38. Vodafone İstanbul Maratonu

Merhaba arkadaslar. 38. Avrasya maratonuna ikk defa katildim. Normalde kosu-tempolu yuruyus seklindeki calismalarim sayesinde 8k yi 90 dakikada bitiririm diye dusundum. Ilk defa katildim. Maksadim daha cok guzel bir ani olsun diyeydi. Ben kaydoldugumda adi halk kosusuydu. Sonradan kahramanlar kosusu dendi. Hic bekledigim gibi degildi. Hatta cekiniyidum insanlar non stop kosacak ben daha cok yuruyucem diye dusundum. Ama oyke olmadi kendimi resnen mitinge katilmis gibi hissettim . Kendimce cok rahatsiz oldugum seyler gordum. Yine de bitirmek ve bunu yaomis olmaktan cok mutluyum. Ayakkabi olarakbasics gel nimbus 18 giydim. Taban ve topuk destegi cok iyi ama baskasinda da oyle oluyor mu bilmiyorum bu ayakkabiyi ikk giydigimde mutlaka sag bas parmagim uyusuyor. Yine de cok faydasini gordum. Sizlerin deneyimlerini de okuyup feyz almak isterim.

1 Beğeni

Merhabalar, benim de ilk İstanbul Maratonu deneyimimdi. 15K’da yarıştım ben de. Maraton, 15K ve 10K halk koşusuna göre ortalama 20 dakika erken bağlamasına rağmen, köprü bölümü durup fotoğraf çekilen insanlarla doluydu. Onun dışındaki bölümler gayet açık ve rahat bir şekilde gerçekleştirildi. Halk koşusu biraz sizin de dediğiniz gibi şenlik, yürüyüş ve fotoğraf çekilme amacı ile yapılıyor. Daha ciddi hedefleriniz varsa, sonuç odaklı yarışları tercih etmenizi tavsiye ederim.

1 Beğeni

Evet dediginiz gibi yapicam. Burasi sayesinde haberim olmustu fuarda da gordum. Pamukkaledeki maratinun 15 k kismina katilicam. Sonuncu da gelsem bu deneyimi yasamak istiyorum :slight_smile: