2015 Hedef Yarışmanız

@Hatem antrenmanlara devam Adana YM ve İznik’te birlikteyiz :wink:

2013 de menisküs yırtığı ile koşmaya çalıştığım fakat 42k da bırakmak zorunda kaldığım daha sonra şansızlıkların peşimi bırakmayıp çapraz bağımın kopması sonucu geçirdiğim bir seri sağ ve sol diz ameliyatlarından tam iki yıl sonra tekrar iznikte ama bu sefer 80 K koşacağım… Sanki ilk defa ultra koşacakmışım gibi heyecanliyım…

9 Beğeni

Sevindim Mustafa Abi sensiz ultra olmaz.

@ilkinsan geçmiş olsun düzeldiğine çok sevindim abi tekrar hoş geldin

2 Beğeni

26 Nisan, Londra Maratonu. 3:30 yapmaya çalışacağım
25 Ekim, Cappadocia Ultra Trail, 110k

3 Beğeni

balangıç olarak ilk 4 ayda Geyik koşuları,Aydos koşuları Runatolia Maratonu, Barcelona Maratonu, İznik Ultra maratonu 130K koşmayı planlıyorum. Sonrasına bakacağız. :smile:

Geyik koşuları, Runatolia 42 ve İznik 42 veya 80(Runatolia ya bağlı) şimdilik…:slight_smile:

1 Beğeni

Hedef yarışmam Likya Yolu (bu yılda ertelenirse çok üzülecegim).liya yoluna hazırlık içinde Antalya maratonu,Iznik 130 K vede enaz 1 kez Çekmeköy 60 K

2 Beğeni

UTMB sponsor kim olursa olsun, popularitesi azalmayacak yarislardan biri bence. Ama TNF tarafindan sponsor edilen atlerden daha az ilgi gorebilir. 2015 yilinda bu yarisa ilgi ABD’li izleyiciler tarafindan dahada artacak cunku Rob Krar gibi ABD’de yilin Ultra atleti secilen birisinin kosma ihtimali var.

Antalya ve Barcelona maratonları çok yakın. İkisini de koşacak mısınız?

Merhaba Mehmet Ali,
Evet yaptık bir çılgınlık koşacağız. :smile:
Çok etkileyeceğini sanmıyorum.

1 Beğeni

:slight_smile: Bence birini hedef seçip diğerini laylaylom koşmak lazım. Ben geçen sene koştum Barcelona’da. Nefis bir maraton. Şehir süper. Parkur süper. Halkın ilgi alakası süper. Parkur boyunca müzik, dans gösterileri süper. İstasyonlarda resmen “yok” yok. Berlin de de koştum Berlin ile yarışır bence :slight_smile: Ben olsam Antalya’yı hazırlık niyetine yavaş tempo da koşar, Barcelona’ya saklardım enerjimi. Sonra sangriaların, tapasların tadını çıkarırdım :slight_smile: Tabii ben kendime göre konuşuyorum 15 gün ara ile iki maraton koşabilecek seviyede değilim. Sizin için geçerli olmayabilir bu :slight_smile:

3 Beğeni

Çok etkileyeceğini sanmıyorum. Geçen sene 2 martta Antalya yı 3:26 koşup 3 haftasonra 22 Mart tada Roma maratonunu 3:41 ile koşmuştum. Roma ilk 10K trafikten koşamamıştım (hayatımın en yavaş 10K sı olmuştu). Sonrasında açılıp devam ettim. Barcelona bilgileri için çok teşekkürler. Barcelonanın keyfini çıkarmak şart. Barcelona için önerilerini paylaşırsan mutlu olurum(konaklama, yemek, ulaşım). Bu arada oradan gelincede Çekmeköy geçe 50 koşucaz 1 hafta sonra :slight_smile: UTMB CCC için antrenman niyetine hepsi.

Bence bu maratonları nasıl koşmak istediğin ve 2015 hedef yarisinin ne zaman olduğu onemli. Ama eğer amacın kendi maraton dereceni geliştirmek ise ilk maratona hazırlan ve Barcelona’yida sehir turu yaparmış gibi koş eğlenirsin. Bir hafta sonra 50km pek iyi bir fikir olmayabilir. CCC’ye cok zaman var cok erken peak forma girersen orda tutunmak zor olabilir. Kolay gelsin.

Frig 29k, geyik koşuları falan koşacağım ama hedef ilk maratonumu tamamlamak: Hedef :2015 Avrasya…