Anıttepe Koşu Parkuru Açıldı (Ankara)

Herkese merhaba, 29 Haziran akşamı itibariyle Anıttepe Koşu Parkuru yeni tartan pistiyle kullanıma tekrar açıldı. Bu sabah uzun süre sonra tekrar alıştığım pistte koşmanın mutluluğunu yaşadım, her ne kadar yeşil zemin biraz değişik gelse de 10k için kendi kişisel rekorumu da kırdım.

8 Beğeni

@ardaerman güzel haberi paylaştığın için teşekkürler.İzlenimlerim:
1.Piste girişte dejenfaktan var.
2.Pistin yanındaki musluklar çalışıyor.
3.Yürüyenler maskeli ama maske takma zorunluluğu pistte yok gibi, yürürken maskem yoktu ama mesafeye dikkat ettim.
4.Koşanlarda maske yoktu.
5.Soyunma odası giriş kapısı değişmiş ama içeriyi görmedim, temiz olduğunu duydum.
6.Yeni tartan zemini koşarken normal gelmişti ama yürürken eskiye oranla zemin biraz daha sert hissettim.
7.Ortadaki çim alan bakımda.Gübre kokusu yok, sadece çimlere basmayın yazmakta
8.Yerden 2 karış yükseklikteki tahtalar vernikli, yenilenmiş.
9.Pistin oval bölümleri dıştan içe dogru çok hafif eğim verilmiş.Ölçmedim ama telefona su terazisi programı yükledim.
10.Pist çevresindeki banklar yerli yerinden. Güvenlik bandı ile bankın orta kısımına oturulması engellenebilir. Ancak kalabalık yoktu.

2 Beğeni

Açık saatlerini biliyor musunuz acaba?

1 Beğeni

Sabah 05.00 açılış.Gece 00.00 kapanış (23.59.59). Yıllarca böyle ama yinede 10-20dk pay bırakılabilir.

1 Beğeni

Pist çok güzel, geçtiğimiz yıllarda çok güzel antrenmanlar yaptık ancak en büyük sorun hala yakınında bulunan Genel Kurmay Başkanlığı’nda kullanılan sinyal bozucular sebebiyle GPS’in çalışmıyor oluşu. Uzun zamandır gitmemiştim parkura, dün Anıtkabir’e gittim, gitmişken koşu parkurunda bu sorun çözüldü mü diye bakayım dedim hala sorun devam ediyor ve bu sorun çözülene kadar da antrenmanları yapmak pek mümkün görünmüyor maalesef.

4 Beğeni

İlginç. Ben sorun yaşamadım. Müthiş bir tesis orası. Aman kaybetmeyin ne yapın ne edin…Koskoca Ankara AOÇ’yi kaybetti. 5 000 000 insanın sesi çıkmadı…

1 Beğeni

4 Temmuz 2019 tarihinden itibaren düzenli olarak GPS problemi yaşanmakta.GPS olduğunda sürpriz olmakta.

Yazın o zaman MSB’ye çözsünler sorununuzu. Ama tesisi kaybetmeyin…

2 Beğeni