Anlamsız eleştiriler

Merhabalar. Çok severek takip ettiğim ,koşu karikatürlerini özveriyle emekle hazırlayıp paylaşan Aytaç arkadaşımıza çok teşekkür ederim, fakat herkesinde farkında olduğu gibi artık yayınlamıyor, forum iceriginde çok renkli zevkle izlenen bir köşeydi.Sebeb olarakta sanırım ,anlamsız gereksiz bir eleştiri. Eleştiri yapmak çok kolay, yap eleştiriyi ortadan kaybol , konuyu kapat kafanı kuma göm. Neymiş tek tük koşu dışı karikatür paylaşmışmış.Ayıptır yazılanı paylaşmadan önce sonuçlarını düşünmek önemlidir, hayat tamamen rijit durumlardan oluşmuyor, birbirimize saygılı hoşgörülü olmak zorundayız.Sevgiler saygılar.

9 Beğeni

En iyi yapabildiğimiz eleştirmek olunca her şeyi çözüm olacak bir fikir bile sunmadan bir uzman edasıyla eleştirebiliyoruz. Ama eleştiriye açık olmak da gerek. Çünkü her şeyin seveni sevmeyeni var. İçinde yaşadığımız toplumu da biliyoruz. Biri laf etti diye bırakmak kendimizi zora sokar öncelikle. Belki başka bir nedeni vardır artık yayınlamamasının. Güzel, zevkli bir sayfa idi. Hele Türkiye’de, ihtiyaç da olan bir konu idi.

2 Beğeni

Merhaba, ben bu konuyu tam anlayamadim. Kim nasil bir elestiri yapti da @aytacdirek karikaturleri kesti ve hepsini sildi. Ben de bircok arkadas da kosu karikaturleri basligini severek izliyordu. Sadece bazi uyeler karikatur konularinin kosunun disina cikmamasini tercih edeceklerini dile getirmislerdi ben de bunu kendisiyle paylasmistim. Onun otesinde baska bir sey oldugunu dusunmuyorum. Ben sahsen silmesini istemedigim gibi kosu karikaturlerine devam etmesini de isterdim ama olmadi ne yazik ki. Neden oldu bilmiyorum

4 Beğeni

Öncelikle @aytacdirek beye sordunuz mu nedenini ? Sebebini tam olarak bilmediğiniz bir konuda kendinize göre yorum katarak başlık açmak yerine adminlere de mesaj atarak sorabilirdiniz .

Bu başlık ile ilgili Aytaç bey ile özel mesaj yoluyla konuştuk. 'Koşu Karikatürleri ’ başlığını daha genel olarak değiştirerek diğer çizim ,illustrasyon vb görsellerin paylaşılmasında hemfikir olmuştuk. Yani hem o çizimlerini paylaşacaktı hem başkaları da görsellerle katkıda bulunacaktı. Ancak sonra sonra karikatürlerini kaldırdıysa kendince sebebi vardır. Biz kimseye yazını veya başlığını kaldır demedik .
Benzer başlık yeniden açılabilir ve isteyenler koşu ile ilgili görseller paylaşabilir. Dilerse Aytaç bey çizimlerini yeniden yükler .

1 Beğeni

Karikatürlerin kesilip silinmesi olayı, eleştirinin akabinde geliştiği için ben bu şekilde yorumladım, farklı yorumlarda tabiiki olabilir, ama ben koşu karikatürleri paylaşımlarının devamından yanayım .

1 Beğeni

Biz de devamından yanayız. Az üstte belirttiğim gibi aksine geliştirelim dahi istedik ama sanırım bizim bilmediğimiz bir durum var . Eğer devam ederse memnun oluruz ve diğer arkadaşlarımızın katılımıyla da daha renkli olabilir. Açılan başlık (eleştiri değil tam olarak sizin bahsettiğiniz gibi ) amacı dışına taşınca hem başlık altında hem özel mesajla konunun yanlış anlaşıldığını belirtip özür diledim . Orada tek amaç örneklemekti örnek vermek istememin sebebi ise yüz yüze tanışmasak bile burada oluşan samimiyet idi .
Koşu Çizimleri diye bir başlık bence foruma renk katar . Farklı ülkelerden olan çizimler vb.

7 Beğeni

@erhan abinin yazdıklarına katılıyorum.

@Serdar 'ın yazdıklarından anladığım kadarıyla da yanlış anlaşılma gibi bir durum söz konusu.

@aytacdirek ufkumuzu açıyordu, 90 dakikalık koşunun özetini 1 karikatürde ifade ediyordu.

Bu forumda @ismaileren gibi birisini küstürdüler, lütfen başkalarını da feda etmeyelim.

2 Beğeni

@ismaileren ayrıldığında sene 2016 idi.Ülkedeki en tecrübeli ultra koşucularından biriydi.Ama asıl önemlisi bu tecrübelerini hiç bir beklenti olmadan direkt paylaşmasıydı.’‘Üslubun çirkin, eleştirilerin yersiz’’ diye kovaladık gitti.@aytaçdirek iyi bir gözlemci ki bunu sadece çizgilerle yansıtabiliyordu.’‘Gerek yok’’ dedik gitti.Forumda ne kadar çok renk ,ses ve aykırı düşünce olursa o kadar iyi olmaz mı!

2 Beğeni

Son 6 ay yazıp, eleştiriler sonrası yazmayan kaç kişi var? İnternet ortamında aktif kaç forum kaldı da, yazılandan, başlık türünden, kişiye özel başlıktan rahatsız olmak kaldı? İnsanlar birbirini motive edeceği yerde, bu yaklaşım bana ters geldi.

3 Beğeni