2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları [Sürekli Güncellenir]

400m kadınlar engelli yine dunya rekoru derecesinin altında ilk iki.
Video 4dk30sn den sonra yarış.

2 Beğeni

5 Ağustos Perşembe Türkiye saati ile:
5:55 Erkekler 100 m Engelli

10:30 Erkekler 20 kilometre yürüyüş
(Rekortmenimiz Salih Korkmaz, Abdulselam Imuk ve Şahin Şenoduncu yarışacak)
78dk 20km yürümek nedir?!?

15:00 Erkekler 400 m

2 Beğeni

Simdi 00.30’da itibaren açık su(deniz) yüzme var, 10km mesafe,mental güçten bahsediliyor, canlı yada tv’den saati geri alıp izlenebilir.

2 Beğeni

Bugün cuma Türkiye saatiyle:
15:00 Erkekler 5000 m
15:35 Kadınlar 400 m
15:50 Kadınlar 1500 m -Sifan Hassan mi Kipyogen mi?

16:30 Kadınlar 4 x 100 metre bayrak yarışı
16:50 Erkekler 4 x 100 metre bayrak yarışı

3 Beğeni

1500m kadınlar finali.Yarış: Olimpiyat rekoru ve ilk 3 zaten belli,güzel bir yarış

Kadınlar 400m final, Jameika’lılar ne yapacak.100-200m koşanlar 4x100m yarışında.

Kadınlar 4x100m finali

Erkekler 4x100m finali.

3 Beğeni

Erkekler 5000m:

3 Beğeni

1500m Erkekler final, total runing sitesi olimpiyat rekoru diyor…

2 Beğeni

Kadınlar 10.000m … Ayarı Kaçanlar’da olimpiyata dair bölüm olur mu?

2 Beğeni

Kadınlar 4x400m (en iyi 5.derece gelmiş)

Erkekler 4x400m

Maraton
cumartesiyi pazara bağlayan gece 01.00

2 Beğeni

Kadınlar maraton
JEPCHIRCHIR P 2:27:20
KOSGEI B 2:27:36
SEIDEL M 2:27:46

Erkekler maraton
KIPCHOGE E 2:08:38
NAGEEYE A 2:09:58
ABDI B 2:10:00
(30 atlet yarışı bitiremedi, Yavuz AĞRALI yarışı bitiren 76 atlet içinde 52. oldu 2:21:00.Tebrikler)

4 Beğeni

Maraton finalinde, 28.km’deki su standındaki 20 şişe suyu yıkan ve diğer koşucuların su almasını engelleyen Mourad Amdouni’nin kimlerine göre sıcaktan ve yarışın yoruculuğundan suları bilinçsiz olarak düşürdüğü söyleniyor.
Bana pek öyle gelmedi ve sağlam bir ceza almalı, sizin görüşünüz nedir?

2 Beğeni

Bence bariz bir şekilde kasıtlı düşürüyor. İlginç bir taktik anlayışı.

2 Beğeni

bildiğim kadarıyla kendisinden herhangi bir açıklama da gelmedi…direk diskalifiye edilmeli diye düşünüyorum…

2 Beğeni

O X O. X O. X O. X O. X O
X O X O. X O. X O. X O. X O
X’ler boşluk…
Sular yukarıdaki şekilde dizilse de çözüm olmaz,niyet kötüyse… Gümüş madalyalı sporcu da su içememiş, ya 2. yada 3. olan sporcu yarış bitiminden birkaç dakika sonra kramp geçirmişti…
Yüzmede durum şöyle:
images (27)

3 Beğeni

Video kaydı yapıldığını bilen elit bir atlet neden kötü niyetle şişeleri devirsin. Ben bir dakika bile 3 dakika peysle koşamıyorum. Bu insan 28 km koşmuş. Üstelik hala başka şişeler var. Bir tane su istasyonu olacağını da sanmıyorum.

1 Beğeni

Açıklaması, yorgunluk, su şişeleri tazeliğini korusun diye suya batırılırması nedeniyle şişeler ıslakmış, özür dilemiş, prensip olarak suyu paylaşan saygı duyan biriymiş.

Beyan esas. @Ozkan hocamın dediği koşullar olsa da maratoncu o şişeyi almasını, o pacelerde koşarken dengesini korumasını bizden çok iyi bilir.Bir sonraki istasyon 50-100 metre ileride de varsa telafi edilir de, 3-5 km ötedeyse "yanlış start alan 100m " koşucularına yapılan uyarı gibi x sn ceza verilebilir ileride kurallarda. En azından daha dikkatli olunur.Yada telafi edilecek sekilde su istasyonu 50m aralıklı birkaç masa ile oluşturulur.

Yorgun bir insan dengesini korumakta zorlanır. Ben patika yarışı sonunda bir bardak suyu alnıma çarptım. Yarıştaki insan kendini üst sınırlarında zorladığından o da bizim gibi yorulur.
Dünya rekoru kıran Taggart VanEtten bir şişe içecekle daha yakın zamanda yere kapaklandı.
Mert Derman’ın blog yazısı da aklıma geldi. Runatolia 2016 Yarış Raporu – Ritim Blog

“39. km istasyonuna ulaştığımda masalarda su ve sporcu içeceği olduğunu ama bunları uzatan kimsenin olmadığını fark ettim. Hızla masaya yöneldim, sulardan birine ulaşmaya çalıştım ama o kadar güçsüz ve dengesizdim ki şişeyi alamadığım gibi çabam sırasında bir sürü şişeyi masadan devirmiştim. Şişelerden sonra elim bardaktaki sporcu içeceklerinin de birazını süpürdü. Ne kadarını döktüm bilmiyorum ama çok sinirlendiğimi anımsıyorum. Birinin olayı telefonu ile kaydettiğini ve bana sinirli sinirli bağırdığını gördüm. Kulağımda kulaklık olduğundan ve yüksek sesle müzik çaldığından ne dediğini anlamadım. Sinirden hızlandığımı hatırlıyorum. Ama o noktadan sonra o kadarcık hızlanmanın pek kıymeti kalmamıştı.”

2 Beğeni

Bu ayakkabı mavi mi yeşil mi;kedi merdiveni çıkıyor mu iniyor mu soruları gibi, sosyal medyada yorgunluğuna veren de var, bilinçli diyen de.Ben sonraki 1 dakikada su istasyonu var mı onu merak ediyorum, tümünü devirmesede alamayan,almak için yavaşlayamayan illaki olacak.
Su kapsülü:

2 Beğeni

devirdiği suların hemen arkasında hazır bekleyen bir sıra daha var ve görevliler hemen o sırayı kullanıma hazır ediyor, fakat beraber koştuğu koşucular alamamış oluyorlar…

fakat eylemi, sonuçları ile değerlendirmemek gerekir diye düşünüyorum…20ye yakın su şişesini “kazara” alamamak hemen akabinde tüm koşuculara litrelerce su verilmiş bile olsa iyi niyetle açıklanamaz benim görüşüme göre…

1 Beğeni

Hemen arkasında bir su istasyonu daha var.

2 Beğeni