Ayakkabı İnceleme Yorumlarım

LE serisi, benim kullandığım standart seriden 6-8 gram kadar daha hafifmiş.
verdiğiniz bu rakamlar, bugüne kadar hiç düşünmediğim LE serisi ayakkabılara bakışımı değiştirdi. bu ayakkabının bu kadar dayanıklı olması çok şaşırtıcı.
novablast 3 yorumlarınızı bekliyorum.

3 Beğeni

Bu sabahki denememde yazdığınız yorumların doğru olduğunu söyleyebilirim. Yazıldığı gibi daha hafif olduğunu tam tespit edemesem de, stabilitesi çok daha iyi. Yastıklama Novablast 2 ye göre bir miktar daha az ve normale yaklaşmış görünüyor. Böyle yazıyorum çünkü 2 serisinde ciddi yastıklama var. İlk zamanlar sanki su torbasına basıyormuş gibi hissetmiş ve alışmam zaman almıştı. Bence 3 serisi yastıklaması da iyi düzeyde. Ömrüde uzun olursa, seriye devam edebilirim. Tamamlayıcı bilgi olarak 1.80 boy ve 82 kiloyum. Koşularımın çoğunu 6:15-7:00 pace aralığında, 140 altı nabızda, haftalık 60-80km yük ile aerobik gelişim umarak yapıyorum. Bu nedenle yastıklaması iyi ve dayanıklı ayakkabı benim için en iyi seçenek. Yol koşularına katılmadığım için, antrenmanlarımı bu yönde planlamıyorum. 60K civarı Trail koşularına katılıyorum.

2 Beğeni

Bu sabah yeni kayano 30 ile zone 2 de 7K koştum.hiç bir artısı yok arkadaşlar .Hatta iddia ediyorum kayano 28 candır .Gerisi boş

7 Beğeni

Adidas Boston 12 kullanan var mıdır? Kayano 30 ile arada kaldım ama Adidas mağzasında bulamadım.Sadece online satışı var galiba. Sanırım konfor açısından Kayona daha iyi ama hız için Boston 12 tercih edilmeli.

1 Beğeni

Hoka Carbon X3 ile 100km’yi devirdim…Kisaca yazmam gerekirse;

• bulky gorunumune ragmen oldukca hafif hissettiriyor
  • X2’deki gibi kalca aktivasyonu cok onemli, intervallerden sonra yeterince esnemedigim gunlerde bu ayakkabi ile uzun kosular bayagi izdirap oluyor
  • ust kisim degismis ve engineered knit’e gecmisler, ayakkabinin dili yok bu sebeple…pek sevmedim
  • daha yumusak hissettirdi progresif kosularda pace arttirmak icin daha fazla efor gerekiyor, veya ben mesafelerden dolayi cok yorgunum
  • sol ayagimda orta seviye ice basma var, X2’e gore daha cok hareket ediyor ayagim, sanki engineered knit sebep oluyor buna

X2’den cok memnundum, bundan da 100km sonrasinda memnunum fakat bir nebze farkli bir ayakkabiya dogru evrilmis…

3 Beğeni

Herkese selamlar

Trail icin model bakmaya devam ediyorum, Asics Trebuco 8 gtx artik eskidi, yerine baktigim modeller arasinda Saucony Peregrine 13 st var. Bu modeli deneyimleyen olduysa ve tecrubelerini paylasirsa cok sevinirim.

1 Beğeni

Çamurlu zemin için bence ondan daha iyi bir ayakkabı yok .Fakat yastıklaması çok güçlü değil .Ama ayaktayken bana hep inanılmaz güven veriyor ister iniş ister çıkış bana güven ve yapyapablidiği diyor hep.Pişman olmazsın.Aynı anda hem Hoka Torrent hemde onu aldım Saucony daha fazla tatmin etti beni en azından ben böyle hissettim

1 Beğeni

Cok sayida arkadasim Hoka Speedgoat 4 gtx kullaniyor ve memnunlar, kullanacagim sure yilda en fazla 3-4 ay zira yaklasik 2-3 ay sonra kar yagacak ve tum kis sezonunda Salomon SpikeCross 5 gtx kullanacagim. Saucony ve Speedgoat arasinda bir karar vermem gerekecek gibi duruyor. Yorumunuz icin cok tesekkurler, Saucony fiyati daha uygun su Anda, sanirim onu siparis verecegim.

1 Beğeni

Ben de peregrinciyim.12 yi tercih ediyorum.En son amazon da uygun fiyata bulup iki çift aldım, sarı renk olandan(rengi konusunda çok iyi tepkiler alıyorum) .Neden peregrin!? @gencer51 in dediği sebepten: hangi zemin olursa olsun aklımda soru işareti olmaz.Ama mesela nike trail’i giydiğim zaman ya ıslak zemin ve kayaya denk gelirsem diye endişe duyarım. Malzeme kalitesi iyi hissettiriyor.Eva tabanlık ve sarış hissi çok iyi.Bağcıklar kaliteli, çözülmeyen cinsten. Ve tabii iki bin tl altına bulunabilmesi fayda /fiyat açısından oldukça rekabetçi yapıyor.

