Yarış Takvimlerimiz

Burada herkes kendi yarış takvimi paylaşabilir mi?
Böylelikle birbirimizin yarışlarından haberdar olup oralarda karşılaşma, tanışma imkanımız olabilir.
Veya o ana kadar farketmediğimiz bir yarışı farketme imkanımız olur.
Yarış takvimlerimiz üzerinde görüş belirtme imkanımız olur.

Benim yarış takvimim;
— Haziran 28: Saint Petersburg Maratonu
— Temmuz 04: Olympus Mythical Trail 103k
— Agustos 15: Aladaglar Trail 45k
— Agustos 22: Persenk Ultra Trail 130k
— Eylül 12: Frig Vadisi Ultra Trail 100k
— Eylül 20: Moscow Maratonu
— Ekim 04: Canakkale Maratonu
— Ekim 16: Rodopi Advendurun 160k
— Ekim 24: Cappadocia Ultra Trail 110k
— Kasım 15: Istanbul Marathon

4 Beğeni

Yanlış anlamayın, ama fazla iddialı bir takvim olmuş! Dinlenme diye birşey kalmamış, sağlığınızı riske ediyorsunuz. 160K’dan 1 hafta sonra 110K… Kondüsyon durumunuzu bilemeyeceğim ama yerinizde olsam 160K gibi ciddi bir mesafeden sonra herhalde 2 ay hiçbir yarışa katılmazdım. Keza diğer tarihler de aşırı dipdibe… Emin misiniz??

7 Beğeni

Valla çok acaip bir takvim olmuş. Bu kadar yakın aralıklarla bu kadar ultra koşmak doğru mudur bilemedim? Ben daha İznik’in etkilerini atamadım üstümden :slight_smile: Başarılar şimdiden.

2 Beğeni

Ben, yarışmayı bırak, bu kadar seyahati bile kaldıramam. Ciddi söylüyorum. :disappointed:

8 Beğeni

Ben de yoğun bir takvim koyduğumu düşünüyordum ki bu takvimi görünce inanamadım.

Benim ve eşimin birlikte yarışacağız takvimimiz
— Haziran 27: Kaçkar Dağları Ultra Maratonu 45 K
— Agustos 15: Aladaglar Trail 45k
— Eylül 12: Frig Vadisi Ultra Trail 60k
— Ekim 24: Cappadocia Ultra Trail Eşim 60 - Ben 110k

Kapadokya sonrası yılı bitirmece ama belki en uzun gece ve/veya İstanbul içi ve yakınındaki bir iki kısa mesafeye de girebilirz.

4 Beğeni

@ismaileren,bunu söylemek ne derece doğru ama “sakatlık reçetesi”…

5 Beğeni

Alağlar trail yeter benim gibi acemiye, duruma göre kapodoyada da koşabiliriz

2 Beğeni

Ben biraz konuyu genişleteyim.Şu aşağıdaki linklerden takip ediyorum nerede hangi koşu varmış diye. 10k 'dan fazla olan koşulara katılmıyorum. Siz yarışları nerden duyuyorsunuz ? Bellki siteler var mı?

Bir de çevre vizesiz gidebileceğimiz ülkelerde, yarışları nerden takip edebiliriz?

Yarış takvimi

Yarış takvimi 2

1 Beğeni

Eğer Petersburg , Moskova ve Çanakkale maratonlarını antreman temposunda koşarsan yani 4 saat ve üzeri ; diğer ultralar da iyi birer strateji ve koş yürü temposu ile çıkabilir bence.Bu takvimde kilit yarışlar Olimpos ve Aladağlar Skytrail.Bence bu listedeki en baba yarışlar.Bu ikisini koşup sıkıntısız tamamlayabilen kişi diğerlerini rahat koşar.

1 Beğeni

Unbelievable😊 Benim bir ay boyunca koştuğum mesafeden fazlasını bir yarışta koşan ve bunu art arda pek çok yarış boyunca tekrarlayabilen insanlar var. Saygılar…

2 Beğeni

Sakatlıktan çıktığımdan dolayı yarışlarda Raidlight Standı açarak sizlerle birlikte yan yana olmaya çalışacağım. Sağlığım müsaade ederse sponsoru olduğumuz Aladağlar yarışını koş yürü şeklinde, Kapadokya yarışına toparlanırsam da 60km parkurunda ter döküp seneyi Kurabiye ve Geyik yarışları ile bitirmeyi umuyorum. Fazlası değil…

Antrenmanlarım %50 Yüzme, %30 bisiklet %20 koşu olacak :smile:
Sevgiler
EMRE TOK

1 Beğeni

@ismaileren takvim çok korkutucu.Özellikle aladağların 1 hafta sonrasına Persenk gibi bir ultra “toplamda 6000mt irtifa içeren bir ultra” bütün bunları tamamlayabilmek ve sakatlanmamak büyük bir mucize bence.Başarılar :wink:

