Amazon.de hakkında

Amazon Germany den (amazon.com.tr üzerinden) garmin 245 aldım. Kargo ve gümrük dahil 2320 ye geldi. Ayrıca fenix 6 da vardı 3800 civarı ilgilenenler varsa tavsiye olunur

2 Beğeni

Merhaba, link verebilir misiniz Fenix 6 için? Amazon.com.tr üzerinden Amazon Germany ne oluyordu?

1 Beğeni

bir ara bugün 2042 ye kadar geriledi sonra tekrar yükseldi. ürün satıcısı Amazon Germany yani güvenli satıcı 2 sene garanti veriyor

Sol barda satıcı olarak amazon.de seçilmiş sanırım

6 bin TL olmuş şimdi :slight_smile: Anlık yanlış yazmış olmasınlar. O fiyat zor çünkü Garmin Fenix 6

Genel olarak yurtdışı alımında ki prosedür;herseyi hallediyoruz, vergi fazlaysa biz öderiz,azsa size iade ederiz şeklinde bir politikamız var…

Alıntı: Yurtdışından yapılan alışverişlerde, tüm gümrük vergi ve işlemlerinden tüketici sorumludur. Amazon, bu süreci kolaylaştırarak tahmini gümrük vergisi tutarını “İthalat Ücreti Depozitosu” adıyla hesaplar ve satın alma işlemi sırasında tahsil eder. Bu sayede, uluslararası kargo firmaları sizin adınıza gümrük vergilerini öderler.

Hızlı kargo ithalat kanalı üzerinden gümrüklenen gönderileriniz için kargo firması tarafından sizin adınıza ödenen gümrük vergisi tutarı ödemiş olduğunuz ithalat ücreti depozitosundan fazla ise, aradaki fark Amazon tarafından karşılanır. Kargo firması tarafından sizin adınıza ödenen gümrük vergisi tutarı, ödemiş olduğunuz ithalat ücreti depozitosundan az ise, aradaki fark size iade edilir.

1 Beğeni

Sıcak fırsat başlığında amazon Fransa görüyoruz,çünkü daha uygun.Türkiye amazon Almanyadan getirdiğinde daha ucuz.Buradaki amazonda ne Amerika ne Avrupadaki gibi çeşit ve fiyat görememek çoğumuzun dikkatini çekmiştir.
Şu haber sonrası umarım çeşit artar, fiyat düşer; 150 € luk saati en azından kargo,vergi masrafı olmadan TL karşılığı alınabilir.

2 Beğeni

Merhabalar.
Konuyla bağlantılı olarak, amazon yurt dışı sitelerinden alınan ürünlerin garantisi hakkında benimde yeni öğrendiğim ve diğer arkadaşların işine yarayabilecek bir konu paylaşmak istiyorum. (Daha önce başına gelen varsa deneyimlerini paylaşırlarsa harika olur)

Amazon.co.uk’dan Garmin saat siparişi verdim. Hepimizin aklına gelen ilk soru heralde “başına bir şey gelse garantisini nasıl kullanacağım?” oluyordur. Daha ürün yoldayken benimde aklıma takıldı. Bende araştırdım ve sonunda sitenin müşteri hizmetleri ile canlı chat üzerinden bu merakımı giderdim.

Ürünün 2 yıl garantisi olduğu fakat sadece İngiltere’de kullanılabileceği şeklinde ilk cevaptan sonra asıl beklediğim ve içimi rahatlatan cevabı aldım.

Yetkili,
Saatle bir sorun yaşadığım durumda amazon.co.uk ile irtibata geçebileceğimi,
kargo ücretini kendim ödemem şartı ile ürünü kabul edeceklerini,
Üründeki problem garanti kapsamında onarım yada değişim sağlandığı taktirde benim ödemiş olduğum kargo ücretininde iadesi sağlanarak saatin tekrar tarafıma ulaştırılacağını anlattı.

Amazon’un Türkiye’deki müşteri memnuniyeti performansından çok memnun birisi olarak bu cevap beni tatmin etti. Gerçi başıma birşey gelmeden tam olarak güvenemem ama bu konuda bir süreçlerinin olması bile beni çok etkiledi. Daha önce bu süreci kullanan oldumu merak ettim.

7 Beğeni

3 ay önce Tuzla’da açmışlar.

Hayaller ve gerçekler (koşu saatleri vs 5tl daha ucuza rinso)

1 Beğeni