Açık suda doğru ölçüm veren saat tavsiyesi

Merhabalar.acik suda gps modunu en dogru sekilde veren bir saat arayisindayim.yardimci olursaniz sevinirim.

Arkadaşım Forerunner 945 kullanıyordu uzun süre ki göreceli olarak diğer modellere göre iyiydi. Şu an Epix 2’ye geçti, belirttiğine göre oldukça iyiymiş. Maalesef Türkiye fiyatları korkunç, bir şekilde yurtdışından temin etmek gerekiyor.

1 Beğeni

Yok okadar ucuk rakamlar veremem.30.000 yl civari epix 2.gereksiz pahali.

1 Beğeni

Fiyat standart aslında. Alışıldık Fenix fiyatları. Biz fakirleşiyoruz. :slight_smile:

3 Beğeni

fenix 6 kullanıyorum, çok fazla yüzme yapmama rağmen, bir kaç hafta evvel yaptığım 1km’lik yüzmede gayet başarılı idi

2 Beğeni

Arkadasimda var fenix 6.aramizda 200 mt oynuyor.ondada gps de sorun ysadi acik suda

1 Beğeni

Polar nasil acaba?varmi kullanan?garminle kiyaslarsak hangisi dogru olur?

1 Beğeni

Yanılmıyorsam bir kaç yerde plastik kasalı 945 955 serilerinin metal kasalı Fenix serilerine göre daha iyi GPS hassasiyeti olduğunu okumuştum. Donanımları zaten neredeyse tamamen aynı.

2 Beğeni

Evet dogrudur.ama bugun glonassi kapattim.sanki daha dogru veri aldim gibi.glonass uydusundan sikinti olabilirmi?

1 Beğeni

Sadece GPS yada GPS+ Galileo kullanın. Son zamanlarda glonass la birlikte ciddi sapma gösteriyor.

3 Beğeni

hocam sebebi galiba Ukrayna-Rusya savaşı olabilir, Rusların uydu konumlama sistemini Abd ve İngiltere yoğun şekilde sabotaj yapıyor.

2 Beğeni

arada tutarsızlıklar oluyor gps mesafelerinde maalesef, telefonumda da çift gps var, koşarken bazen saatten daha iyi ölçüyor (binaların arası gibi şehir bölgelerindeyken olabili özellikle), ama açık alanda saat daha avantajlı sanırım. yüzme konusuna gelince de şu şekilde yüzdüğüm ile tutarlı bir harita alınca sıkıntısız ölçmüştür diye düşünüyorum. haritada alakasız spiraller vesaire görürsem sıkıntı olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

image
bu da aynı bölgede kuzenim tarafında kullanılan Polar vantage 2 tarafından Strava görüntüsü, yüzerken yanında değildim ama o da düzgün gözüküyor sanki

1 Beğeni

Galileo garmin forerunner 920xt de goremedim.glonass ve gps var sadece.atladigim biryermi var acaba?

Ben 945 kullanıyorum. Bende var. Önceki 235 imde de sadece GPS ve glonass vardı. Sizinki de öyledir muhtemelen.