84. Büyük Atatürk Koşusu

Her yıl Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıl dönümünde 27 Aralık günü düzenlenen yarıştır. Haftasonuna kaydırılmaz. 27 Aralık hangi güne denk geliyorsa , o gün koşulur. Haftasonu olmaması , parkurun yokuş aşağı olması, çip sistemi olmaması gibi birçok eleştiri olabilir. Ankara’da düzenelen yarış sayısı ve niteliğini düşünürsek , yaşadığınız şehirde koşmak için güzel bir fırsat olabilir.

Kayıt linki

Antrenör adına ve telefonu kısmına kendi bilgilerinizi giriniz. Haddim olmayarak yavaş koşmanızı öneririm. Bildiğniz yokuş aşağı koşulan bir parkur. O tarihte buz ve soğuk riski de muhtemel. En iyi 10k derecenizi koşmanız yüksek olasılık ama sakatlık riskine karşı uyarmak isterim.
Hep dediğim gibi; insanın kendi şehrinde koşmaşı çok keyifli.

9 Likes

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Hemen kayıt yaptırdım :vulcan_salute:

1 Like

Rica ederim. Ankara’daki koşu gruplarıyla tanışma imkanınız olabilir. Geçen sene bazı ekipler kollektif olarak koştu. Bu sene de katılımlar olacaktır. @isos81

Ankarunning ile birkaç kez koştum. Buna da katılacaklarsa ve iş yeri de sorun çıkarmazsa onlarla katılırım diye düşünüyorum :slight_smile:

Geçen sene ilk defa katıldım yol ve motivasyonda harika olunca soğuk havayı yuta yuta deli gibi koştum :slight_smile: 49 dk da en kısa 10 km koşumu yaptım. İstanbul a dönünce biraz yamuldum ama çabuk atlattım :slight_smile: Bu sene de kısmet olursa koşacağım elimden ve nefesimden geldiğince. :slight_smile: