Adidas Boost mu Nike Pegasus mu?

Merhaba Arkadaşlar.Adidas Boost ile Nİke Pegasus modellerini kullananlar var mı? Hangisi daha rahat yastıklaması daha iyi.Günlük 10 km koşan birisiyim. Yıllardır Pegasus kullanıyorum ama tereddütte kaldım.

1 Beğeni

Ben ikisini de kullanıyorum , ancak bana sorarsanız max 20K ya kadar Adidas , daha uzun mesafelerde kesinlikle Nike Pegasus 32-34-35 derim. Hatta trail olarak da Nike Pegasus trail modelinden çok memnun kaldım . Hafif , rahat, hallux valgusum var , parmak ucu hiç sorun yaratmadı . Ayakkabı konusu kişiden kişiye değişir bunu da atlamamak gerek

2 Beğeni

Selamlar,
Ben de ilk yol koşu ayakkabısı olarak Pegasus 35 ile başladim. Daha önce alakasız ayakkabılar ile koştuğumu anlayınca bu ayakkabılar uzaydan mı geldi çok rahat demiştim. Ancak işin biraz daha içine girince neler varmış neler diyor insan :slight_smile:
Şimdi tabi Pegasus 35 eskidi, bu arada ben de çok methedilen Adidas UB 20 yi indirim de %50 fiyatına aldım ( Adidas çok güzel bir kampanya yapmıştı ).
Adidas ile 21K koşuyorum hiç sıkıntısı yok. Ayağınızı saran bir yapısı var. Numarasını doğru alırsanız hem günlükte hem de spor için rahatlik ile kullanabilirsiniz.
Benim önerim çok üst seviye ( maraton - 42K ) koşular için Nike in pahalı da olsa yeni çıkan serilerine göz atmanız. Ancak bütçenizi zorlayabilir tabi ki.
10K dan ileri çok gitmem derseniz Adidas ı öneririm.
Nike belli bir süre sonra konforunu kaybediyor gibi geldi bana.

1 Beğeni

Adidas UltraBoost 20 ve Nike Vaporfly zoomx tempo next% kullanıyorum.

Ultraboost ile uzun koşularda çok daha rahat ediyorum. Vaporflyları intervallerde kullanıyorum genellikle. Uzun koşu denediğimde ayaklarıma çok ağrı vermişti.

UltraBoost en güzeli bence.

2 Beğeni