2015 Avrasya Maratonu

Anadolu yakasından maraton alanına nasıl ulaşım sağlanacak halen belirgin değil. Daha önce de belirtilmiş internet sitelerinde de yazmıyor. Metrobüs , otobüs ? Nasıl gideceğiz :slight_smile:

Geçen sene maraton bitiş noktası olan yerden sabah 07:00 gibi servisler kalkmıştı

Bitiş noktası Avrupa :slight_smile: O konuda sıkıntı yok yine servisler kalkıyormuş. Anadolu yakasındakiler ? :slight_smile:

Geçen seneki yarış için ekşisözlük’de açılan başlığı okudum, ulaşım konusunda aynı sıkıntı geçen sene de yaşanmış görünüyor. Anadolu yakasından servis yokmuş, bir kaç kişi altunizade’ye kadar taksi ile gelip oradan köprüye yürüdüklerinden bahsetmişler. Bu sene de büyük ihtimalle öyle olacak. Ben saat 7:30 gibi Kozyatağı’ndan taksiye binmeyi planlıyorum. Civardan gelecek varsa bana katılabilir.

1 Beğeni

Eğer bir yakınınız bırakabiliyorsa en uygun güzergah sahilden Üsküdar Beylerbeyi. Köprü altında indirip yoluna devam edebiliyor. Ben her sene o şekilde yapıyorum. Merdivenleri çıkınca start noktasında oluyorsunuz.

2 Beğeni

Aklıma gelmemişti, o şekilde daha mantıklıymış :smile: Beni bırakacak kimse yok, o yüzden minibüs ile Üsküdar, ordan da taksi ile Beylerbeyi yapmak en iyi çözüm gibi duruyor.

1 Beğeni

Ben de marmaray ya da otobüs ile üsküdar yaparım.Oradan sonra zaten bir dünya insan aynı yöne gittiği için bir şekilde çözüm bulunur diye tahmin ediyorum. Taksi,otobüs vs.

1 Beğeni

Üsküdar vapur iskelesinden Maraton start alanı arası yürüyerek sadece 3km mesafe.
Bu da normal tempo yürüyüşle dahi en fazla yarım saat yapar.
2014’de ben böyle ulaşmıştım.

1 Beğeni

İstanbulun ulaşım haritasına baktım anladığım kadarıyla Kartal metrosuna binip Ayrılık çeşme durağında ineceğim. Oradan bir şekilde köprüye ulaşırım diye düşünüyorum…

Avrasya maratonunda koşacak olan bütün arkadaşlara başarılar diliyorum. Umarım herkes hedeflerine ulaşır😊 Ben 15 km koşacağım ve ondan sonra finish bölgesine geçip maraton koşanlara keyifle destek olmaya çalışacağım. Kendi yarışımdan çok beni heycanlandıran da maraton koşacak arkadaşları bekleyecek olmak😊

3 Beğeni

Selamlar

Bende pazar günü 10k koşacağım. Yalnız merak ediyorum

metrobüs ile sanırım koşu alanına gelebiliyoruz. çünkü bugün,metrobüste anons yapıldı ama,emin değilim nerede inmem gerektiğine.

yarış bittikten sonra tekrar başlangıç noktasına nasıl ulaşacağım? Çünkü arkadaşlarım anadolu yakasında kalmış olacak.

Geçtiğimiz senelerde katılan ve önerileri olan başka arkadaşlarında yorumlarını görmek isterim. Çok yardımcı olacak!

Metrobüs ile bu seneye kadar koşu alanına gelinmiyordu. Bu bilgiyi teyit etmenizi öneririm. Eğer uygulama aynı ve metrobüs yok ise yukarıda arkadaşların bahsettiği gibi bulunduğunuz yerden Üsküdar yahut yukarıda Altunizade köprüsü en mantıklı çözüm. Dönüş için ise önerim, 10 K Eminönü’nde bittiğinden çantanızı teslim alıp motor yahut vapur ile tekrar Üsküdar ya da Kadıköy’e geçebilirsiniz.

1 Beğeni

10K Eminönü’de bitiyor. Oradan karşıya geçmenin en kolay yolu Marmaray ile Ayrılıkçeşmesi’ne gelmek. Orada ister metro, ister taksi veya otobüs ile heryere ulaşım mümkün.

1 Beğeni

ve arkadaşlar bir soru daha.

Biz üniversiteden 4 kişi olarak kayıt yaptırdık. Ama 2 gün önce yapıldı bu kayıt. Nasıl yapıldı bilmiyorum ama,şuan elimde gögüs numarası var. Yarın fuar alanına gidip,çip ve tişört almam gerekiyor değil mi?

Ya da başka bir şey var mı?
+olarak telefon ile koşulabiliyor mu? Strava kayıtlarını telefondan yapıyorum.

telefonla koşabilirsiniz hem bir sınırlama yok hem de hiçbir konuda kontrol yok zaten .

Siz veya kimlik fotokopisi verdiğiniz biri fuar alanında yarış kitini almalı.

1 Beğeni

Yarış kitini almak için telefonunuzda alınacak kişinin kimlik fotoğrafının olması da kafi oluyor.

benim nadide okulum,halk koşusuna kayıt etmiş bizi :slight_smile: dilekçe de 10k dememe rağmen…

Sizlere başarılar arkadaşlar! :slight_smile:

Gel koş bişey olmaz.

1 Beğeni

Maratonu tamamladım mutluyum [Yükleniyor…]

1 Beğeni

Bende maratonu tamamladım. Mutluyum. Kıssadan hisse maraton gerçekten 32k dan sonra başlarmış. :smile:

3 Beğeni