Anıttepe Koşu Parkuru Açık Mı? Sadece Lisanslı Sporcular mı Kabul Ediliyor?

Tüm koşucu arkadaşlarıma selamlar. İstanbul’dan Ankara’ya dönmem sebebiyle malum bu hafta da Ankara’da kar yağışı olmasından kaynaklı antrenmanlarıma bir süre ara verdim. Biliyorsunuz ki koşu da nankör bir spor. Dikmen Vadisi’nde 2 gün önce koştum ancak koşuya ayrılmış alan çok kısıtlı ve betonda da koşmanın eklemler üzerine olumsuz etkilerini bildiğimden menisküsümde de hasar olduğu için zorlamak istemiyorum.Antrenmanlarımı sürdürebilmek için havalar ısınınca Anıttepe Koşu Parkuru’na gitmeyi düşünüyorum ancak İstanbul’da Maltepe ile Burhan Felek’te pandemi sebebiyle lisanlı sporculara izin vardı sadece. Aynısı Anıttepe için de geçerli mi yoksa amatörler de serbest girebiliyor mu? Bu konuda Anıttepe’de koşan arkadaşlarım beni bilgilendirebilirse sevinirim.

1 Beğeni

Anıttepe koşu parkurunda lisans aranmıyor. Yürümek veya koşmak isteyen herkes girebiliyor

1 Beğeni

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Peki geçen hafta karlı günlerde hiç gittiniz mi? Yani zemin kar yağdığında koşmaya elverişli mi yoksa kayganlık mı gösteriyor?

1 Beğeni

Bu arada sormayı unuttum. Eşyalarımızı güvenle bırakabileceğimiz yerler var mı Anıttepe’de?

1 Beğeni

Son birkaç aydır gitmedim. Ama daha önce çok daha karşı havalarda koştum. Kar yağışı esnasında pek sorun olmuyor. Fakat eğer yağıştan sonra hava ciddi şekilde soğuduğunda pistte buzlanan yerler olabiliyor. Şu anda hava o kadar soğuk değil. Pistte çok sorun olacağını sanmam.

Eşyalarınızı koşu pistinin yanına bırakabilirsiniz. Şimdiye kadar bir şey kaybolduğuna şahit olmadım, ama tabii ki emniyetli bir durum değil.

2 Beğeni

Tamamdır,bilgiler için teşekkürler :slight_smile:

2 Beğeni