4.Çekmeköy Winter Challenge 45 km-30 km-15 km

17 Ocak’ta yapılacak olan bu yarış parkuru hakkında bilgisi olan paylaşabilir mi?
15 ya da 30 km denemek isterim.

parkur bilgim yok ancak yarış 18 ocakta olmalı pazar internet sitesine tarih yanlış girilmiş sanırım

18 Ocak Pazar günü yapılacak. Sitede tarihle ilgili düzeltme yapılıyor.

30K’da 650m civarı tırmanıs var. Geyik kosusuna katılanlar için 28K’ya benzer zorlukta olduğu soylenebilir, zamanlar 10-15dk oynar (zemin sartları benzer oldugunda). Eger parkur gecen senelerle aynı kalırsa ilk 20k görece kolay, 21K civarında uzunca ve oncekilerden daha dik bir tırmanış başlar. Birkac yerde yapıskan camurla karsılasmak mümkün. 19-21k arasndaki 2km kadar bir bolum cakıl tası uzerinde.

15K parkurunun diğer parkurlarla ortak olan ilk 5 ve son 5km’sini biliyorum, aradaki 5km’yi gormemekle birlikte cok buyuk bır zorluk olacagını sanmıyorum.

3 Beğeni

Bilmiyorum dediğin bölge aslında 30-45K rotasının 8. kilometresinden sağa dönerek 2K kadar dik çıkan yol.

Kar yağarsa tadına doyum olmaz:-)

Kar yağdı :slight_smile: Muhtemelen yarış günüde bembeyaz olacak oralar.

Az önce 1 saat kadar sadece parkur girişini koştum. Yağmura rağmen kar hala duruyor. Şiddetli rüzgar yanında yağmur zeminde de kar olunca tadından yenmedi:) Ters yönden rüzgarda esiyorsa çıkışlar oldukça zorlu bir hal alıyor. Kar yüzünden zemini kestirmek zaten kolay değil. En büyük sıkıntı ayakların kar suyu ile ıslanması sonrasında meydana gelen uyuşma. @caner 'in bu linkte güzel bir yazısı var. Özellikle çorap kısmını dikkate almanızı öneririm.

1 Beğeni