5 Ocak Adana Kurtuluş Maratonu (3 Ocak 2016 - yarı maraton ve halk koşusu)

Adana’da 3 Ocak 2016’da yapılacak yarı maratona katılmayı düşünen var mı? Kayıt yaptıran oldu mu? Ben kayıt yaptırdım ancak çip için para yatırmam gerektiğini sonradan öğrendim. Kayıt sonrası ödeme yapan arkadaşlar sorun yaşadı mı?

Ayrıca, geçen yıl koşan arkadaşların tavsiye ve tecrübelerini duymak isterim.

Yarış sitesi: http://adanakurtulusmaratonu.adana.bel.tr/

Ben katilacam ama daha kayit yaptirmadim.

@yerdeniz Ben de sizinle aynı durumdayım. İnternet kaydını yaptırdım ama ücret ödeme prosedürünü kaydı gerçekleştirdikten sonra öğrendim.

Koşunun sayfasında, statü bölümünde, kayıtlar alt başlığında ücretin bankaya yatırılmasından sonra internet kaydının yapılmasının önemli olduğunu söyleyen bir madde var. Ama yukarısında yarı maraton alt başlığı altında da internet kaydı yapılırken banka dekontu ibrası gerekliliğinden bahsedilirken benim doldurduğum formda bununla ilgili olabilecek herhangi bir bölüm yoktu.

Siz geçen sürede ödemenizi gerçekleştirdiniz mi? Gerçekleştirdiyseniz, herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Sanırım herkesin sikintisi aynı.
Ben de kayıt yaptırdım ve eposta adresime kayıt oldunuz diye teyid mesaji gelince uçak biletimi de aldım.
Sitede Kayıt ücretinin nasıl ödeneceğine ilişkin bir bilgi yok ya da ben bulamadım.
Ayrıca iletişim bilgileri yalnızca telefon no ve adres olarak sınırlı kalmış.
Son olarak da bugün siteye erişim yok.

Sitede güncelleme yapılmış anladığım kadarıyla.
Yetkililerle görüştüm, internet üstünden kayıt yapıldıktan sonra da havale yapabiliyorsunuz.
“Statü” sayfasında kitlerin Cumartesi günü Adana Gençlik ve Spor Kulübü nden dekont ve nüfus cüzdanı göstererek teslim edilecektir diye yazıyor.
Bilginize,

Nereye havale yapacağız?

Genel Bilgiler sekmesinde, Statü sayfasında yazıyor:
9. Yarışma Chip: Yarışma başvurusu yapan yarışmacılara 02 Ocak 2016 Cumartesi günü yarışma teknik toplantısında göğüs numaraları ile birlikte zamanlama chipi verilecektir. ***Yarışma chip bedeli 30TL (Otuz Türk Lirası); Adana Gençlik ve Spor Kulübü Halk bankası Gazipaşa Şubesi İBAN NO: TR75 0001 2009 1650 0016 0000 22 yatırılacaktı***r. (Tüm Türkiye Halk Bankalarından havale ücreti alınmayacaktır). Yatırdıkları banka dekontlarını teknik toplantıda Chip alırken ve web kayıt sırasında ibra etmeleri gerekir. chip ayakkabı bağına bağlanmalıdır. chip olmayan yarışmacının derecesi ölçülemez.

http://adanakurtulusmaratonu.adana.bel.tr/Statu.aspx

1 Beğeni

Ben ödemeyi yapıp dekontumu hazır bulundurmayı planlıyorum. Bakalım ne olacak?

Ancak, Mersin Maratonu’nda olduğu gibi katılımın ücretsiz olmasını beklerdim yada en azından internetten kayıt sırasında kredi kartıyla ödenebilmesini…

Ödememi yaptım ama daha önce kayıt olmuştum umarım sorun olmaz. Teşekkürler😊

2 Beğeni

ee? nasıldı koşu? duygu ve düşünceleriniz neler?

ben birkaç sebepten ötürü pek hoş vakit geçirmedim. özetle, sadece rahat bir pazar antrenmanı oldu.

Benim açımdan keyifliydi, ama eksiklikler yok değildi.

• Mesafe ayırımı yapılmadı, halk koşusu 10 KM ve 1/2 maraton aynı anda başladı ama ilk 500 metreden sonra zaten doğal seleksiyon oldu. :grinning:
  • KM işaretlemisi yoktu, yalnızca 5 KM de bir su istasyonlarında yazıyordu.
  • Şehir içi özellikle arnavut kaldırımları sıkıntılıydı, orada koşmaktansa çoğu koşucu kaldırımı tercih etti.
  • Verilen kit ve çanta güzeldi, meyve suyu, çikolata, su yeterliydi. Varıştaki ikramlar makarna, kahve, çay, simit ve şalgam:)
  • Hava soğuktu, birkaç yerde su dökülmüştü bir çocuk kaydı düştü,
1 Beğeni

Bir Adanalı olarak ilk kez katıldım. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonunu açıkçası başarılı buldum. Maraton öncesi verilen çanta oldukça başarılı idi içerik olarak. Redbull, çikolata, lokum, meyve suyu gibi ayrıntılar düşünülmüş. Ayrıca Adana şehir rehberi, magnet, cd özellikle Adana dışı katılımcılar için güzel anı malzemeleri olmuş.
Yarış başlangıç alanı olan Atatürk Park’ında Belediye bandosu güzel müziklerle soğuk havayı bir nebze de olsa unutturdu. Parkta, Temsa ve Sasa standları kurulu idi. Sasa standında katılımcılar için hazırlanmış buff(bandana) vardı. Soğuk havada çok işe yaradı.
Su istasyonları sadece her 5km’de vardı. Parkurun geneli çok güzeldi. Ağırlıklı olarak düz bir koşu parkuru idi. Sadece köprü geçişinde bir yükseklik kazanımı oldu. Bitiş alanı olan merkez parkta da makarna, simit, ayran, çay, kahve,şalgam, su gibi yiyecek/içecek maddeleri de bolca bulunmaktaydı.
Gelecek yıl bu vizyonla devam ederse katılımcı sayısı artacak ve organizasyon daha da içerikli olacaktır.

1 Beğeni

şehir yarışlarında anı malzemeleri benim çok önemsediğim şeyler, madalya, tişört, toplu iğne vs. malesef benim gibi birçok kişi -bitişteki madalya haricinde- diğer malzemelerden haberdar değildi. ne kayıtta ne sonrasında göremedik bir türlü.
bir de şu eşya teslimi mevzusu son derece can sıkıcı oldu. starta 10 dk. kala anons geldi ve güç bela bulduk eşya otobüsünü. ki o saate kadar da bir türlü zaten yarış havasına girememiştim.
km çizgileri daha sık olabilirdi, özellikle son çeyrekte.
emeği geçen herkese teşekkürler.

1 Beğeni