Alçılı bir ayağın güç kaybetmemesi için ne tavsiye edersiniz?

İsmail bey ben de aynı yerden kırdım bileğimi. Size şunu sormak istiyorum, ne kadar zamana iyileşti ayağınız ve sonrasında yürüme açısından zorluk yaşadınız mi?

çok geçmiş olsun.
Alçı çıktıktan sonra mutlaka ama mutlaka fizik tedaviye gidin.
Alçı varken mümkün mertebe hareket etmeyin. Eğer hareket ederseniz siz farkına varmadan vücudunuzun tüm ağırlığı diğer sağlam tarafa yükleniyor. bu da diğer sağlam tarafta kasların büyümesine sebep oluyor ve kas gelişiminizde dengesizlik meydana getiriyor.
koşmaya başladığınızda bu daha güçlü olan tarafa daha çok yük bindiği için bu sağlam tarafta kısa süre sonra koşu sakatlıkları meydana geliyor.
Fizik tedavi ve arkasından kırık taraftaki bacağın yeniden güçlenme antrenmanlarına zaman ayırın.
her iki bacağınızın da dengeli bir güce sahip olduğundan emin olun.
Bu da alçı çıktıktan sonra 6-8 hafta gibi bir süreç olur.
aceleye getirmeyin bu süreci

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Size de geçmiş olsun. Alçı ile sorunsuz kaynama yaşandı mı diye merak etmiştim açıkçası, çünkü ameliyata çok sıcak bakmadım zaten doktor sözünü de etmedi. Şimdilik lavabo ve benzeri ufak ihtiyaçlar için hareket ediyorum sadece, alçının içinde kaynamama gibi bir şey olmaz değil mi? Tam aynı yerden kırık olduğu için merak ettim. İyi dilekleriniz için teşekkür ederim

1 Beğeni

yok olmaz. kemiği merak etmeyin.
kemik kırılması olurken etrafında bağlar ve kaslar ciddi hasar görüyor.
kemik hareketsiz kaldığınızda dahi kaynar ama o bağlar ve kaslar kendini yattığı yerde tamir etmiyor.
Fizik tedavi vb şeylere o bağları ve kasları güçlendirmeniz gerekiyor

1 Beğeni