Alanya Ultra Maratonu koşuldu 64k-42k-20k

25 Mart Cumartesi günü Alanya da muhteşem bir trail parkurunda çok zorlu bir yarış koşuldu.Her km sinde organizasyonun emeği hissedebildiğin bir parkurdu.Koşunun son metrelere kadar bitmediği (koşudan kopmadan) ve koşucuyu son dakikaya kadar sınırlarını zorlayan hem fiziksel hemde mental gelişim isteyen trail severleri kendine bağlayan bir koşu olacak.Ahmet Arslan a ülkemize güzel bir yarış kazandırdığı teşekkür ederim.
Orman içerisindeki işaretlemelerde kullanılan sarı renk farklı bir renk ile değiştirilebilirse (ör:kırmızı ve tınları gibi) ve son 3km lik etabın üzerine önümüzdeki yıllarda biraz daha çalışılabilirse tadından yenmez bir ultra trail koşumuz olacak.

6 Beğeni

Öncelikle Ahmet Arslan’a teşekkür ederim. O zorlu parkurun her metresinde emeği olduğunu düşünüyor ve böylesi zorlu ve eğlenceli bir yarışı ülkemize kattığı içinde ayriyeten teşekkür ediyorum. yarış son anına kadar aksiyonu bitmeyen film gibi her an neyle karşı karşıya kalacağını merakla ve sonu bekleyerek ve sürekli hesaplarla geçti. Deniz kenarında sıcağı hissederek başlayıp, 1 km dizimize kadar karlar içinde koşmak tabiki ayrı bir deneyim oldu bize. tekrar ediyorum her anı süprizlerle dolu bir yarıştı. iznik ultra maratonu öncesi antremanı ve kendimi test etmek amaçlı koşmayı planladığımız yarış başlı başına çalışırak anteman yapılarak koşulması gereken bir yarış oldu.

Sevgili Ahmet kardeşime kötü eleştiri değil ama şöyle olsa daha iyi olurdu diyeceğim birkaç kelime olacak. yarışın sonundaki kale çıkışı geceye kalanlar için çok tehlikeli olabilirdi işaretlemeler gelgitlerden dolayı deniz içinde kaldığından fark edilmediği gibi aşağıdaki yerel halkın yanlış yönderilmesinden ve işaretlemeleri koparmalarından dolayı 45dk yakın orda kayboldum. Tabiki bu sizin kontrolünüzde olan bir durum değil yerel halkın duyarsızlığından bu kısıma alternatif bir çözüm bulunabilir.

bunun dışında bu organizsaynonda emeği geçen her kişiye çok teşekkür ederim. tüm görevli arkadaşlar koşucunu piskolojisinden anlayıp aynı anlayışta yardımda bulundu. bu konuda muhteşemdiler.

BiKoşuAdana olarak gelicek yıl ,bu süprizlere daha hazırlıklı geleceğiz :slight_smile:

6 Beğeni

Ahmet gibi bir sporcu yaparsa ,böyle yapar dedirten,zorlu ve bir o kadar güzel bir parkurdu.Emeği geçen herkesi ve koşan tüm arkadaşları tebrik ediyorum.Selamlar

2 Beğeni

Bu da benim raporum :). Keyifli okumalar dilerim!

10 Beğeni

bu da bizden olsun :slight_smile:
ahmet’e ve emegi gecen herkese gonulden tesekkurler…

8 Beğeni