Adidas Solar Glide 5 geri göndermeli miyim?

Geçenlerde Adidas Solar Glide 5 aldım. 2 defa toplam 14 km koştum. Ayaklarım aynı yerlerden su topladı.

Profesyonel değilim ama kullandığım diğer koşu ayakkabılarını düşündüğümde ayakkabının verdiği hissi sevdim. Aynı fiyata benzer ayakkabı bulmak zor.

Ne tavsiye edebilirsiniz?
Baloncuklar her kullanımda yeniden ortaya çıkar ve bu yüzden onları geri mi göndermeliyim?
Yoksa birkaç kullanımdan sonra etkisi geçer ve göndermemeli miyim?

Geçmiş olsun, bulunduğu bölge itibariyle ayağınızın ayakkabının içinde hareket ettiğini düşündürdü. Bağcıkları yeniden ayarlamak bu sorunu çözebilir. Ayakkabının iç bölümünde dikiş, üst üste binen parça varmı diye bir bakmanız da yardımcı olabilir. Bazı ayakkabılar bende de benzer şekilde su toplamaları gerçekleştiriyor, ancak deri o bölümde kalınlaşıp önlemini kendince alıyor. Ben önce doğru bağladımmı, ayakkabının içinde bir üretim kusuru var mı (iki ayağımda da olmadığı durumda), en son da “doğru kalınlıkta çorapla kullanıyor muyum” diye bakıyorum.

3 Beğeni

Cevap icin cok tesekkurler.

Benzer dusunceler oldugu icin sormak istedim aslinda. Iki ayagimda birden olmasi, uretim hatasindan ziyade, benim ayaklarima ozel bir durum veya dediginiz tarzda bir hata yaptigimi dusundurttu.

Ayakkabinin icine bakinca disaridaki turuncu boyali serit, iceride bir sertlik olusturuyor. Bu durum baskalari icin sorun olmadi veya daha kalin bir corap kullaniyorlar. Kullandigim coraplar normal pamuklu ince corap.

Daha kalin corapla bir kez daha denesem iyi olacak sanki.
Tekrar tesekkurler.

1 Beğeni

Ayakkabının numarası size uysa bile kalıbı uymuyordur diye düşünüyorum… Farklı bir ayakkabıda ayni sıkıntı oluyor mu

Hayir. Farkli ayakkabilarda boyle bir sikinti yasamadim.

Yuruken rahatsiz etmiyor acikcasi.

Ayakkabinin icinde sert cisim yok ama disinda gorunen turuncu seritler sert sayilabilecek bir maddeden uretilmis. Ayakkabinin diger kisimlari bez gibi yumusak. O sert serit bezin uzerinden geciyor ama iceriyi etkiliyor anladigim kadariyle. Kostukca da surtunmeden dolayi su topluyor.

Benim ayaklarim mi cok nari, Adidas bu detayi atlamis mi? Garip geldi.

Ayakta yara alan bölge dışı da sanki suda uzun süre kalmışsınız gibi buruş buruş. İyileşmesini beklemek, başka ayakkabıyla devam etmek, belki daha kısa mesafe, farklı öorap ile denemek, o iç kısımdaki sert bölgeyi çekiçle dövmek (sorumluluk kabul etmem, belki ile yaramaz) akla gelenler.

Geri göndermeli miyim kısmını kaçırmısım, başlıkta yazsada.İçinize sinmiyor ve yara yapmışsa zorlamaya gerek yok, imkan varsa iade ederdim.

1 Beğeni

@fatihboyaci, dediği gibi bir süre ayaklarınızı dinlendirin. O ayakkabıyı belli bir süre giymeyin. İyileşmesini bekleyin, yara kremi varsa sürebilirsiniz.

Sıcak suda ayakkabıları bekletmek nasıl olur acaba? Belki de yumuşar!? Ben de sorumluluk kabul etmiyorum.

1 Beğeni

Sicakta kostugum icin terden dolayi burusmus olabilir.

Bir gun ara verdim ve bugun duzeldi.

Adidas iade kabul ediyor. Ayakkabiyi, saydigim kusuru haric, gercekten cok farkli geldi. Ondan tereddut yasiyorum.

Cok tesekkurler.

2 Beğeni

Başka bir tabanlık deneyin derim. Bende salomon Sonic böyle bir durum yaşattı. Tabanlıkı değiştirdim şuan sorun yok

2 Beğeni

Cok sevdiğiniz geri vermek istemdiginiz bi ayakkabi ise su toplayan yere flaster yapin, su toplamayacaktir. Zaman icinde gerek kalmayacaktir.

1 Beğeni

Tabanlik kaynakli degil sanirim. Bugun bayram bayram kostum. Biraz daha kalin bir corap kullandim. Yarayi yenilemedi.

Yukarida bahsettigim sert seritler diger kullanicilarda da benzer etkiyi yapiyor mu? Cidden merak ettim. Biraz onu yumusattim, kalin corapla birlikte neredeyse normale dondu.

2 Beğeni

Dediginiz gibi birkac kullanim icin flaster de kullanacagim. Tesekkurler.

1 Beğeni

Ayakkabı kaç numara ve kaça aldınız hocam

Bunu bende deneyeceğim :blush:

1 Beğeni

43 1/3
Yaklasik 1100 lira ama iade ettim.

1 Beğeni

Ayakkabiyi iade ettim. Ayakkabinin normale donmesi icin bir sure sikinti cekmek gerekecekti. Pahali ayakkabiyi ucuza kullanmak icin goze alamadim.

2 Beğeni

Kullanımdan sonra iade işlemi nasıl olmakta acaba?

Hatali urun kapsaminda aldilar galiba.

Zamaninda benzer bir olayi Kemal Tanca ile yasadim. Onlar degisim icin bile gucluk cikardi ama hakem heyetine gidecegimi soyleyince degistirdiler.

Neticede keyfi bir durum degil.

1 Beğeni