Android İçin Koşu Uygulaması

Merhaba arkadaşlar, şu an elimde Mi Band2 cihazı var fakat kendi uygulaması pek yeterli değil o yüzden iki üç uygulamayı aynı anda kullanmak zorunda kalıyorum artık sıkmaya başladı. Sizlerden ricam aşağıda yazacağım şartlara uygun bir uygulama bilen varsa beni bu çileden kurtarması :slight_smile:

Android cihaz için;
-Mi Band2 uyumluluk
-Koşu Programı oluşturabilme (özellikle interval)
-Anlık nabız takibi (interval için)
-Gps haritası ve hız grafiği çıkarabilme

Mi Band kullanmadığım için nasıl bir uyumluluğu olabilir bilmiyorum ama Garmin saat almadan önce Endomondo kullanırdım. Gayet de memnundum. Şuan bile eşleşik ki Garmin verilerim Endomondo’ya gidiyor. Günün birinde Garmin’i bırakırsam eski verileri kaybetmeyeyim diye Endomondo ve Strava üzerine de atıyorum hani.

1 Beğeni

Evet koşullara uygun bir Endomondo var sanırım ama o da çok pahalı ve mi band2 ile uyumlu değil.

Ben de mi band 2 ve onun muadili fitbit de var. Kişisel tecrübem onlar koşuya uygun şeyler değil. Hem doğru olcmuyorlar hem de eksik metrik veriyorlar. Bence garmin bir saat alıp bir de yanına nabız bandı alsan çok iyi olur.

Eğer koşu için app istiyorsan ben strava kullanıyorum. Kendisi de gps den olcebiliyor. Ona bakabilirsin. Daha önce runkeeper da kullandım. Ama strava daha iyi bence.

Hocam Garmin saatler biraz tuzlu hala öğrenci olduğum için daha hesaplı çözümler arıyorum :smiley: Kısmet olursa alırım ama biraz daha verimini arttırmak için koşularımın sanırım ekipmanlara yatırım şart.

Aslında ikinci el alıp bir de model düşersen gayet ucuza cihazlar var. Sadece biraz takip gerektiriyor

Suunto multi sport saatim var 700tl satılık 1 yıllık 5-6 defa kullandım

Endomondo’dan gayet memnundum kullandığım dönem. Strava ve Runtastic gibi uygulamaları da deneyebilirsiniz. Mi band 2 ile nasıl bir uyumluluk istediğinizi bilmiyorum ama bu uygulamalar gayet yeterlidir genel olarak.

Hatta Endomondo’da 2 Lt sıvı kaybo gösteriyordu koşudan sonra. Denemek için tartıldım bir koşudan sonra, gerçekten de o koşuda 2 Kg kaybetmiştim. Vay be demiştim. :slight_smile:

Ben Samsung’un shealt uygulamasını kullanıyorum Strava ile birlikte. Bir de Polar Flow… Strava’ yı karşılaştırma yapmak açısından seviyorum. Shealt ise ara yüz olarak güzel bir uygulama. Ayrıca kulaklıktan geri bildirim yapması ve bunu yaparken Spotify ile birlikte çalışması hoşuma gidiyor.

SHealth güzeldi ama içindeki veriyi dışarı aktarmanın bir yolu yoktu eskiden. Bu yüzden kullanmayı bırakıp saat almıştım eskiden. Şimdi Strava’ya ve diğer yerlere eşitlenebiliyorsa kullanılabilecek iyi bir uygulama bence. Diğer uygulamalar gibi telefonun güç tasarruf moduna girmesi ile kapanıp gitmiyor da arka planda.