Sahte ayakkabı sitelerine dikkat

Hayat pahalı ve hepimiz artık çok fazla çalışıyoruz para kazanmak için tamam ama çok üzülmeyin herkesin başına gelebilir bu .Sonuna kadar gidin peşinden olursa olur olmazsa olmaz başımın gözümün sadakası olsun deyin geçin.Cana geleceğine mala,paraya gelsin boş verin

3 Beğeni

Öyle tabi ki . 20 gün önce sarı siteden gopro için anlaştık , yamaç paraşütçüyüm vs dedi Giresun’dan bir arkadaştı . 4000 tl gönderdim. Engelledi . Telefonu açmadı. Suç duyurusunda bulundum hemen aynı gün .

Son zamanlarda çok fazla başıma gelmeye başladı. Saflığıma mı yoksa yoğun iş tempomamamı vereyim bilmiyorum. Çok teşekkürler. Öyle . Başımızın gözümüzün sadakası olsun. Sağlık olsun yeter ki de gerisi halolur.

4 Beğeni

Para direkt karşı tarafa geçmiyor bir para askıda bunun için itiraz edilebiliyor diye hatırlıyorum. Bu eminin olmamakla beraber Mal yada hizmet almadığını belirtip harcama itirazında bulunuyorsun karşı taraf yapılan alışveriş yada hizmeti kanıtlamıyor paranı geri alıyorsun. Tabi süreç uzun tüketici hakem heyetine bir danış.

2 Beğeni

Banka daha hızlı net sonuç olur,provizyonda beklenmesi de bu sebeplerle olabilir.

2 Beğeni

Danışın derken thh’ne alınmayan mal yada hizmete yönelik bankadan paranızı almak için harcama itirazı konusunda danışın demek istemiştim. Sanırım kendimi ifade edemedim kastettiğim bu.

2 Beğeni

Geçmiş olsun. Büyük ihtimal demiyorum, kesin dolandırıcı sitesi bu. Her şeyiyle eksiksiz. Altra ülkemizde yok, yazan fiyatlar inanılmaz uygun, ürün seçkisi inanılmaz geniş ve maşallah her numarası var (Bu ülkemize özgü bir saçmalık, ülkemizde yasal sitelerde çoğu ürün olmaz, olsa da numarası yoktur), sitenin adında typo var (altraturklye?? Turklye ne yahu?), sitenin iletişim bölümü yok, en önemlisi de sitede satıcı şirketin ticaret ünvanı ve vergi kimlik numarası vs yok. Bunlar ilk dikkat çeken sorunlar. Dolandırıcıyı ele veren çok fazla ipuçları bulunur.

Banka ile iletişime geçip ödemenin durdurulmasını ve kartınızın iptalini sağlamanız en mantıklı şey. Savcılığa şikayette bulunmanız da iyi olur demek isterdim ama muhtemelen kılıfını uydurmuşlardır. Yine de enerjiniz varsa onu da yapabilirsiniz.

3 Beğeni

Sahte sitelere bir kaç örnek daha:
https://www.hokaoneoneturkey.cc/
https://www.hokatr.com/

5 Beğeni

Olur böyle şeyler takılmayın. Maddi şeylerin hepsi yerine koyulur zamanla.

4 Beğeni

Bu ahlaksızlar yıllardır var pek çok kişinin canını yaktılar malesef.3 arkadaşım kurbanı oldu bunların uyarana kadar ben ucuz bulduk diye yarım saat içinde alıvermişler

2 Beğeni

Üzüldüm arkadaşlarınız adına…İngilizce’de bir deyim var “too good to be true” yani gerçek olamayacak kadar iyi. Öyle fiyatlar koyuyorlar ki orijinal piyasa fiyatını bilen birinin gerçek olmadığını anlaması zor değil aslında

5 Beğeni

Geçmiş olsun…
İnsanlar bazen böyle hatalara düşebiliyor…

2 Beğeni