Yarış düzenlemeyi düşünüyorum

Merhaba

Stravada takip ediyorum,3km-5km bazen 8-10km yarışlar düzenleniyor. Yarışlar öyle ücretli katılım gerektirmeyen,ödülü;tanışma,paylaşım ve eğlence ile kendini sınama adına yapılan şeyler.

Böyle bir şeye yaklaşımınız nasıl olur?

Benim ve benim gibi nispeten yeni başlayanların daha çok hoşuna gider diye düşünüyorum😊 Benim baya hoşuma gitti😊

Strava’da o bölüm neresi ?

İyi olur başlayın.Arkası gelecektir.

https://www.strava.com/featured-running-races

Yarışlar burada. Bahsettiğim ise takip ettiğim insanların katıldığı yarışlar. Ülkede hemen her yarış ücret karşılığı. Yani düşünsenize her ay yarış koştuğunuzu? Ben sürekli antrenman yapıyorum ama bazen birilerini de istiyorum. Konuşalım,görüşelim vs. Aklımdakiler tamamı ile bu.

Stravaya kafamdakilerin olduğu bir mail attım.

Sizce düzenlenecek yer ve koşullar nasıl olmalı?

Gözlemlediğim kadarıyla İstanbul’da insanlar en çok deniz kenarlarında koşuyor ( ulaşım kolay, temiz hava var, nispeten koşma alanları düzenlenmiş vs vs ). Koşu grupları var onlar da genelde sahil rotalarında koşular düzenliyorlar belki sizin de bu şekilde bir ayarlama yapmanız daha pratik olacaktır. Ne var ki gönlümde yatan arslan dağ, bayır, orman koşabilmek. Bu tip rotalarda düzenlenen 10k - 20k koşulardan mutlu olurum😊

Ben Uğurmumcu da oturuyorum. Aydos dağının yanında hemen. Dağ bisikletinden dolayı bildiğim yerler. Biraz daha gözleyip,rota çıkartacağım.

20k düşünmemiştim ama,kısa mesafe yüksek irtifa kazanımı. 3k anaerobik koşular gibi. Sahil koşuları da keza olur. İstanbulda oturuyorum her iki yakada da olabilecek,katılımın olabileceği şeylere varım.

Fikirlere açığım,bende güzel olacağını düşünüyorum.

Ben de Fenerbahçe Can Bartu tesislerinin orada oturuyorum.Uğur mumcu’ya çok yakın.Adnan Kahveci spor tesislerinin orada koşuyorum.Aydos’ta da koşuyorum.Güzel oluyor.

1 Beğeni

@swift Onur Ali Merhaba, bence çok değerli bir tartışma konusu. Yarışınıza gelip koşmak isterim tarihler uyarsa. Yarışın düzenleyicisi (yarış direktörü ) olarak, canınız ne parkur ve kural isterse onunla devam edebilirsiniz. Bence ülkenin çok daha çok yarışa ihtiyacı var ve yarış organize etmek çok zor değil.

2 Beğeni

https://www.strava.com/routes/2984747

üstteki parkuru uzatacağım. daha çok trail olacak. Ama yol ayakkabısı ile de koşabileceğimizi düşünüyorum. yarın keşfe çıkacağım.

https://www.strava.com/routes/2973008

bu rotada ise tırmanış yapalım istedim. son 100m öldürücü :smile:

arkadaşlar sırası ile arazi parkuru fotografları (başlangıç ve yol )

isteğe göre mesafeyi yarı maraton mesafesine de çekebilirim. Ama şuan 5k sınırlı yapacağım.

1 Beğeni