Adana’da koşu parkuru

İş için önümüzdeki ay Adana’ ya geleceğim. Daha önce birkaç kez geldim ve bu şehri gerçekten sevdim.

Pazar uzunu Adana’ da koşup, şehri biraz da koşarak gezmek istiyorum ama açıkçası biraz çekincelerim var;

1- Kadın olarak tek başımıza koşmak güvenli mi?

2- Cevap evet ise, 10km easy run, şöyle su kenarı bir parkur önerebilir misiniz​:smiling_face:

Herkese şimdiden teşekkürler :star_struck:

5 Beğeni

yaşar kemal koşu parkuru, hem nehir kenarı hem güvenli, bir tur yaklaşık 5km sürer (toprak yol ve ağaçlar arasında),
ikinci olarak adnan menderes bulvarı (kaldırımda), burası da göl kenarı yaklaşık 3km (güvenli) buranın devamında yeni bir bulvar açıldı üst tarafında oradan da devam edip döngü yapabilirsiniz,
diğer uzun seçenekse her ikisini de aynı anda yapabilirsiniz koşarak :slight_smile: birbirlerine bağlanıyorlar asma köprüden geçerek.

5 Beğeni

Çok teşekkür ederim, not ettim :+1::100:

3 Beğeni

Sabah erken saatlerde ve gece Sabancı Merkez Cami’nin parkında (maraton bitiş noktası) yalnız koşmanızı önermem, öte yandan @runforrestrun 'ında dediği gibi Yaşar Kemal parkurundan şaşmayın.

7 Beğeni

Özellikle sabah erken saatlerde olmak üzre ; Çukurova Süleyman Demirel Arboretumu - Google Zoeken tavsiye ederim.Koşarak ulaşmak da mümkün ama araçla çok yakın, şehrin içinde ama şehri unutabileceğiniz bir ambiyans.Adana’da çok sayıda koşu grubu var; iletişime geçerseniz birileri mutlaka gider oraya.

2 Beğeni

Eksik bilgiyi tamamlamakta fayda var: Maalesef yakın değil merkezden arabayla 20dk sürüyor ve köpekler sebebiyle koşu grupları olmadan yalnız bir kadın olarak gitmenizi tavsiye etmem.

3 Beğeni

Eksik değil de göreceli bilgi diyelim! Şehir merkez noktasından mesafesi 8 km dir .Şehir içi ortalama hız ile ister 10 dakikada gidin ister 20 dakikada. Benim dikkat çekmek istediğim nokta Adanamızda bir Arboretumumuz var…

2 Beğeni

Herkese yanıtlar için çok teşekkür ederim. Koşu gruplarına nereden ulaşabilirim?

2 Beğeni

Strvada Adana kelimesi geçen en çok katılımcılı koşu grubu (yaklaşan olaylardan bakılabilir):

4 Beğeni

bikosu adana grubu baya aktiftir. instagram hesaplarindan ulasabilirsiniz.

3 Beğeni