86. Büyük Atatürk Koşusu

27 Aralik’taki Buyuk Ataturk Kosusu etkinliğe katılacak olanlar mi? Ankara’nin havası biraz korkutuyor.

Benim lisansım yok ama anladigim kadarıyla bir KATILIM TAAHÜTNAMESİ ile katılabiliyoruz. Ama çok da emin olamadım.

1 Beğeni

Ankara’nın ayazı çekilmez hocam:)

1 Beğeni

26 Aralık’ta Bursa Büyük Atatürk Koşusu da var oraya gelin :blush:

3 Beğeni

24 Aralık 2021 17.00 katılım başvurusu için son gün (dokümanda sadece bu tarih 2020 yazsada 2021 doğrusu).

Taahhütname yeterli, ayrıntılı bilgi aşağıdaki sayfada statüde.

http://www.taf.org.tr/2021/12/16/86-buyuk-ataturk-kosusu-27-aralikta/

Rota: Yarışma, saat 14:00’de Dikmen Keklik Pınarı’ndan başlayacak, Dikmen Cad. Cevizlidere Cad. Türkocağı Cad. Akdeniz Cad. Gençlik cad. Tandoğan Meydanı, TCDD Genel Müdürlüğü Ankara Garı önünde bitecektir. (koşulacak mesafe 10,8km)

Google maps üzerinden sokak görünümüyle Cevizlidere caddesinin inişine bakabilirsiniz.Caddede o saatlerde,öncesinde kar yağmazsa buz kar olmaz, inişe dikkat edilebilir,çıkış yok zaten. Anlamlı bu koşuya belki ilk kez seneye katılabilirim.

Not:Türkocağı caddesi sonunda Akdeniz caddesinde -Anıttepe spor kompleksinin oralarda- saatin gps değeri almama durumu olabilir (jammer durumu).Ankara dışından gelenlere şaşırtıcı olabilir.

Yarış günü hava durumu 9°C bekleniyor.

1 Beğeni

Seneye eski parkura dönüş bekleniyor:

Bu yıl 86’ncı kez yapılan bu özel yarışla ilgili spor kamuoyunda eski parkurda koşulması yönünde bir talep olduğunu Vali Şahin’e aktaran Başkan Çintimar, gelecek yıldan itibaren yarışın asıl parkurunda koşulması için desteklerini rica etti. Vali Şahin de, bu yılki yarışın ardından gerekli çalışmalara başlanabileceğini ifade ederek, “İnşallah bundan sonra da Ankaralılar’ın sahip çıktığı güzel bir yarış yapacağız” diye konuştu.

2 Beğeni

ben katılacağım inşallah yarışa. bugün hava önceki yıllara göre güzel. hava karlı iken koştuğumuz dönemler de olmuştu. bugün pek ayaz da yok. inşallah güzel bir yarış olur. hedefim bitirmek.

1 Beğeni