2. Bir Ayakkabı Şanssızlığı. Nike Zoom Fly SP Fast

Herkese iyi günler dilerim.
07. 08.2020 tarihinde nike.com.tr üzerinden almış olduğum ve sadece yarışlarda giymeyi düşündüğüm Nike Zoom Fly SP Fast model ayakkabı ile ilk yarışımı İstanbul Vodafone Yarı Maratonunda koştum. Ayakkabı çok rahat, tabanı flyknitele aynı, giymiş olduğun çorabın rengini alabiliyor. Bugün ayakkabıları Bakırköy 10K yarışına kadar kullanmayacağım için temizleyip kaldırayım dedim. Oda ne? Sol ayakkabı dıştan açılmış, sağda dıştan açıldı açılacak ve sadece yarı maratonda giyildi yani 22 K.
Nike.com.tr’den müşteri hizmetleri numarasınu arayıp durumu izah ettim ve 60 gün koşulsuz iade garantisi olduğu söylendi. Mail adresime alıcı ödemeli bir kargo etiketi gönderildi. Ayakkabıyı orjinal kutusunda yoksa başka bir kutunun içerisinde alıcı ödemeli olarak gönderebileceğim belirtildi. Ayakkabının inceleneceği hata varsa değişim yapılmayacağı ve paranın alış veriş yapılan karta iade edileceği aktarıldı. Bakalım ne olacak. Umarım paramı iade ederler. :pray::disappointed_relieved: Konu ilerledikçe devamını yazacağım.

3 Beğeni

geçmiş olsun kötü denk gelmiş aynı dönemde ben de aynı ayakkabıdan aldım 40k ya yaklaşmışımdır. sizin başlığınızı görünce kontrol ettim de yıpranma emaresi yok. ama acaba ayak içinde tam kitlenmiyor olabilir mi? sanki öne doğru sürekli baskı ile ayrılma olmuş gibi. firmanın ürünü arkasında durması güzel olmuş ama en azından :slight_smile:

bir de sanki bunun tanabı lunarlon flyknit in tabanı react diye biliyorum. başka bir fark olarak da bunda içine karon eklenmiş plastik plate var flyknitte karbon fiber plate var.

flyknit modeli ilk adam akıllı aldığım koşu ayakkabım tamamen bilinçsizce almıştım :slight_smile: bunu da nike factoryde gezerken 230 lira gibi komik bir rakamda görünce almadan geçemedim. kişisel tecrübemi sorarsanız flyknit in tabanı daha yumuşak hissiyat verdi.

1 Beğeni

İyi geceler.
Şuan flyknite ayakkabım 1250K’yı geçti Garmine göre ki yürüyüşler dahil değil. Vomero 14 ile 1250 K’yı devirdim neredeyse bir yıldırda ayakkabıyı hala daha günlük giyimde kullanıyorum. İlk maratonumu vomero 14 ile koşmuştum. Bu ayakkabıyıda herkesin ayağında görmeye başladığım ve fiyatı indirimle 419 TL’ye düştüğü için aldım. Herkeste çok iyi bir ayakkabı diyor. Bakalım ne olacak.

1 Beğeni

zoom fly sp fast’in orta tabanı belirttiğiniz gibi lunarlon…flyknit ise nike’ın kullandığı ayakkabının üst kısmının daha hafif olmasını sağlayan bir teknoloji, herhangi bir ayakkabı modeli değil…o sebeple flyknit özelliği olan ayakkabıların orta tabınında farklı materyaller olabiliyor…

Flyknit derken zoom fly fylknit modelinden bahsediyordum :slight_smile: zoom fly 3 sekilde cikmis biri klasik biri sp digeri flyknit. Uzun uzun zoom fly flyknit yazmamak icin direk flyknit yazmistim :slight_smile:

Hocam sizin kadar uzun sure kullanmadim ama bana flyknit daha konforlu geldi fly sp nin yuzey kaplamasindan. Yine de cok keyifle kullaniyorum ikisini de :slight_smile: umarim kisa zamanda yenisini gonderirler kazasiz belasiz gecer elinize

:+1:

zoom fly flyknit dediğiniz gibi react köpük orta tabana sahip bir model…

Geçmiş olsun.

Ben bunlardan 2 çift eskittim. Her ikisini de 1000K civarı kullandım. Hiç bir yerlerinde açılma yok. Sadece üst katman üzerindeki renkli yapıştırma şeritler kalktı. Büyük bir ihtimalle üretim hatasıdır.

1 Beğeni

Son durum nedir? @Kahomen

1 Beğeni

İyi günler dilerim. İyiki ürünü Nike Türkiye’de almışım. Başka bir yerden alsaydım para iadesi yapılacağını zannetmiyorum.
Çok teşekkür ederim Nike Türkiye.

5 Beğeni

Abi benim 500-700 lira bir param var yarı maraton antrenmanları ve yarı maraton için hangi ayakkabıyı öneririsiniz. Cevabınız için şimdiden tşk ederim

Yolunuz deposite veya Olivium Nike mağazalarına düşerse 249 ila 429 bandında zoom fly fk dan başlayıp, zoom fly 3 e kadar modeller düşebilir. Lakin her an olmuyor, ara ara gelir. Neredeyse tüm ayakkabılarımı oradan aldım.

2 Beğeni