Akıllı-Spor Saatler Hakkındaki Görüşlerim (Garmin, Polar, Suunto vb.)

Ürünleri sınıf sınıf ayırayım derken daha çok öfkeli bir müşteri topluluğuna neden oluyorlar bence :slight_smile: Gerçi böyle acayip uygulamalar başka markalarda da var. Apple da buna benzer şeyler yapıyor.

1 Beğeni

5 seneyi aşkındır TICKR X kullanıyorum,
aslında tek kullanmak isterseniz saate de koşu sırasında telefona da ihtiyacı yok gibi kayıt açısından, smart belt üstüne aldığım kayıt ile suunto’ya aldığım kayıt arasındaki mesafe farkı da devasa değildi.

3 Beğeni

Şimdi baktım faturama, 253 liraya almışım Akasya Apple’dan zamanında ( :

2 Beğeni

Garmin HRM Pro döver hepsini :sweat_smile: :sweat_smile:

Garmin HRM-Pro Nabız Bandı | Nabız Bandı | (elcobilmarket.com)

4 Beğeni

O parayı vermek yerine wahoo + ayak podu daha iyi is gorebilir mi diye dusundum :roll_eyes:

1 Beğeni

O nasıl bir fiyat artışı olmuş.
:slight_smile:

1 Beğeni

Standart tickr yerine tickrx alırsanız adım ve kadans özelliği de geliyor aynı fiyata.

1 Beğeni

Guc ölçümü var mi? O da varsa baya islevselmis.

1 Beğeni

Dayanıklılığı ön plana alarak Garmin instict almıştım, oldukça memnunum. Diğerlerine göre uygun fiyatlıyken almıştım artık uygun fiyat diye bir konsept kalmadığından dayanıklılık, uzun ömür vs ön plana çıkıyor :smile:

1 Beğeni

bildiğim kadarıyla yok,
bendeki ilk jenerasyon, gerçi yenisinde de böyle bir özellik olsa fiyatı x3 olur sanırım.

2 Beğeni

Wahoo Tickr X 2. Jenerasyon 10 gün önce 850₺‘ydi lakin şu an stok tükenmiş görünüyor. Stoklara tekrar girince fiyatlar normale döner bence.

1 Beğeni

Bir saat var.O saat beta güncelleme ile şu özelliğe kavuştu.
Batarya %45 demiyor.Gps modunda spor yaparsan 10saat, normal kullanımda 40 saat seni idare eder diyor.Bilin bakalım hangi marka?

Garminde uygulama olarak batarya ile ilgili uygulama yüklenebiliyor.Bir gün ekran, gps, sistem, hr şu kadar pil tüketti diye de bilgi sunabilirler.

Garmin son seriler buna döndü diye biliyorum. Sadece şarja takınca yüzde gözüküyordu.

1 Beğeni

son seriden kasit ne bilmiyorum ama 955’te devamli yuzdesel olarak batarya durumunu gorebiliyorsunuz…

2 Beğeni

Pilin yüzdesini ya da tahmini kalan süreyi görebiliyorsunuz. Her ikisi, hiç biri ya da bir tanesi gösterecek şekilde ayarlanabiliyor.

2 Beğeni

Bu şekilde garmin pil durumu gösterimi.

2 Beğeni

Fenix 6 pro modeli var. Son güncelleme ile aktivite dışı saatin şarjı 2 gün zor gidiyor. Bu durumu yaşayan var mı?

1 Beğeni

Büyük ihtimal güncelleme ile ilgilidir. Benzer sorunları zaman zaman yaşayanlar oluyor, şuradaki örnekte olduğu gibi:

Güncellemeyi geri alma özelliği veya eski sürümü bulup yükleme ile ilgili tecrübesi olan varsa merak ediyoruz.fenix 6x kullanan çok, başına gelen var mı …

Son güncellemenin adını da yazarsan şu aramaya :
“fenix 6x pro battery drain after update”

2 Beğeni

Güncellemeyi geri almak uğraştırıcı. Zamanında uğraşmıştım ama eski versiyonun dosyalarını bulmak zor. Zaten eski versiyona geçilse bile telefondaki garmin connect, garmin’in uzaktaki makinaları yeni versiyona göre çalışacağı için uyumsuzluklar yaşanması muhtemel.
Zamanında Fenix 6 pro’da batarya sorunu yaşadım. Uzun bir süre bunun yazılımsal olduğunu düşünerek soft-hard reset, tüm ayarları sıfırlama, harici saat yüzü kullanmama gibi şeyler denedim. Saatin hafızasındaki aktivite geçmişini silmek, sürekli hafızayı temiz bırakmak işe yarar gibi olmuştu.
Kapadokya Trail’de %100 batarya ile başladım. Yedinci saatte saat kapandı. Saatle vedalaşma kararı aldım.
Uzun süre bu durumun yazılımsal olduğuna kendimi ikna edip çabalamıştım ama en sonunda donanım problemi olduğunu kabul etmek zorunda kaldım. Saati şarj ettiğimde %90’a kadar hızlı inip, %90-30 arası yavaş ilerliyordu. %30’dan azaldığında ne zaman aniden kapanacağı belli değildi. Bendeki durum buydu ama sizinki farklı olabilir.
Saati soft resetleyebilirsiniz. Light+Start tuşlarına 10-15 saniye basılı tutmak gerekiyordu sanırım.
Eski saatte bir iki defa sabaha kadar şarjda kaldığı olmuştu. Tek orda bir sıkıntı olabileceğini düşünüyorum. Yeni saate geçince saati uzun süre şarjda bırakmamaya özen gösteriyorum. %95-100 arası takip edip kabloyu çıkarıyorum. Saati sadece laptop’da şarj ediyorum.

2 Beğeni

Dayanamadım saati (265s) aldım. 3-5 gün oldu.
Neden ‘S’ günlük kullanımda da kullanıyorum.
İnce sayılabilecek bilekli birisiyim.
Bir süredir Garmin Göğüs bandı ve Telefon ikilisi ile idare ediyordum ama artık zamanıdır dedim.

Saati (elcobilmarket) den aldım.
Bir şey çıkarsa uğraşırım diye iade ile de uğraşmamak için yollamadım.
Saatin kutusu büyük ihtimal daha önce açılmış. Kutuyu açma dili mi denir, ne denirse oradan belli oluyordu. +Kutu da bant fln yoktu. Kutu olayından hariç saat üstünde jelatin yamuk yumuktu. Alt sensörde jelatin yoktu . ( Oluyor mu emin değilim.)
Bu aralar aldığım çoğu şeyde sorun çıkması da ayrı bir olay… Hayırlısı olsun.

1 Beğeni