Gelibolu Maratonu 2023

Canlı sonuç veren maratonlar dahi var.
Örneğin Moskova maratonu binlerce kişinin sonuçlarını her 5km de ki zaman okumaları dahil olmak üzere verdi.
Birkaç on kişinin katıldığı Gelibolunun sonuçları halen açıklanmadı.
Şahsen katılım ücreti bedava bile olsa, yol parası ve konaklama masrafı yapıp bu yarışa bir daha gitmezdim herhalde.

2 Beğeni

Bu yarışa taa Turkcell son kez yaptığında gitmiş ve gecen de katilmistim. Aslında İronman, Runtalya gibi yarışlari yapan Turset düzenliyor. Yâni normalde saglam bir organizasyon sanırım ama en büyük handikapı bu sene Kayseri ile çakıştığı için ben dahil bir cok koşucu Kayseri’ye gitmişti.

Katılımcı sayısına gelirsek genel olarak parkur kaynaklı olabilir. Yani koşuya yeni başlayanlar için tavsiye edeceğim parkur degil ki hele 21k oldukça yokuşlu ve zorlu.

Ve her ne kadar manevi değeri olsa da bir çok kişi sehir içinde koşmayı, Gelibolu, Gökova tarzı doğal parkurlarda koşmaya tercih ettiği için katılmamış olabilir.

Türkiye’de Izmir, İstanbul, Bursa, Antalya ve Mersin dışında 42k maraton parkuru bulunan bu yarış umarım daha da canlanır. Belki her sene baska yarışla çakışan takvimi değiştirip örneğin yarışı Mart ayina alip 18 Mart haftasında ki ilk pazara alırlar.

4 Beğeni

Sonuç için buradan http://sonuc.plustiming.com/ resmi sitede yayınlanacak sonuçlarda varsa hile yaptığı tespit edilenlerin çıkarıldığı liste olacaktır.

1 Beğeni

sonuçlar orada ama resmi site üzerinde halen bu bilgi yok.
yani bu siteyi bilmeyen ve sadece resmi siteye bakan kişiler sonuçları halen göremiyor

1 Beğeni

İlk yorumlar 2015 yılından, sonra 2023.Büyük suskunluk. Dilersen @ismaileren “Gelibolu Maratonu” olarak başlık ismini değiştirebilirsin, değiştirebiliriz. Turkcell kalmadı sponsorlukta.

2015’deki yorumları okuyunca asla durma vlog’dan görebildiğim “2015 yılına göre gelişme var”. En azından takım elbise kravat kurdele açılış protokolü yok.

Sonuçları için kosuforum.com’a adres versinler :upside_down_face: Koşan biri 2022 sonuçlarından 2023 sonuçlarının adresini bulabilir.

Benim önerimse sonuçların yazıldığı 3 kağıdı ormana saklamaları (backyard) ve başka bir yarışa kapı açmaları

3 Beğeni