2 Beğeni

@bulent Persenk’den çok fazla çekinmiyorum. Çüzkü bu 10 yarıştan 9’unu zaman hedefi olmadan sadece bitiş çizgisini görmek için koşacağım ve Persenk bu 9 yarış arasında.
@emretok75 umarım sakatlığınızın etkilerini tümden en kısa sürede atarsınız.
@Beyza Kendinize inanırsanız siz daha fazlasını dahi yapabilirsiniz.
@erhancetin ben Marathon Calendar sitesini kullanıyorum.
@MOzel Aladağlar, Frig ve Kapadokya’da tanışıp muhabbet etme imkanımız olabilir o halde.
@spinodal İznik’de oldukça iyiydiniz. Bence böylesi bir takvimi çıkarabilirsiniz diye düşünüyorum :slight_smile:
@kosuju bu yarışlardan Rodopi hariç diğerlerinde zaman hedefi olmadan sadece bitiş çizgisini görmek için koşacağım için çok fazla risk görmüyorum açıkcası.

@cerkes Benim gözümde asıl hedef ve kilit yarış Rodopi Advendurun.
Çünkü 164k, 8000mt irtifa kazanımlı bu yarışı 33 saat altı tamamlamak doğrudan SPARTATHLON yeterliliği kazanmak anlamına geliyor :wink:

1 Beğeni

İsmail ben Rodop’u yarıştan saymıyorum ; bildiğin survivor , tamamen macera yani :slight_smile:

2 Beğeni

Rodopi sitesinde şu yazanlar beni en çok cezbetmişti ve tahrik etmişdi diyebilirim.

• You may be encounter wild animals during the race, such as bears, wolves, boars etc. that you are obliged to respect.
(Ayı, kurt, domuz gibi vahşi hayvanlarla karşılaşırsak onlara saygılı olmak zorundayız :smiley: )

• ROUT it is not exactly a safe ultra-trail race but an adventure 100 miler footrace, including all the relative dangers arising from this fact. Furthermore you are obliged to overcome any physical and mental problems, resulting from an ultra fatigue such as mental. Organizers have only the duty to provide a light support to the athletes.
(Yarış rotası bir milli park sınırları içerisinde ve tam olarak güvenli olmayan bir ortamda. Başınızın çaresine bakın, bizden pek fazla birşey beklemeyin diyorlar :smiley: )

sadece 1 drop-bag hakkı ve 6 aid station olan şahane bir yarış :smiley:

1 Beğeni

2016 yarışlarını toplu olarak görebileceğimiz bir yer var mı? Runnery diyorsanız orada olduğunu bildiğim yarışları bile göremiyorum.

4 Beğeni

Artık 2015 yarış sezonunu kapatmaya ve yılbaşına sadece antreman yapmaya karar verdim.
Yarış koşmaktan antreman yapmaya fırsat bulamıyor insan.

Bu yıl ki uzunlarım (ayağımı kırdığım için Haziran ve Temmuzda uzun yapamadım);

3 Beğeni

Benim şu an kesin gözüyle bakabildiğim
1- Runfire (bu sefer ultra deneyeyim diye düşünüyorum - düşünüyorum dedim :slight_smile:
2- Likya Yolu - 6G hep 6G

Çok istediğim
1- Kaçkar Dağları
2- Frig Vadisi 3-4 Eylül diye biliyorum… Yanlışsam ve 12 Eylül’de çok sevinirim çünkü bu sene mutlaka koşmak istediğim ultra bu… Bizim okullar Eylül başı açılır ve gelemem endişem var.
3- TNF Kapadokya 110k (yarım kalan işi bitirmek gerekir di mi? :slight_smile:

Onun haricinde sizlerin takvimlerine bakarak, deneyimlerinizi okuyarak karar vereceğim ve pek tabi gel-git çocuklarla organize olabileceklerime…

1 Beğeni

Gelecek yıl yurtiçi yarışlara mümkün oldukça katılmaya çalışacağım.
Yurtdışı olarak ise şimdilik kesin olan
Corfu Mountain trail 80k,
İstria 110k,
Olympus Mountain trail 100k,
Rodopi Advendurun 160k
var

1 Beğeni

Merhaba,

Eğer yapılabilmesi mümkünse, KoşuForum sitemiz üzerinde pc ve akıllı telefonlarımızdaki gibi yarışlar kategorisi altında veya ayrı bir takvim uygulaması fena olmaz gibi, ilgili yarışların sayfa linkleri ve konumları ile birlikte. Yurtiçi ve Yurtdışı olarak ayrı olabilir.

Bu takvim ilk etapta aşağıda aklıma gelen birkaç madde üzerinden belki daha da geliştirebilir;

• Takvimin yanında, ay bazlı olarak yarışlar listelenebilir özet olarak.
  • 10K, 15K, Yarı Maraton, Maraton, Ultra vb. şekildeki yarışlar kategorilendirilerek, forum üyelerinin koşmak istediği türde yarışları arayabilmeleri ve kayıt yapmaları sağlanabilir. Konum bazlı da arama yapılabilir.
  • Hatta forum üyelerinden kim hangi yarışa katılacaksa, facebook etkinlik uygulamasında olduğu şekilde katılacağını bildirerek, diğer üyeler tarafından gözükmesi de hoş olabilir.

Selamlar & Sevgiler,
Abdi

6 Beğeni