2 Beğeni

sanirim en uygun baslik bu olcaktir; amsterdam maratonu’na hazirlandigim ayakkabi rotasyonumla ilgili paylasimim…

2 Beğeni

Tek tek ayakkabı için başlık açmanın doğru olmadığını düşünerek NNormal Kjerag incelememi bu başlıkta paylaşıyorum:

18 Beğeni

Emeklerine, ayaklarına sağlık öncelikle. Yorumun içinde bir minik düzeltme yapmak istedim. Kilian ve Zegama ile ilgili. Kilian Jornet rey de reyes en Zegama 2022 - LAFRAGUA.RUN 2022’de 3.36.40 ile parkur rekorunu 8 dakika öne taşıdı Kilian. En sevdiği yarış, bu yıl da Kilian sezona Zegama’da start verecek. :heart_eyes:
2022’de NNormal lansmanı yapıldığında Kilian 3 büyük yarışı Zegama / Hard Rock / UTMB ‘yi aynı Kjerag ile koştu, hepsinde de fırtına gibi esti. 1200 - 1300k’da emekli etti o ayakkabıyı, biz de Cappadocia UT’de standa getirdik o ayakkabıyı. Şaşırtıcı derecede hala çok iyi durumdaydı.

NNormal’e iki ekleme daha yapmak isterim. Marka dayanıklılık konusuna kafayı takmış durumda, ortalama 1350K dayanıyor Kjerag.
Bilgiler şurada :point_down:

(Dayanıklılık, seni daha çok yere götürür.)

Ve şurada :point_down:

Diğer taraftan yastıklama sevenleri çok memnun edecek bir gelişme var. Tomir 2.0 geliyor (Avrupa lansmanı Mart 15) TR’de Mart sonunda. Henüz web sitemize tam taşıyamadık.

Tomir 1.0 ile Tomir 2.0 karşılaştırması da şurada :point_down:

Tomir 2.0 gelmeden de 1.0’ların fiyatını global bir kampanya dahilinde indirdik. Ben şahsen Tomir 1.0 kullanıyorum, tank gibi her yere, taşlara tekme ata ata gidiyor. Tomir 2.0’lar maalesef yeni kur ve yeni fiyatla geliyor olacak. Tomir 1.0 da şahane bir ayakkabı, bu fiyatlara bir daha bulmak imkansız olacak.

Efes’e gelecekleri, NNormal standımıza beklerim. Gelin, tanışalım, sohbet edelim. :cherry_blossom:

Teşekkürler, sevgiler.

Haftasonu orienteering sonrası Tomir’lerimin durumu. :face_with_peeking_eye:

9 Beğeni

Çok doğru, Sierra Zinal’deki covidli 4.lüğü nedense anlatırken Zegamaymış gibi hatırladım. Tabi fark ettiğimde Youtube’a yüklemiştim :slight_smile:

3 Beğeni

Efeste deneme sürümü mü olacakk yoksa :smile:

3 Beğeni

Selam,

Efes’te özel bir indiriminiz olacak mı? :slight_smile:

2 Beğeni

Bu arada NNormal ve Kilian’ın dayanıklılık ve aynı ayakkabıyı uzun bir süre kullanmaya kafayı takması oldukça güzel ve sonuna kadar desteği hak ediyor. Lakin ben şu aşağıdaki TNF Endurance’lardan 2 çift eskittim. 1100K civarlarında daha kullanılacak durumdalarken emekliye ayırmıştım. Teknolojinin her gün geliştiğini düşünürsek 1300K gibi kullanımlara çok şaşırmamak lazım. 300-500K görmeden parçalanan trail ayakkabılarım da olmuştu. TNF bu ayakkabıyı yeniden üretse gene alırım :slight_smile:

image

5 Beğeni

Konudan bağımsız biz büyük ayaklılar bu ülkede 2. sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz :slight_smile:

asics’de 48 giyiyorum, nnormal’e baktım 471/3ü 30cm, 30.5 da rahat ediyorum. (nnormali deneyemedim yanımda kızım vardı kapadokya’da)

Şükür asics’in bazı modellerinde ve çoğunlukla Nike’da büyük numaralar mevcut.

Bir ayakkabıyı 300-500 kmlerde emekliye ayırmak bizim gibi ekonomiler için ciddi israf.

4 Beğeni

Ben de bu ayakkabıdan iki çift eskittim.1400 km civarı kullanmıştım.Ama kullandığım en dayanıklı ayakkabı TNF Single Track Hayasa idi.2000km de tabanları birazcık erimişti ama üst kısmı sapasağlamdı.

6 Beğeni

Test koşusu da, etkinliğe özel bazı sürprizler de olacak Efes’te. :heart_eyes:

6 Beğeni

On cloude kullanan varmı acaba içimizde.Kalıplarını soracaktım küçükmü büyükmü diye

2 Beğeni