3 Mayıs Pazar Hangi Yarışa Gitmeli?

Herkese merhaba

3 Mayıs pazar günü hangi yarışa gideceğime karar vermeye çalışıyorum, sizlerden de belki yorumlar gelir.

Red Bull Wings4Life, Bodrum Global Run ve Atina Yarı Maratonu var. Ilk niyetim Atinaydı ama hem ertesi haftasonu Prag’a gideceğimden hem de bütçe yapmaya çalıştığımdan vazgeçtim gibi şimdilik. Aslında uçak+kalacak yer+yarış+yeme içme toplam 1000 TLye bitiyor.

Sonra Bodrum Global Run var, daha önce gidenler ne düşünüyor bu yarış hakkında?

Bir de Wings4Life var, ona nasıl gidiliyor, nerede kalınıyor, bi de daha önce katılanların hoşuna gitti mi?

Teşekkürler

Merhaba,

Geçen sene Bodrum GlobalRun’a katıldım. Geçen seneki organizasyon 15K idi. Bu sene 10K’ya düşürmüşler. Bir Bodrum hayranı olarak şehir içinde koşmak keyif vericiydi. Ancak çarşı esnafının çok saygı duyduğunu söyleyemeyeceğim koşuculara (koşu sırasında dükkanların önünü temizlerken umarsızca su dökmeleri, bir çok sefer memnuniyetsizlikten söylenmeleri v.b.). Onun dışında organizasyon keyif verici. Cumartesi günü tekne turu düzenlendi. Tüm koşucular ve yakınlarıyla yarım günlük bir tur oldu. Son olarak bahara hatta yaza merhaba denilebilecek hoş bir haftasonu olabilir. :smile:

Wings4Life’a geçen sene katılacaktım ancak son dakika sakatlıklarından dolayı sadece Alanya’ya gittim ve koşu öncesi etkinliklere katılabildim ve koşu kitimi aldım. Koşsaydım çok keyif alacağımdan eminim. Ben Side’de bir arkadaşımın evinde kalmıştım. Ancak biraz uzak oldu tabi. Yarış Alanya şehir merkezinde başlıyor bu nedenle Alanya içerisinde bir çok konaklama opsiyonu bulacağından eminim. Yarıştan elendiğin zaman zaten servis noktalarından minibüs ile koşucuları tekrar başlama noktasına transfer ediyorlarmış.

Benim fırsatım olsa Atina’yı tercih ederdim. Ancak Bodrum ve Alanya arasında seçmem gerekse Wings4Life’ı seçerdim. Değişik bir konsept ve dünyanın bir çok ülkesindeki insanlarla beraber koşuyorsun. :smile:

Geçen sene ben de Bodrum’da koşmuştum.Eess’ye katılıyorum, çarşı içinde sıkıntı büyüktü.Ama Bodrum’da gerçekleştiriliyor olması, etkinliği benim için cazip kılıyordu.Onun dışında bir esprisi yok.Öte yandan, Antremanyap’ın sürekli arayıp bu yarışa katılım için teyip istiyor olması, bu seneki organizasyon için beni biraz şüphelendirdi.Acaba, bu sene yeterli katılım sağlayamıyorlar mı?

Wingsforlife’a etkinliğin içeriği ve Dünya çapında olması sebebiyle katılmak isterdim.Yarışın bitiş çizgisinin olmaması tek motivasyonel sorun burada da:)