancak bu süreçte herkesin sıkıldığını bildiğim için daha anlayışlı yaklaşmaya çalışıyorum. Erkek arkadaşım alt katla görüşüp, onların müsait olduğu saatlerde ip atlamak istemişti. Bu şekilde bir yol izlerseniz alt kattan şikayet gelmesini beklemenize gerek kalmaz. Okuduğunuz için teşekkür ederim iyi günler

4 Beğeni

Aynı hassasiyeti ben de gösterdim ve geçen gün alt kat komşumuzla görüştüm. Zaten evde tek başına yaşadığımdan, “Varlığınızla yokluğunuz bir” diye yanıt aldım. Yine de hatırlattığınız için teşekkürler. Toplu yaşamda karşılıklı saygı ve anlayış şart.

3 Beğeni

Bunun için (yani alt kata giden gürültüyü azaltmak için) minderler satılıyor. Sanırım köpük türevi bir malzeme. Bu tip bir malzeme azaltacaktır.
Motor gücü olarak 2.5 hp altına bakmayın derim. (bu biraz da kilonuz ve hangi hızlarda koşacağınız ile paralel)
Ve en önemlisi bakımını (silikon yağlama) benim gibi unutmayın. Geç de olsa yaptım fakat bu unutkanlığın bedeli olarak motordan gelen ses hiç hoşuma gitmiyor ve muhtemel bir tamir ufukta görünüyor.
Diğer tavsiyelerim şu şekilde (bantta rahat 1000km koşmuş biri olarak nacizane tavsiyelerimdir)

• Zemininin altında yastıklamalı olanlar var. Dize binen yükü azalttığı iddia ediliyor.
  • bandın genişliği çok önemli. Ne kadar geniş o kadar pahalı oluyor malesef.
  • ucuz markalardan kaçının. birden çok işlevli (zayıflama bandı vb) market işi ürünlerden kaçının.
  • Mutlaka %1 eğimde koşun. Bu sokaktaki koşuya en yakın simulasyon kabul ediliyor.
  • Otomatik eğimli olan bantlar tercih sebebi olmalı. %5-6 üstüne şahsen çıkmadım o yüzden %10 mu %15 mi gibi ikilemlerde kalırsanız uygun olanı tercih edin.
  • Alacağınız markayı mümkünse yabancı forumlarda da araştırın sorun. Bizdeki alışveriş siteleri yorumları biz koşucular için değersiz genelde.

Şimdiden güle güle kullanmanız dileklerimle.

Son not: Zwift Run bedava. Bir de foodpod alırsanız (garmin gibi) bambaşka bir deneyim olacağına emin olabilirsiniz. Forumda çok detaylı ve değerli bir yazı da mevcut.

5 Beğeni