19 Mayıs 1919 Koşusu

http://www.taf.org.tr/2020/05/14/haydi-turkiye-19-mayis-kosusuna/
Konu(alıntı):
…Etkinlik 19 Mayıs’ta düzenlenecek “19 Mayıs 1919 Koşusu” projesi ile başlayacak. Sports TV ve Türkiye Atletizm Federasyonu YouTube kanalı üzerinden canlı yayınlanacak “19 Mayıs 1919 Koşusu” 19 saat, 19 dakika sürecek.
…Ultra Maraton rekortmeni Aykut Çelikbaş’ın yaklaşık 190km koşacağı etkinlikte Aykut Çelikbaş’a bir bayrak yarışı kurgusu ile şampiyon atletlerimiz ve ünlü isimler de canlı bağlantı yaparak en az 19 dakika süre ile eşlik edecekler. 19 Mayıs 00.00’da başlayıp aynı gün saat 19.19’da bitecek bu tarihi koşuya, dileyen herkes online bir şekilde koşarak canlı yayında eşlik edebilecek.

Yorum: Neredeyse kaçırıyorduk😊

5 Beğeni

aynı zamanda sanal yarış da var farklı mesafelerde sanırım…

ilk başta katılmayı düşünmüştüm ben de, fakat bizler gibi amatör insanların bile daha “başarılı” görünmek için fiziki yarışlarda yaptıkları katakullileri (başkasını koşturmak, parkur kısaltmak gibi), vazgeçtim…

1 Beğeni

İzlemek isteyenler için:
Taf sayfası:

Sports tv :
3 Beğeni

Vee… sevgili @aykutc hocam yine tarih yazdı.
19 saat 19 dakika’da 188.12k koştu. Hem de koşu bandında. Temposunu hiç bozmadan. Hiç dinlenmeden. Ne mutlu ki, bütün bunları canlı yayında izleme şansımız da oldu. Ayrıca Aykut hocamıza gösterilen muazzam bir sevgi çemberi vardı, bu da bütününde çok değerli. Hepsi çok çok güzel ve renkli manzaralardı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bundan daha özel ve anlamlı kutlanamazdı. :confetti_ball::tr:

Aykut hocamın ayaklarına, enerjisine, mental ve fiziksel güçlülüğüne sağlık. Kendi paylaştığı aktivite görüntüsünde yazıyor. 14.000 kalori harcamış!
Bize iyi geldi.
Hareket geldi.
Aykut hocamın koşusuna destek için 2 kez 19 dakika koştum. Bugünkü antrenmanımı da kendisinin bu değerli ve onurlu koşusuna adayacağım.

Sevgili Aykut, teşekkürler, bize yine ilham verdin. Çok çok değerlisin, tüm bunlara şahit olmaya denk gelmek de bizim şansımız. İyi ki… :hugs:

Organizasyon ile ilgili detaylar, canlı yayın videosu için:

13 Beğeni

Beklenen rapor, bir solukta okundu:

5 Beğeni

bahsettiğim tam olarak buydu;

https://www.linkedin.com/posts/activity-6675714127937200128-0ivc

hiç idmansız bir şekilde 2.46 maraton koştuğunu iddaa eden ve bunu yaparken de 1.31 ve 1.15 yarı maraton süreleri olduğunu söyleyen bir ingiliz…

her koşusunu her hareketini sosyal ağlarda paylaşan ama 5-6 dakikalık personal best’lerinin kayıtlarını gizli tutanlar gibi…kimsenin tanık olmadığı bir anda tutarsız sonuçlarla kişisel tatmin için doğruluktan sapanlar…insanlar bir kaç like ve popülerlik için, kendi doymak bilmez egolarını tatmin etmek için bu kadar da küçülmemeli…

1 Beğeni