2022-2023-2024 yılı Hedefleriniz, Hedef Yarışlarınız , Sezon Planlamanız

Bu Yıl Benim Birinci Hedefim Bu Hocam Geçen Sene Hiç Kuvvet Egzersizleri Yapmadım. Hata Yaptığımı Yılın Son İki Ayında Anladım. Haftada İki Gün ile Başladım. Tavsiyeniz İçin Teşekkürler

3 Beğeni

Hic aksatmadan yaptigimdir, haftada ayri bir bazen iki gun ayiriyorum. gelecek hafta ayrica Pylometric hareketleri de ekleyecegim kapali salondaki interval antrenmanina.

4 Beğeni

4 gün koşu,1 gün off,haftada 2 gün mutlaka yaparım. Hem recovery sürecimi hızlandırıyor (foam roller ve soğuk su ile birlikte :slightly_smiling_face:) hem de koşarken çalışmayan kaslarımı çalıştırıyor. Hatta bu yıl, Runtalya’dan sonra, Varda Ultra için yükleme dönemine kadar uzun bir base dönemi planladım. Ve içerisine Easy’nin yanı sıra, aletsiz ve aletli(kürek ve spin bike) kuvvet antrenmanları serpiştirdim.

5 Beğeni

2023 de
Dağyenice 100
Uludağ 66
Kapadokya 120
Varda 66
Aralardaki yarı koşuları es geçtim iyi bir sezon geçirdiğimi düşünüyorum.
Ben bu sene ise UTMB. hazırlık için
Latmos 45
Mozart 40 taş puanı için
Kapadokya 63 en zevkli parkur
Aladağlar 45 zirvesi muhteşem olduğu için
arada bir 100 olursa sezonun tam planı oluşmuş olacak.

7 Beğeni

Çok düşündükten sonra 2024 yılı hedefim bir gün uzun koşu için öylesine evden çıkıp spinodal ın 10 tane o 'lu long run başlığını stravaya yazabilmek.

4 Beğeni

Herkese merhaba, koşuda da koşuforumda da çok yeniyim o yüzden çok etkin şekilde arama yapamadığımı düşündüğümden affınıza sığınarak bu konuya yazmayı uygun gördüm.

Bu yıl bi kaç koşu yarışına katılmayı düşünyorum, bi tanesi de 28 Nisan’da İstanbul yarı maratonu. Bildiğim kadarıyla güzergah Avrupa yakası boğaz şeridi dolayları, ancak yanılmıyorsam tam o tarihte Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun son etabı da yine aynı güzergahı içerecek şekilde koşulacak.

Bu konuyla ilgili bir bilgisi olan var mı? Etkinliklerin çakışması gibi bi ihtimal var mı acaba?

Şimdi baktım güzergah olarak çakışıyor ama yarımaraton 9’da başlıyor bisiklet etabı ise oraya 13’de geliyor dört saatte yarımaratoncu falan kalmaz ortalıkta yürüsen dörtten önce bitirirsin zaten. Bisiklet turu yüzden güzergahlar çok erkenden kapatılıyordu yarımaratoncuların standart noktasına varışını zorlaştırabilir.

3 Beğeni