Anadolu yakasında koşu grupları hk

Herkese merhaba, 3 Kasım Vodafone Maratonuna hazırlanıyorum. Hafta sonu uzun koşularımı Anadolu yakası sahilde erken saatlerde asfaltta yapmayı planlıyorum. Bu güzergahta 20-25 km.arasında koşan arkadaşlar/koşu grupları var mıdır? Ya da önerebileceginiz başka parkur? Teşekkürler.

1- Caddebostan sahil kesimi= Bostancı-Dalyan arası git gel 11 km civarı.Trafiğe kapalı ancak yürüyüş amaçlı yoğun kullanılan bir parkur.Saygısız bisikletliler cabası.Ancak çok erken saatlerde harika deniz manzaraları sunuyor.Güzergahta bolca ücretli WC ve su var.Bolca İspark mevcut.
2-Maltepe Parkı = Parkın içinde trafiğe kapalı alanda aynı yerden geçmeden 30 km ye yakın koşabilirsiniz. Bol miktarda wc bulunmakta. Sıcak havalarda aşırı yoğun piknikçi akını oluyor yine çok erken saatler müsait.Bol miktarda İspark mevcut
3-Caddebostan veya Bostancı başlangıçlı Pendik istikameti asfalt = Tam bir maraton deneyimi yaşamak için biçilmiş kaftan upuzun dümdüz yol . Ancak yolda su ve wc noktalarını önceden bisikletle veya arabayla geçip tespit etmenizde fayda var .Belki sırt çantalı düşünebilirsiniz.
50 km ye kadar düz yolda git gel yapabilirsiniz. Çok erken saatlerde trafik neredeyse yok ancak 2-3 defa geceden kalma alkollü sürüye denk geldim dikkatli olmakta yarar var.
Bu noktalarda düzenli olarak uzun koşan grup yok gibi . Ancak bireysel veya minik grup bolca var .
Antrenman hedefinizi (hedef temponuzu vs .) belirtirseniz alanı biraz daha daraltabilirim.

2 Beğeni

Öncelikle detaylı bilgiler için çok teşekkürler. Adım adımın maraton başlangıç seviyesi programının 8.haftasındayım. İlk maraton deneyimim olacak. 2 kere yarı maraton kostum. En son nisan ayındaki vodafone yari maratonunu 4.53 pace ile kostum. Maratonu 6 ile baslayip 6 ile bitirmeyi hedefliyorum. Antremanlarimda genelde 5.30 pace ile kosuyorum. Vo2 maxim 51. Tesekkurler.

Antrenman planınızda uzun koşular cumartesi görünüyor Cumartesi asfalt kısmında trafik biraz daha fazla oluyor ve daha az koşan oluyor.
Tek koşacaksınız;
Yalnız kalmayım koşan birileri olsun mutlaka ise Caddebostan sahil kısmını tavsiye ederim.
Biraz daha maraton simülasyonu olsun ise asfalt bölümü tavsiye ederim.
Eğer koşunuzu Pazar a kaydırma olanağınız varsa asfaltta mutlaka koşan birilerine denk gelirsiniz.
Koşu Grubu olsun derseniz;
Koşu grupları hafta sonları genelde çok kısa mesafeleri ( 3-5 KM ) birlikte yapıyorlar çok denk geliyorum. Uzun koşularınızı koşu gruplarıyla yapma beklentinizi kısa sürede gideremezsiniz. Ancak bu süreçte bir koşu grubunun antrenmanlarına katılırsanız oradan daha uzun vadeler için antrenman arkadaşı bulabilirsiniz. Oldukça kalabalıklar mutlaka kondisyonu size yakın birileri olacaktır. Anadolu yakasında epey koşu grubu bulunmakta antrenmanları da herkese açık fakat ben hiç katılmadım için gruplar hakkında bilgim yok.

1 Beğeni

Çok teşekkürler, cumartesi erken saatleri deneyecegim. Araç çok olur ise pazar günlerine kaydıracağım. Fırsat buldukça da uzun vadeli düsünerek koşu gruplarına dahil olmaya calisacagim :slight_smile:

Strava’da Hakan Karagöz Pendik istikametinden Kadıköy istikametine Yarı maraton - Maraton koşuları yapıyor. pace değerleri 4 ile 5 arasında. Takibe geçip iletişim kurabilirseniz size yardımcı olur kanaatindeyim.

2 Beğeni

Hakan 3-4 defa sub3 maraton koşmuş oldukça tecrübeli bir atlet .Arkadaşımıza hızlı kalır ama iyi hatırlattın onların grupta her düzeyde koşucu var . Bence de konuşulabilir. Yalnız o ekip Gebze 'li ve Gebze den geldikleri için Pendik’ten başlayıp Kadıköy istikametine doğru koşuyorlar.

2 Beğeni

Çok teşekkürler, Hakan Karagöz ile irtibata geçeceğim. Bana hızlı kalsa da gruptan bana uyan birileri çıkar bence.

1 Beğeni

Bu siteye mutlaka bak hocam çok yararlı 10 K 21 K 42 K antreman planlari var ve süreye göre de aynı şekilde planlar var.Bu forumdan birisi paylaşmıştı çok yararıma dokundu

1 Beğeni

Çok teşekkürler, bakacağım siteye…