Anksiyete ve Koşu

Bilimsel çalışmalar gerek bireysel deneyimim olsun, aslında psikolojiye çok iyi geliyor. Enerji ve mutluluk veriyor.

Konu üzerinden oldukça zaman geçmiş ancak takip edenler için burdan ben de ekleme yapmak istiyorum cevap verenlerin çoğu doğru bir şekilde yardımcı olmuş ellerine sağlık
Koşuya yeni başlayan herkes saat ayakkabı o kadar çok şeye takılıyor ki herkes spor bilimi adına keşifler içine düşüyor buna motivasyon diyor :slight_smile: bu motivasyon değil TÜKETİCİLİK yeni oyuncaklar alıp ondan medet ummak sadece…

• koşuyorsanız kendinizi rahat hissetiğiniz hızlarda koşun koşarken yanınızda arkadaş varsa sohbet edin gülerek eğlenerek koşun kilonuz varsa yemek yemeyi azaltı,
  • koşmak yağ yakım yapacağından tokluk hissi kazandıracak buda yemek yemenizi azaltacak
  • Kilo verin zaman içinde formunuz artacak vücudunuz mental kuvveti artacak demiri dövmeden önce fırını ısıtmanız gerekiyor sonra demir tavında dövülüyor insanlar bunu kanıksaması gerekiyor yıllardır koşan spor yapan insanlarla aynı kondüsyona kısa sürede ulaşmayı düşünmeyin,
  • Koşmak yaşam tarzıdır yaza fit gireyim sonra bırakayım düşüncesi ile koşmayın ömür boyu koşacaksanız başlayın yoksa bakın keyfinize sizi daime mutlu edecek şeylere yönelin

nabız saat ayakkabı çok takılmayın koşarken keyif alıyormusunuz almıyormusunuz lütfen buna bakın zihninizi rahat bırakın zaman içerisinde herşey adım adım olacak emin olun

sporlu ve sağlıklı hayat diliyorum herkese

6 Beğeni