90 Yaş Üstü 4x400 Bayrak Koşusu Dünya Rekoru

Japon atletler Matashiro Suruga (91), Yuzo Kudo (92), Kozo Mitsuya (90) ve Hiro Tanaka (90)
4 X 400m bayrak yarışını 8:49:01’le bir önceki rekordan 4 dakika daha hızlı tamamlayarak dünya rekoru kırmışlar.
Özellikle 4. sıradaki Hiro Tanaka 1dk40s’de koşmuş.
Müthiş ve izlemesi keyifli. Allah uzun ömür versin :slight_smile:

https://www.youtube.com/watch?v=PVSXyj_fLN8&ab_channel=TFaomori

19 Beğeni

Son koşan abi ya da dede, 4:10 pace ile koşmuş. Maşallah demek istiyorum, bu Japonlar acayip millet, saygi duyuyorum.

6 Beğeni

İnsana umut veriyorlar, ne güzel. Bu gidişle 95 yaş üstü rekor da gelir :blush: :star_struck:

3 Beğeni

Zaten röportajda bunun için çalışmaya devam edeceklerini söylemiş birisi.

4 Beğeni

Springbank Park @spinodal sizin koştuğunuz parklardan mı bilmiyorum,park çoktur Londrada.Kanadalı Canio Polosa 5km yi 93 yaşında 26dk30sn de tamamlayıp Kanadalı master atletler rekorunu kırdı.(Eskisi 37dk41sn).

Anladığım kadarıyla 90 yaş üstü dünya rekoru da aynı zamanda.60 yaşından sonra koşuya başlamış.

8 Beğeni

Vay be muazzam bir olay

1 Beğeni

Bu London, Kanada, Ontario’daki London sanirim. Amerika kitasinda Birlesik Krallik’tan goturulmus cok sayida yer ismi var. :wink:

Ama rekor sahane…

1 Beğeni

4x100 ve 4x400 metre rekorları birkaç hafta önce kırışmış.Yine bizim gençler :

Çeviri (program):4x400 m, geçen yılki ile aynı seriye sahipti.Matashiro Suruga (93), ilk koşan ve onu 93 yaşındaki Yuzo Kudo, 91 yaşındaki Kozo Mitsuya ve 91 yaşındaki çapa Hiro Tanaka takip etti. Ağustos 2021’de belirlenen 9:56.36’lık geçen yılki resmi rekoru 30 saniyeden fazla geliştirdiler. Ancak yeni rekor, Mayıs 2021’de koştukları 8:49.01’in hala altındaydı ve bu derece rekabet eksikliği nedeniyle resmi olarak sertifikalandırılmadı.

21 Eylül’deki 94. doğum günü onu takımın en yaşlı üyesi yapacak olan Kudo, her iki yarışta da istikrarlıydı. “95-99 yaş grubunda koşmaya devam edebilmem için daha fazla kor (core) antrenman yapmam gerekiyor” dedi gelecekteki hedefleri hakkında.

8 Beğeni