400 m sınavları

Bu sinavlara giren herkes gelip bir baslik aciyor. Sinavlar oldugu surece bunu gorecegiz sanirim. Aslinda sag ust kosede bir arama bolumu var ve uzun uzun yazmaktan daha kolay. Ve konu acarken sagda uyari cikiyor bu konuda sunlar var diye. Bunlara ragmen bu konuda acilmis cok sayida baslik var. Izin vermemeyi de dusundum ama karar da veremiyorum. Forum ahalisi ne dusunur acaba?

2 Beğeni

Benzer başlıklar 12 dakika, cooper testi için de geçen yıl vardı. Dayanamayıp @Serdar, bu tür 12dk sınavına hazırlananlara kılavuz yapmıştı.

Rutinde, var olan konuda yeniden açılmış başlıklar için olması gereken ne ise o yapılsın. İçerikler mümkünse bu başlığa taşınabilir.
Başlık açmak için belirli bir süre, belirli bir yazı okuma gibi zorunluluk yok mu?

3 Beğeni

Bu konuda bence de bir yol bulunmalı, bu başlıklar genel bilgi almadan öte kişisel antrenörlük düzeyinde bilgi arayışında oluyor.
Başlık açmak için üyelik düzeyi gibi bir kıstas olabilir. Bu süreçte yeni üyeler aradıkları bilgileri sitede bulup belki mükerrer başlıkları, konuları açmazlar.

4 Beğeni

Bunu yapabiliriz. Guven seviyesi 0 olan post yazamaz. 1 olmak icin de su kadar post okumus olmak ve/veya bu kadar sure post okuyarak gecirmis olmak diyebiliriz. Ama iste insanlari yazmaya yureklendirmekle yazmamalarini saglamak arasindaki denge :thinking:

5 Beğeni

Engellememek taraftarıyım. Arayış bir şekilde başlamış oluyor. Yeni üyeleri uygun biçimde arama sonuçlarına ve ilgili başlıklara yönlendirebiliriz. Genç arkadaşlara örnek olmak adına, yönlendirmeye çalışmak düşüncesi bana daha sıcak geliyor.

6 Beğeni

forumda görünür olacak şekilde “askerlik sınavları”, “polislik sınavları” vs. gibi başlıklar mı sabitlense acaba ?

2 Beğeni

Her insanın düzeyi farklı. Foruma girmeden önce zaten tüm 400 metrelik sınav yazılarını okudum. Birisi 10km koşup 400 metreyi 68 saniyede koşarken diğeri daha farklı bir düzeyde koşuyor ve insanlar da bu düzeye uygun olarak ne yapmaları gerektiğini söylüyor. 400 m’lik koşuda her insan için tek bir aynı başlıkta bir konu açılsa kimse düzgün bir şekilde yararlanamaz diye düşünüyorum. Açılan başlıklara insanların girip girmeme cevap verip vermeme hakkı zaten var rahatsız olan konuya girmez geçer.

3 Beğeni

Hiç biliyor musunuz, daha önce bu sınavlar için buraya danışmış olup da sınav geçtikten sonra da forumu takip etmeye devam etmiş kimse var mı?

Edit:
Öyle birileri varsa iyi; ama öyle birileri yoksa hiç umursamaya gerek yok demiyorum, o anlamda değil, yine üzerine düşünülür.

2 Beğeni

@Furkann bu doğrudan seninle ilgili değil.

3 ay sonra burada yeni başlıkla 12dk koşusu, abc parkuru vb daha önce açılan konuları belki okumamış, belki ap ayrı başlıklarda tekrarlayan aynı 5-8 başlığı okumak istemeyen biri olacak.
O kişi bu başlığın altında yorum yapar, soru sorarsa elbet cevaplayan, yardımcı olmaya çalışan biri çıkar .Kim bilir biri de @Furkann’dır.
Başlığın, amacın, konunun dağılmaması;aynı konuya farkli başlık açılmaması sınava hazırlanan için daha sağlıklı olur.
Antremana, planlamaya,koşmaya devam;kol gücü -bir vücut geliştirmeci gibi degil- 400m de belki etki eder, sınav, güç çalışmaları vs👍

2 Beğeni

Aynı konuda çok başlık olduğunda aslında bilgiye ulaşmak daha zor oluyor. Ve yazdığınız gibi herkesin kendine özel durumu ve değişkenleri olduğu için kendi değişkenlerinize ve durumunuza özel bir bilgiyi nokta atışı bulmanız biraz şansınıza olur. Bu yüzden de özel durumlarda kişisel antrenör daha mantıklı olabilir.
Aynı konuda başlık birçok başlık açılması, isteyenin o başlığa girmemesi gibi bir seçenek olsa da bu forumun kurallarına ve düzenine biraz aykırı oluyor.

2 Beğeni