8. Adana Kurtuluş Yarımaratonu - Yorum ve Fotoğraf Paylaşımı

Selamlar!
7 Ocak’ta Adana’da 8. kez düzenlenen bu yarış yavaş yavaş ivme kazanmasına karşın pek bilinmiyor sanırım.
Daha önce 2016 yılında katılıp bir daha asla Adana’ya gelmeyeceğim demiştim ancak koşuya verdiğim 15 aylık zorunlu aranın ardından yine sezonu Adana’da açtım.

İmkanlar ölçüsünde son derece başarılı şekilde gerçekleştirildiğini düşünüyorum bu yarışın. Runatolia ya da Avrasya ya da Haliç’e göre birçok eksiği var ancak en azından organizasyon ekibinin tamamındaki iyi niyet her temasta anlaşılıyor. Canla başla daha iyisini yapmaya çalışıyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu yıl 19 ülkeden 1120 yarımaraton kaydı vardı. Yaklaşık 900 kişi yarışı bitirdi.

Parkur: Yarışın sunumunu yapan kır saçlı ilginç bıyıklı üstadımız kimse parkurla ilgili birkaç kelime etmek isterim. Start çizgisinde süreyi doldurmak için boş boş konuşurken, rekorlara açık son derece düz bir parkur falan dedi. Öyle olmadığını önceki yarıştan biliyorum tabi ama koşarken daha birçok hissettim bu sefer, antremansızlıktan. Ancak yaklaşık olarak söylemek gerekirse, 300 mt. irtifa kazanımı varken taş çatlasın 70-100 mt. irtifa kaybı var. Özellikle kışla hizasından Seyhan barajına doğru giderken (9-13. km.ler) soğuk rüzgara açık yaklaşık %1-2’den başlayıp tepe noktasında %15’e varan tırmanış mevcut. Antrenmanlı bir performansla bu yokuşlar tabiki biraz da eğlenceli olabilir ancak bazı yokuşların inişi yok :slight_smile: Onun dışında çevreyi izlemek isterseniz merkez caminin manzarası, seyhan nehri, ilk km.lerde adana şehiriçi ve saat kulesi vs. bulunan çarşısı keyifli. Sağolsun az sayıda adana halkı da tempo vermeyi alkışlamayı ihmal etmiyor.

Fotoğraflar: Parkur boyunca çok sayıda bağımsız fotoğrafçı gördüm ancak tanıdıklardan kimseyi göremedim. O yüzden fotoları nereden bulacağız bilemiyorum ama bu başlık vesilesiyle buradan link paylaşırsak sevinirim.

Yarış takviminize bu yarışı da eklemeyi unutmayın;)

edit: facebookta Serap Kündü, sayfasından yaklaşık 3000 foto paylaştı, bilginize.

4 Beğeni

Adana Kurtuluş Yarı Maratonu yarış raporum hazır. Umarım keyifle okursunuz. #runonur #adanayarimaratonu

Adana Kurtuluş YM Yarış Raporu

2 Beğeni