37 yaşında bir anne , bir öğretmen ve bir maratoncu

“Kimse yazmadı bari ben yazayım”
37 yaşında, öğretmenlik, annelik ve ev işlerinin yanında sabahın köründe, soğukta ve ya sıcakta nasıl idman yaptığının, sporculara yol gösterdiğinin ben de şahidiyim. Hırsın, çalışkanlığın, iş disiplinin, mesafe koşan öğrencilerine yaptığın antrenörlüğün, sıcak ve samimi kişiliğin ile bu başarıyı kat be kat hak ettin. Başarının önünde şapka çıkarıyor, daha nice koşular diliyorum.…

-Önce ekim ayında Kapadokya ultra’da 38 km parkurunu kadınlar genel klasmanda 1. Olarak ve akabinde istanbul maratonunu Türk kadınlarda genel klasmanda 1. Olarak tamamlayan değerli arkadaşımız ablamız Meryem GÜNDOĞDU’yu can-ı gönülden kutluyorum …:crescent_moon::star:
Her ne kadar yaptıkları koşu camiasında pek dikkat çekmesede bunları dile getirmek insani bir durum…
Meryem’in arkasından gelen bir çok sporcuyu yere göğe sığdıramayan ve Meryem’in başarılarını gölgede bırakmaya çalışan bazı bazı karakterler fena halde can sıkmaya başladı…

• sporda 1.’de sonuncuda değerlidir , fakat bazı başarılar ayrıca takdir edilir, sırf magazinsel ve sosyal medyada birilerinin istediği şekilde görünmüyor veyahut görsel olarak birilerinin ilgisini çekmiyor diye bir başarıyı gözardı edemezsiniz…!
  • başarıyı takdir eden ve sporun ve sporcunun yanında duran güzel yürekli dostlara selam olsun…
24 Beğeni

Hem Kapadokya’da hem de İstanbul Maratonu’nda kürsü yapmak, üstelik 1.olarak yapmak çok büyük başarı. Alkışlarımı ve tebriklerimi canı gönülden sunarım…

2 Beğeni

Ben yarış sonrası Sirkeci’ye doğru inerken yol kenarında tesadüfen gördüm kendisini elinde birincilik kupası ile. Hatta kızıma gösterdim ve sözle tebrik ettik. Sen de tebriklerimi tekrar iletirsin.

Kime neden tepki gösterdiğini ben anlamadım açıkcası. Kendisini tanımadığım için üstüme alınmıyorum. Burası instagram ya da facebook’dan farklı bir mecra. Anlaşılan bu forumda tanıyan pek kimse de yok. Senin gibi yakın arkadaşları bizlere tanıtır, anlatırsa seviniriz.

8 Beğeni

Meryem Hanım’ ı can-ı gönülden tebrik ediyorum. Aynı yaşta, benzer statüdeyiz, Annelerin işi çok daha zor, ben de sabah en gec 7.30 da antremanımı bitirmek zorundayım. Hepimize ilham oldu, benim için Mohammed Farah’ dan daha büyük bi başarıya imza attı, tebrikler, sevgiler. :hugs::heart_eyes:

4 Beğeni

Hocam ben konuyu hemen hemen her platformda dile getirmeye çalışıyorum, elbette tanımayabilirsiniz doğaldır….
Atletizm camiasında emeklerinin karşılığını alamayan her sporcu için yazılmış bir yazı olarak kabul edebilirsiniz…
Tanıyanlarda pek dile getirmiyor maalesef…
Saygılar :wave:t3::slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Burada değinilmeyen bence önemli bir şeyi öğrendim.
2019’da aşağıdaki videoda sporla 9 yaşından itibaren içli dışlı olduğuna değinsede 3 yıl önce -gününüzden 5 yıl önce - koşuya başladığı anlıyorum.
İlham açısından değerli.
Tebrikler, kardeşimiz bir bu yıl değil önceki yıllarda da başarılı dereceleri var.

8 Beğeni

Tesekkür ederim. Üstelik anne ve bir öğretmen olarak bunları başarmak daha zor.

7 Beğeni

Meryem Hanımı tebrik ediyorum. Daha fazla takdiri ve tanınırlığı fazlasıyla hak ediyor. Başarılarıyla hepimize ilham kaynağı oluyor. :nazar_amulet:

2 Beğeni

büyük başarı tebrikler :clap: :clap: :clap:

2 Beğeni