UTMB 2022 Parkurlar, Tecrübe, Ulaşım ve Konaklama

Mücadele güzeldi, Killian’ın zorlandığı bitiriş çizgisinde gözlerinden ve ellerinin titreyişinden belliydi. Kadınlarda Hogan geride kaldı sanırım onun kalçasında bir problem var.

7 Beğeni

Covid’in etkisiymiş meğersem.

5 Beğeni

Utmb bitirenlere Tolga UZ ve Bekir Sıtkı KANDEMİR bu saatler itibariyle katılmış bulunuyor. Sinem ÖZMEN’in 7k sı kaldı, Alp YÖRÜK mücadeleye devam ediyor.

6 Beğeni

Jim Walmsley’nin 163. Km’deki son cp olan Le Flegere’ye girişinin ve çıkışının videosu. Muhtemelen 130. Km’lerden itibaren bu şekilde tükenmiş halde koşması ve yarışı bitirebilmesi takdire şayan gerçekten. Oradan bulunan insanların desteği de ölüyü diriltecek cinstenmiş (kelimenin gerçek anlamıyla​:slightly_smiling_face:)

5 Beğeni

Off patikada da cok riskli, her an takilma, denge kaybetme, dusme tehlikesi. Iyi idare etmis.

1 Beğeni

Bir önceki video, hata nedeniyle ile açılmadı, belki benim telefon veya coğrafik konum vs ile açılmadı.İzleyemeyenler için:

5 Beğeni

Sevgili @yekta2242 merhaba! Takipleriniz için çok teşekkürler. Biz 100 km’e doğru bırakma kararımızı aldık. Bugün instagram’da bir post hazırlayacağım, detayları merak eden arkadaşlar okuyabilirler. Tüm katılımcılara çok tebrikler! Sevgiler :slight_smile:!

9 Beğeni

Takip ediyor olacağım, o parkurlarda yarışan tüm müsabıkları canı gönülden tebrik ediyorum. :clap::clap::clap:

2 Beğeni

@yekta2242 çok sağol :slight_smile:! Keyifli okumalar dilerim.
https://www.instagram.com/p/Ch72SzWNWqm/?igshid=Y2ZmNzg0YzQ=

5 Beğeni

şöyle bir video düştü önüme algoritma sağ olsun :slight_smile:

7 Beğeni

Boğaların koştuğu yere kadar ( 75.km) gidebildim 2016,da… :sob:
Bir daha da zor görürüm her halde…

4 Beğeni

Teşekkürler, bir solukta izledim.

2 Beğeni

Ilgilenen olursa Kilian Jornet’in yaris analizi: Kilian Jornet's UTMB Record Breaking Data - COROS Stories

12 Beğeni

Outside’da UTMB ve Ironman ile ilgli yeni bir yazı yayınlanmış. UTMB başkanı Catherine Poletti ve Ironman’ın CEO’su Andrew Messick’in ağzından mevcut “durumun” nasıl triathlon sporunun 30 yıl önceki haline benzetildiğini ve Ironman’in gördüğü (ekonomik) fırsatı anlatıyor. Son cümle biraz iddiallı, “by UTMB” organizasyonunun büyüyeceği kesin ama tüm patika koşularının bayrakları altında toplanıp toplanmayacağını zamanla görmek ilginç olacak. İlgilenenler için bağlantısı ekte:

4 Beğeni

Para herşeyin rengini değiştiriyor,ruhunu da öldürüyor bana göre.Bildiğim kadarıyla (kulaktan dolma bilgiler,yanlış olabilir,şimdiden özür dilerim ),Kapadokya UTMB takviminden çıkıyor,bu sene son senesi diye biliyorum.Yeni antlaşma için 150.000 Euro para istendiğini duydum,bu para miktarı doğru mu,kaç senelik antlaşma için bu para isteniyor onu da bilmiyorum ?

4 Beğeni

Yazının başında belirtilen daha iyi organizasyon, standart kurallar ve parasal ödül açıkçası ne kadar geçerli sebepler merak ediyorum. By UTMB altındaki koşular zaten iyi organize edilen ve hemen hemen benzer kurallara sahip koşulardı (ki zaten bütün koşular hemen hemen aynı kuralları uyguluyor). Parasal ödülün olup olmaması da katılanların çok büyük kısmını ilgilendirmiyor diye düşünüyorum. Elitlerle genel arası uçurum zaten mevcut durumda oldukça fazla. Ödül yüzünden katılıp süreleri aşağıya çekecek koşucular mutlaka olur ama bunun camiaya katkısı ne kadar olur açıkçası oldukça tartışmaya açık. Oldukça artmış olan kayıt ücretleri herhalde ödülden çok daha fazla ilgilendiriyor katılanların büyük kısmını. Son dönemde organizasyon kalitesi açısından elle tutulur en güzel gelişme canlı yayın oldu. Umarım daha çok koşuda bu imkanı sağlarlar.

10 Beğeni